Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 11 Ocak 2019 Cuma Bisküvili Muhallebili Balkabağı Nasıl Yapılır? Bal Kabağı Pastasının Malzeme Listesi

Gelinim Mutfakta 215. bölümü ile Kanal D ekranlarında 11 Ocak 2019 Cuma günü ekranlara geldi. Final gününe nihayet geldi çattı. Bu gün aldığımız haberlere göre çok ilginç bir eleme olacağı yönünde bilgiler gelmekte. Bu bölümün bir an evvel başlamasını ve çıkan haberlerin ne derece doğru olduğunu şahsen görmek istiyorum. Final günü bildiğiniz gibi tatlı yapılıyor. Gelinim Mutfakta 11 Ocak Cuma hangi tatlı yapıldı? Ve tatlısının malzeme listesi var mı? günün tatlısını nasıl yapabilirim gibi sorulara cevap vereceğiz.

=> 11 Ocak 2022 Salı Gelinim Mutfakta Puan Durumu sonucu için tıklayınız.

Birazdan sizlere anlatacağım ve ana maddesi bal kabağı olan pastayı daha önce ne yedim ne de yaptım. Çünkü BalKabağını sevmem. Ancak yarışmada gördüğüm kadarı ile oldukça dikkatimi çekti ve acaba yapsam mı bile dedirtmeyi başardı. O yüzden bence sizde denemelisiniz. Ben ilk fırsatta deneyeceğim. Bu gün gelinim mutfakta 11 Ocak Bisküvili BalKabağı nasıl yapılır? Sorusunu detaylı araştırdım ve araştırmam da en büyük katkıyı veren ve bu pastayı öğrenmemi sağlayan videoyu yazının en son kısmına ekleyeceğim.

Bu arada [mavibuton]11 Ocak Cuma Gelinim Mutfakta Kim Elendi[/mavibuton] ve kim bilezikleri aldığını merak mı ediyorsun? O halde mavi butona tıklayıp, merakınızı giderebilirsiniz.

Bu yazımızda Yarışma da madde madde verilen malzeme listesini ile birlikte anlatmaya çalışacağız. Pastanın içine katılan malzemenin gramajı bile farklı olsa kıvamı değişeceği için dikkatle okumanızı tavsiye ediyorum.

Bu yazımızda Hangi Yemeği Anlatacağız

 • Bisküvili BalKabağı Çok Özel ve Özgün Malzemeleri
 • Bal Kabağı Pastası nasıl yapıldığını anlatan video

Sözlerimi daha fazla uzatmadan bu gün 11 Ocak Cuma günü yani hafta finalinde yarışmacıların yaptığı, Bisküvili Bal Kabağı’nın nasıl yapıldığını, tıpkı yarışma programında yaptığı gibi yapabilmeniz için anlatıyor olacağız.

Gelinim Mutfakta Bisküvili BalKabağı Yapımı Ve Malzemeleri

BalKabağı Pastası malzeme listesini Gelinim Mutfakta yarışmada verilen malzeme listesine göre anlatacağız. Bazı yerlerdeki tariflere baktığımda içine farklı malzemelerin girdiğini gördüm. Ancak yarışma programında seçilen tatlıyı bir çok şefin onayından geçip veriliyor malzemeler. Bu yüzden yarışmada verilen malzemeler bizim için esas kabul edildi.

Çorbası yapılıyor tatlısı yapılıyor şimdide pastası yapıldığına şahit olacağız. Ben BalKabağı çorbasını evimde denedim ve hiç bal kabağı tadı almadım. Hatta mercimek çorbasına benzer bir tat verdi ve oldukça hoşuma gitti. Bakalım BalKabağı pastası nasıl bir lezzet verecek. İlk fırsatta deneyeceğimi söyleyip, pastanın malzemeleri verelim.

Gelinim Mutfakta 11 Ocak Bisküvili Muhallebili Bal Kabağı Malzemeleri

 • İki Kilo kadar BalKabağı
 • Bir paket bisküvi
 • İki su bardağı toz şeker

Muhallebisinin Malzemesi;

 • Bir litre süt
 • Bir paket vanilya
 • 100 gram margarin
 • 1 su bardağı kadar Şeker
 • 5 yemek kaşığı un
 • 1 yemek kaşığı nişasta

Pastanın Üzeri İçin;

 • Bir su bardağı kadar Ceviz içi yeterli olur.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Fatih Ürek 11 Ocak günün yemeğini için gelinlere 40 dakikalık süre verdi. Gelinler bu gün final olduğu için ve bu gün alınan puan oldukça önemli olduğu için ellerinin lezzetini ortaya koymak için canla başla pastayı yaptılar. Bu arada gelinim mutfakta yarışmasında yapılan Bisküvili Bal Kabağı nasıl yapıldığını anlatan video hemen alt kısımda verilmiştir.

Gelinim Mutfakta BalKabağı Pastası Yapılışı (11 Ocak Cuma Günün Yemeği)

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

 1. BAKİLMAZ CİRİNDAN CİKTİ bu programa bakılmaz hileli program ezgi gitmiycek yaziklar olsun kanal de KANALDE YAZİKLAR OLSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu