Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 13 Haziran Çarşamba Günün Birincisi Kim Oldu? 13 Haziran Gelinim Mutfakta En Yüksek Puanı Kim Aldı?

Gelinim mutfakta 13 haziran günün birincisi kim oldu? 13 Haziran çarşamba gelinim mutfakta hangi yemek yapıldığını kaynanalar bu yemeklere kaçar puan verdiklerini sizlere aktarırken Gelinim Mutfakta 13 haziran çarşamba günü gelinler ve kaynanalar arasında yaşanan tartışmaları anlatmaya çalışacağız.

=> 13 Haziran 2022 Pazartesi Gelinim Mutfakta Günün Birincisi ve sonucu için lütfen tıklayınız.

13 Haziran Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? Çarşamba Günü Hangi Yemek Yapıldı?

Gelinim Mutfakta 13 Haziran günün birincisi kim olduğunu birazdan sizlere aktaracağız. Ancak dün kim ne kadar puan aldı? hangi yemek yapıldı bir kaç cümle ile özetleyelim. Bilge ilk günün aksine dün diğer gelinlere ayva ikram ederek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. dün Bulgurlu Biber dolması yapıldı. Günün birincisi dün Hatice olurken en düşük puanı ise Başak aldı. 14 Haziran Perşembe Gelinim Mutfakta Alınan Puanlar İçin [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]

Başak’ın kaynanası Çarşamba gününden itibaren atak yapıp altınları aldığını geçen hafta şahit olduk. Sitemize gelen yorumlar çerçevesinde bir çok kişi Başak’ın elenmesini isterken Hatice’nin yarışmada görmek istedikleri şeklinde geri dönüşler oluyor. Bakalım bu hafta Başak ve kaynanası ne yapacaklar.

=> Gelinim Mutfakta Ramazan Pidesi tarifi ve malzeme listesi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Haftanın toplam puanlarını merak edenler olabilir. Şu an için çarşamba günü verilen puanlar hariç olduğunu belirtmeliyim. Toplam puanlarda en yüksek 27 puanla Hatice ilk sırada yer alırken onu üç puan geriden takip eden Bilge 24 puanla hemen arkasında yer alıyor. Başak 21 puanla üçüncü sırada kendisine yer alırken en geride geçen hafta yarışmaya katılan Özlem yer alıyor. 

Bu puanları çarşamba günü verilen puanlar neticesinde bir değişiklik gösterecek mi? Gelinim Mutfakta 13 Haziran Çarşamba günü yapılan puanlama sonrasında belli olacak. Sözlerimizi daha fazla uzatmadan 13 Haziran Gelinim mutfakta Ramazan Pidesi yapılacak. Bu yemeğin malzeme listesini madde madde al kısımda yazacağız. 

13 Haziran Çarşamba Gelinim Mutfakta Günün Yemeği Ve Malzemeleri

Kanal D’nin sevilen yarışma programı Gelinim mutfakta da yapılan yemekleri evinde yapmaya çalışan var mı? Bazen gerçekten çok güzel ve özel tarifler verildiğini gördüm. Malzemelerin oranlarını usta aşçılar tarafından verildiğinden neredeyse hata yapma ihtimalinin az olduğu için ben verilen tatlılardan bir tanesini yaptım.

Gerçekten pastane havasında tatlılar çıkıyor. Sizlere tavsiyem verilen malzeme listesini gramajı ile birlikte not almalarını, alamayanlar ise sitemizden bulabileceklerini söyleyip gelinim mutfakta 13 haziran günün birincisini belirleyecek olan Ramazan pidesi malzeme listelerini verelim.

 • 350 ml ılık su
 • 1 paket kuru maya
 • 1 tatlı kaşığı şeker
 • 500 gr beyaz un
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 1 su bardağı galeta unu
 • 1 tatlı kaşığı tereyağı
 • 1 çorba kaşığı su
 • 1 adet yumurta sarısı

Ramazan pidesi için gelinlere son tüyoları 90 saniyede kaynanalar gelinlere aktardıktan sonra izleme odasına geçmeden önce Hüsniye hanım Başak’ı ita fen yaptığı tişörtü gösterip yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Kaynanalar izleme odasına giderken Ramazan pidesi için Fatih Ürek 45 dakikalık süre verdi.

Gelinler hemen pideyi yapmaya başlarken Hüsniye hanımın yaptırdığı tişörtü ve oyuncak meselesini konuşmaya başladılar. Bilge ne düşündüğünü Başak’a sorup fikirlerine almak istedi. Başak, Hüsniye hanıma deli muamelesi yaptı. “Ne yapsa yeridir” sözleri ile bunu ortaya koymuş oldu.

Kaynanalar ise Hüsniye hanımın tavırlarını ve tişörtünü çok fazla onaylamadılar. Hanife hanım çok çocuksu bulurken, Nurten hanım da Hüsniye hanım çocukluğunu yaşamadığını söyleyerek onaylamadığını belli etti. Bu kavgalara katılmayan varlığı ile yokluğu bir olan Münevver hanımı tebrik ediyorum.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Bilge, bu gün Başak’ın yüzünün solgun olduğunu ve neden makyaj yapmadığını sordu. Başak ise assolist gibi Hatice’den kendilerine sıra gelmediği ve o yüzden makyaj yapamadığını öne sürerken, Hatice saatlerdir makyaj yapmadığını ve yayından önce makyaj odası boş olduğunu söyledi.

Başak kendisine güveniyorsa programa makyaj yapmadan gel de herkes kendi yüzünü ve boyasız halini görsünler diyerek çıkışır. Ancak Hatice bu oyuna gelmedi. Özlem ise Başak’ın bu konuda serzenişlerini haklı olduğunu söyledi. Ramazan pidesi için verilen 45 dakikalık süre sona gelindi ve sunum aşamasına geçildi. Gelinim mutfakta puanlama aşamasına geçelim.

Gelinim Mutfakta 13 Haziran Günün Birincisi İçin Verilen Puanlar

Gelinim mutfakta puanlama da en çok merak edilen Başak’ın yaptığı pideyi Hanife hanım bulabilecek mi? Kaynanaların vereceği puanlar neticesinde Gelinim Mutfakta 13 haziran günün birincisi belli olacak. 13 Haziran Gelinim Mutfakta puanlamaya geçelim. Her gelini aldığı puanlar alt tarafta verilmiştir.

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Başak: 5

Hatice: 1
Özlem: 3
Bilge: 1

Kaynana Münevver’in verdiği Puan
Başak: 3

Hatice: 1
Özlem: 5
Bilge: 4

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Başak: 3
Hatice: 1
Özlem: 3
Bilge: 5

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puan
Başak: 1

Hatice: 1
Özlem: 5
Bilge: 3

Kaynanaların verdiği puanlar çerçevesinde 13 haziran gelinim mutfakta günün birincisi Özlem oldu. Tüm gelinlerin aldığı puanları sırasız olarak verelim. Başak 12 puan, Hatice 4 puan Özlem 16 puan, Bilge 13 puan aldı. Hafta ortasını da geride bıraktık. Final gününe iki gün kala toplam puanları alt kısımda verdik. Altınlara kim daha yakın olduğunu, kim elenmeye yakın olduğunu günü gününe görelim. gelinim mutfakta puanlama (toplam) alt kısımda verilmiştir.

Başak’ın Toplam Puanı = 33
Hatice’nin Toplam Puanı = 31
Özlem’in Toplam Puanı Puanı = 35
Bilge’nin Toplam Puanı = 37

Gelinim Mutfakta 14 Haziran Perşembe Fragmanı

 

 

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

7 Yorum

 1. BENCE HATİCE DİGER GELİNLERDE HEM HAMARAT HEMDE DAHA EDEPLİ
  HAKEDİYOR ORDA KALMAYI
  BAŞAK DAN NEFRET EDİYORUM KENDİNİ ÇOK BİRŞEY SANIYOR

  1. Sizin düşünceniz hakkeden tek insan Hatice torbil ne ya bugün herkesden 1 aldı torpil olsaydı 5 alırdı nokta………..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu