Gelin Evi

Gelin Evi Nimet Kimdir? Nimet Kaç Puan Aldı?

Gelin Evi Nimet  kim olduğunu, gelinlerden kaç puan aldığını ve evinin resimleri haberimizin devamında sizleri bekliyor.  Haftanın ilk gelini Nimet hanım oldu.

Gelin Evi Nimetin Resmi

Gelin Evi Nimet Kimdir? 9 Ekim 2017

Nimet hanım 1994 Kahramanmaraş doğumlu. Nimet hanım eşi ile iki yıl tanışıklığı olduğunu bu iki yılın bir yılı da nişanlı olarak geçtiğini ve bir yıllık evli ve şu an için bebekleri yok. Kendisi bayan kuaförlüğü yapıyor. Nimet diğer hanımlara göre yemek ve masa düzeni konusunda çok iddialı olduğunu söylüyor.

Nimet Kayseri’nin Talas ilçesi Akyurt bölgesindeki evinden gelinleri ve gelin evi ekibini konuk ediyor. Gelinler Nimet Hanımın salonu için küçük olduğunu avizenin uyumsuz olduğunu, perdenin balon olduğu için salona uyumsuz olduğunu ama mobilyaların renkleri birbirinden biraz farklı olduğunu seklinde eleştirileri oldu.

 

Gelin Evi Nimetin eşinin Resmi 7Nimet hanım evin tüm perdeleri için 3.000tl verdiğini söyledi. Ayrıca evin tüm halılarını 2000tl ye aldığını söyledi. Gelinler salonu inceledikten sonra mutfağa geçtiler. Nurgül hanım mutfağın fayanslarını beğenmediğini ama kiracı olduğu için bir şey demek istemiyor. Nimet hanımın mutfağının küçük olduğunu konusu üzerinde durdular. Gelinler mutfaktan yatak odasına geçtiler. Hatice hanım yatak başlığını beğenmedi.

Nimet hanım yatak odasını 3000tl ye aldığını söyledi. Nimet hanım en iddialı olduğu alanlarından biri de çeyizler olduğunu söyledi. Nimet Kayseri gelinlerinin olmazsa olması özel davetlerde üzerine şal olması lazım. Olmayanları kınadıklarını söyleyerek diğer gelinlere üstünlük kurmak istedi.

Gelin Evi Nimetin Resmi 1Nimet pike takımlarını görmeyince diğer gelinlerin bu konuda eleştirecekleri sırada Pike takımlarının olduğunu ama ortaya getirmediğini söyledi. Gelinlerden kimi Nimet’in çeyiz ve el işçiliğini çok olmasını beğenirken kimisi kendi çeyizlerin daha iyi olduğunu ve çeyiz takımında daha iddialı olduklarını söyleyerek çıtayı yükselttiler.

Gelinler evi gezdikten sonra Nimet’in hazırladığı ikramlara geçerler. Bu sırada Nimet hanım eşi ile nasıl tanıştığını şöyle anlatmaktadır. Nimet hanım bayan kuaförlüğü yaptığı için bir çok görücü geldiğini ve çoğunu reddettiğini ama devamlı görüştüğünü hatta eşi ile mesleği gereği tanışıklığı olduğunu ama arkadaşlarının eşi Metin’in kardeş olduğunu bilmediğini, arkadaşı abisi ile tanıştırmak isteyince ve mesleğinin de erkek kuaförü olması sebebi ile tanışmak istediğini, tanışmaya gittiğinde daha önceden tanıdığı Metin olduğunu görünce çok şaşırdığını daha sonraları konuşmaları devam ettiğini bir yılın sonunda nişanlandıklarını söyledi.

Gelin Evi Nimetin Resmi 6

Nişanlanmadan evvel eşi ve ailesi kendisini istemek için 9 kez geldiklerini hatta babası bir keresinde evden bile kovduğunu ama sonunda babam verdi. Her iki aile de birbirlerini sevmiş hatta annesi iyi ki de bu aileye verdiklerini söyledi. Nimet eşinin romantik olduğunu düşündüğünü söyledi.

Kayseri’nin adetlerinden biri de gelin kaynanasını yıkadığını, kaynanası da gelini olan Nimet’i hamamda yıkadığını söyleyerek diğer gelinleri ilginç bulsa da bazıları bu durumu çok olumlu buldu. Nimet hanımın nişanda kamera tutmamalarını diğer gelinler çok eleştirdi. Nişanda Nimet’in yaptığı dans adını merak eden Hatice dansın adını ve nasıl öğrendiğini sordu. Nimet dansın adı Hürrem dansı olduğunu ve kısa bir sürede öğrendiğini söyledi.

Gelin Evi Nimet Hanım Kaç Puan Aldı

gelin Evi 9 Ekim Resmi20

Gelin Evi Nimet Hanım’ın Evinin ve Çeyizlerinin Fotoğrafları

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu