Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 1 Şubat 2019 Cuma Fındıklı Bohça Kadayıf Nasıl Yapılır? Fındıklı Kadayıfın Malzeme Listesi Videosu Tarifi

Gelinim Mutfakta 230. bölümü ile Kanal D ekranlarında 1 Şubat 2019 Cuma günü ekranlara geldi. Her hafta final gününde birbirinden lezzetli tatlı tarifleri yapılıyor. Bu hafta geleneksel bir lezzetimizi yarışmacılarımız yapacaklar. Genelde bayramlarda ve Ramazan günlerinde daha sık yapılan bu lezzeti farklı farklı konseptlerle ve malzemelerle birden fazla çeşidi olduğunu gördük. Kimisi burma şeklinde, kimisi sarma şeklinde yapıldığını gördüm. Bu gün yani 1 Şubat 2019 Gelinim Mutfakta yarışmasında Fındıklı Bohça Kadayıf nasıl yapılır sorusunu bu yazımızda cevaplayacağız. cevaplayacağız.

=> 1 Şubat 2022 Salı Gelinim Mutfakta Puanları sonucu için tıklayınız.

Fındıklı Bohça Kadayıf malzeme listesi ile ilgili bir kaç araştırma yaptığımda farklı malzemeler katıldığını görmedim. Ancak bazı malzemelerin gramajlarından farklılıklar olduğunu gördüm. Bu da yöreden yöreden yöreye damak lezzetine göre değişebilecek oranlar olduğu farklı malzeme gibi algılamıyorum.

Bu gün Fındıklı Kadayıf nasıl yapılır? diye Anadolu insanımıza sorsanız farklı tarifler almanız elbette mümkün. Karadeniz bölgesinde farklı, ege bölgesinde farklı malzemelerin girmesi yanlışlıktan değil zengin kültürümüzden kaynaklıdır. Bu gün yapılacak olan tatlının malzeme listesini yarışmada ;Fatih Ürek tarafından verilen malzemeye göre anlatacağız.

Bu tatlıyı yapmak ve bu tatlıdan sonra kaynanalar konseyinden en yüksek puanı alabilmek için gelinlerimiz kıyasıya yarışacaklar. Bizde bu yarışta hangi kaynana hangi geline kaç puna verdiğini gününü birincisi kim olduğunu ve bilezikleri kim aldığını ve beraberinde kimin elendiğini an ve an yazdığımız yazımızı görebilmek için 

Bu arada bu gün yarışmacılar, Fındıklı Bohça Kadayıf yaptılar ve kaynanalar konseyinden bu tarifi en iyi yapıp en yüksek puanı kimin aldığını ve çeyrek altın ile bilezikleri kimin aldığını görebilmek için ###[mavibuton]1 Şubat Gelinim Mutfakta Bilezikleri Kim Aldı[/mavibuton]### lütfen tıklayınız.

Bu yazımızda Neyi Bulacaksınız? Neyi Öğreneceksiniz?

 • Fındıklı Bohça Kadayıf Malzeme Listesini
 • Kadayıfın kaç dakikada pişirileceğini ve malzeme oranlarını
 • Fındıklı Bohça Kadayıf nasıl yapıldığını anlatan video 

Sözlerimi daha fazla uzamadan geleneksel lezzetlerimizi arasında yer alan bu tatlıyı nasıl yapacağınızı anlatmaya başlayalım. Sizler de evlerimizde bu tatlıyı yapmak ister ve bu sayfadan yararlanırsanız lütfen sitemizin mail kısmında resmi gönderebilirsiniz.

Fındıklı Bohça Kadayıf Yapımı Gelinim Mutfakta 1 Şubat Cuma Günün Tatlısı

Fındıklı Bohça Kadayıf malzeme listesini Gelinim Mutfakta yarışmada final gününde yarışmacılar yapacak. Genelde Ezgi tatlı konusunda 5 aydır yaptığı ve aldığı puanlara bakarak bu gün şanslı gelinlerden biri olacağını düşünüyorum. Tabi diğer güçlü rakip Gülcan da bu gün bu tatlı için favori gelin olabilir. Çünkü kendilerinin restoranı olduğunu bu tatlının da restoranların menüsünde olduğunu düşünürsek Gülcan da bu konuda şanslı olabilir. Bakalım kaynanalar birazdan anlatacağım kadayıf tatlısı için gelinlere nasıl puanlar verecek? Şimdi tatlının malzeme listesi ile sizleri baş başa bırakıyorum.

Gelinim mutfakta 1 Şubat 2019 Fındıklı bohça Kadayıf resmi

Gelinim Mutfakta 1 Şubat Fındıklı Bohça Kadayıf Malzemeleri

 • 250 gram ince tel kesim kadayıf
 • 1 su bardağı toz fındık

Kaymak İçin;

 • 1 Su bardağı süt
 • 3 yemek kaşığı irmik
 • 1 yemek kaşığı toz şeker

Kadayıfın Şerbeti İçin;

 • 3 damla limon suyu
 • 1,5 su bardağı şeker
 • 3 su bardağı su

Sade Yağ İçin;

 • 350 gram tere yağ

Kızartmak İçin;

 • Sade Yağ

Fatih Ürek bu tatlı için 50 dakikalık süre verdi. Bence fazla olduğunu düşünüyorum. Sizler yaparken daha kısa sürede bitirebilirsiniz. Şimdi bu tatlının nasıl yapıldığını anlatan video ile sizleri baş başa bırakıyorum.

Gelinim Mutfakta Fındıklı Bohça Kadayıf Yapılışı (1 Şubat Cuma Günün Yemeği)

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu