Gelin Evi 16 Ekim Pazartesi Sertap Kim? Sertap Kaç Puan Aldı?

Gelin evi 16 Ekim- 20 Ekim arasında İstanbullu gelinlerimize konuk olacak. Geçen hafta Kayseri’ye konuk olmuş iki adet birinci olmuştu bakalım bu hafta bakalım hangi gelinimiz birinci olacak?

Gelin Evi 16 Ekim Pazartesi Sertap’ın Evi ve Çeyizleri

Gelin evi 16 Ekim Pazartesi günü Sertap hanıma konuk oldu. Gelinlerimiz Serpat hanıma güzel bir hediye ile geldiler. Gelinler koltuk takımını ve ev dekorasyonunu değerlendirdiler. Koltuk takımlarının fiyatının uygun olmasını çok beğendiler ama salondaki halıların koltuk takımına uygun olsa da evin ruhuna uygun olmadığını söylediler.

Perdelerin sade olması gerektiğini avizenin renginin sarı olması odaya hiç uygun olmadığını konusunda gelinler odaya uygun olmadığını konusunda hem fikir. Gelinler Aysel hanım mutfaktaki her yerin halının her yeri pembe iken halının neden mavi olduğunu sordu başak hanım. Daha sonra yatak odasına geçen gelinler yatak başlığı ile yatak örtüsü ile uyumsuz olduğunu eleştirdiler. Sertap hanım ise yatak örtüsünü yatak odası takımı almadan evvel kardeşinin aldığı için renkleri bir birine denk gelmediğini söyledi. Gelinler çetin bir eleştiriden sonra çeyiz takımlarına bakmaya geçtiler.

Sertap’ın el emeği çeyizleri çok beğenildi. Yöresel örmeler gelinlerimiz için merak konusu oldu. Sertap hanımın ananesinden kalma 50 yıllık örgüler gelinlerimizin çok ilgisini çekti. Çeyiz incelemeleri bitince masa düzenine geçtiler. masadaki su takımlarının boyunun kısa olmasının uygun olmadığını ama kare takımının güzel olduğunu söyledi. Ayrıca masa rengi genel olarak gümüş rengi hakimken şamdanların gold renginde olması uyumsuz olduğunu Şeyma hanım eleştirdi. Hanımlar ikramlarını aldıktan sonra tekrar salona geçtiler. Şeyma hanım ile eşi ile tanışma hikayesini anlatmasını istediler.

Gelin Evi 16 Ekim Pazartesi Sertap Kimdir? Eşi ile Nasıl Tanıştı?

Sertap işten çıkıp eve giderken arkadaşı Sertap’ı arar. Evlenmeyi düşünüp düşünmediği sorar. Sertap’ta kendine uygun olan biri olduğunda evlenmeyi tabiki düşündüğünü söyler. Arkadaşı yakın bir  akrabası olduğunu ve  esmer bir kız istediğini söylüyor. Eğer ciddi ise Sertap ise  görmesi gerektiğini söylüyor. Daha sonra İnternette  resmine bakınca ve ciddi düşünüyorsa tanışabileceğini söyler. Murat bey 2 gün aramaz Sertap merak eder hatta kızar. Murat bey ise kaybetme korkusu nedeni ile böyle yaptığını söyledi.  üç ay çıktıktan sonra ailelere duyurulur ve tanışmadan 6 ay geçtikten sonra ikili mutlu bir evliliğe adım adım atar.  Bu arada Murat bey çok romantik bir evlenme teklifi “gökyüzümün mavisi olur musun?” der eşi Sertap hanıma.

Gelin Evi 16 Ekim Pazartesi Sertap Kaç Puan Aldı?

Sertap hanıma Şeyma 7 Puan, Burcu 6 Puan, Eda 6 Puan, Aysel 7 Puan vererek Sertap Hanımın totalde 26 puanı oldu. Haftanın ilk günü olmasına rağmen Sertap hanım gayet yüksek puan almış oldu. Bir sonraki Gün yanı 17 Ekim 2017 Sal günü Gelin evini Şeyma hanım konuk edecek. Bakalım Şeyma Hanım Sertap Hanımı geçebilecek mi?

 

Gelin Evi 16 Ekim Pazartesi Sertap’ın Evinin Fotoğrafları

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın