Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 12 Haziran Salı Günün Birincisi Kim Oldu? 12 Haziran Gelinim Mutfakta Kim Kaç Puan Aldı?

Gelinim Mutfakta 12 Haziran günün birincisi kim olduğunu ayrıca 12 haziran gelinim mutfakta günün yemeği ve menusu ve malzeme listesini vereceğiz. Ayrıca 12 haziran Salı Gelinim Mutfakta yaşanan gelinler ve kaynanalar arasında yaşanan kavga ve çekişmeleri de an ve an anlatacağız. 

12 Haziran Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? En Yüksek Puanı Hangi Gelin Aldı?

Gelinim Mutfakta 12 haziran günün birincisini sizlere ayrıntılı olarak önce aktaracağız. Dün yarışmaya dahil olan Bilge daha önce gelen gelinlerin aksine daha sakin bir tavır sergiledi. Kaynanası Münevver hanım da aynı şekilde gelini gibi daha ılımlı bir karakter ortaya koydu. Münevver hanım ilk puanlamasında kendi gelinine 3 puan verirken en yüksek puanı Başak’a verdi. Gelinim Mutfakta 13 Haziran Çarşamba alınan puanlar için [pembebuton]Tıklayınız.[/pembebuton]

Geldiği ilk gün diğer kaynanalara gayet mantıklı bir eleştiri yapan Münevver hanım herkese bol bol puan verdi. Hanife hanımın açtığı kendi gelinin tabağını bulduktan sonra diğer gelinlere birer puan vermesini Hanife ve Nurten hanımda belki strateji belki de inat uğruna yapılan yemeğin iyi mi kötü mü olup olmadığını düşünmeyip kendi gelinin tabağını bulduktan sonra diğer tabaklara çok düşük puan vermesini Münevver hanım yıktığını gördük. Umarım bu böyle devam eder. Açıkça söyleyeyim.

Bu program lezzeti değil kendi gelinin tabağını bulma yarışması gibi görüyorum. Aslında yarışmanın konseptine uzman gurmeler de puan verip alınan puanların ortalaması neticesinde beş altını alsa daha adil bir puanlama olur.

12 Haziran gelinim Mutfakta günün birincisini belirlemek için yapılması gereken yemek yani günün yemeği bulgurlu Biber dolması yapılacak. Bu yemeğin bence en iddialısı Artvinli olan Bilge ile Başak’ın iddialı olduğunu düşünüyorum.

Başak ve Bilge Karadeniz bölgesinin yemeklerini iyi yaptığını düşündüğüm için en yüksek puanı bu ikili alacağını tahmin ediyorum. Sözü deha fazla uzatmadan Bulgurlu Biber dolması malzeme listesini alt kısımda verdik. Belki yarışmayı izleyip malzeme listesini kaçıranlar buradan alabilirler. 

12 Haziran Salı Günün Yemeği Bulgurlu Biber Dolması Malzemeleri

Kanal D’nin gündüz yarışma programına yakın zamanda kattığı (2 ay önce) Gelinim Mutfakta programında verilen tarifleri sitemizde yayınlamaya gayret ediyoruz. Bu konuda bizlere geri dönüş yaparsanız emeklerimizin boşa gitmediğini de anlamış olacağı. Burada yazdığımız malzeme listesinden yararlana olduysa yorum kısmından bizlere geri dönüş yapabilirsiniz. Sözlerimiz daha fazla uzatmadan Bulgurlu Biber dolması Malzeme listesini verelim.

 • 10 12 adet dolmalık biber
 • 2 adet orta boy soğan
 • 2 diş sarımsak
 • 3 adet domates
 • 1 buçuk su bardağı bulgur (Pilavlık)
 • 1 çay bardağı zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı salça
 • 1 su bardağı sıcak su 
 • tuz 
 • karabiber

malzemeleri ve ölçüleri dikkatle not alan gelinlere, kendi  kaynanaları tarafından son tüyo ve yemeğin daha güzel yapılması konusunda sırlarını 90 saniyelik sürede verdikten sonra kaynanalar izleme odasına geçmeden Hüsniye lezzetin kraliçesi olduğunu söyleyip gelinine güzel bir taç taktıktan sonra Kaynanalar izleme odasına geçerken gelinlerde 45 dakikada yemeği en iyi şekilde yapmaya başladılar. 

45 dakikalı süre bitti. Artık sunum aşamasına ve kaynanaların puanlamasına geçildi. 12 Haziran Gelinim Mutfakta günün birincisi kaynanaların vereceği puanlar neticesinde belli olacak. Her kaynananın verdiği puanları liste halinde verdik. Haydı buyurun gelinim mutfakta puanlama geçelim. 

Gelinim Mutfakta 12 Haziran Günün Birincisi İçin Verilen Puanlar

Gelinim mutfakta puanlama da benim en çok merak ettiğim Hanife Hanım gene kendi gelinini bulup beş puan verirse yarışmanın da çok heyecanı kalmayacak. Bir insan aynı malzemelerle kendi gelinini tabağını asla bulamaz. Tabu bu benim düşüncem. Sizler ne düşünüyorsunuz. Bizlere yorum kısmından dönüş yapabilirsiniz. 12 Haziran gelinim Mutfakta Günün birincisini belirlemek için verilen puanlar (gelinim mutfakta puanlama) alt kısımda verilmiştir.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

 

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Başak: 1
Hatice: 1
Özlem: 5
Bilge: 2

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Başak: 2
Hatice: 4
Özlem: 1
Bilge: 5

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puan
Başak: 2   
Hatice: 5
Özlem: 3
Bilge: 1    

Kaynana Münevver’in verdiği Puan
Başak: 3
Hatice:5
Özlem: 1
Bilge: 4

Yukarıda verilen puanlar çerçevesinde gelinim mutfakta 12 haziran günün birincisi Hatice oldu. Diğer gelinlerin aldığı puanları sırasız olarak verelim. Başak 8 puan, Hatice 15 puan Özlem 10 puan, Bilge 12 puan aldı. gelinim mutfakta puanlama (toplam), Haftanın toplam puanı ise alt kısımda verdik. 

Başak’ın Toplam Puanı = 21
Hatice’nin Toplam Puanı = 27
Özlem’in Toplam Puanı Puanı = 19
Bilge’nin Toplam Puanı = 24

Gelinim Mutfakta 13 Haziran Fragmanı

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

14 Yorum

 1. Sizin eleştirinize katılıyorum.yorum yaparken bende hep yazdım.adalet icin uzman birininde puan vermesi gerekiyor.cogu zaman haticenin hakkının yendiğini düşünüyorum.basak haketmiyor bence

 2. Bende aynı görüşteyim dışarıdan bir uzmanda puan vermesi gerekir öyle daha adaletli olacağına inanıyorum

 3. Özlem idare hatice idare bilge olmasada olur basak hep olsun ekranda cok üstüne gidiliyo basakla kaynanasinin ama yemezler hüsniye hanim nurten hanimda cok fena sadece ortalik karıştırıyo hanife hanim tam bi kaynana

 4. bencede başak haticeye haksizlik ediyor başak ve kaynanası anlaşmali beraber bile oturmuyo gelinin lezetini nerden bu kadar cok bilecek birisi rizede birisi istanbulda ayda senede bir yemegini yiyodur başagın onunla insan anlamaz

  1. amaşları orada lezetli ve adaletli olmalılar ama başagın kaynanası olmuyor tek derdi bilezikler bence başak kaynanasi gitmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu