Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 14 Aralık Supangle Nasıl Yapılır? Malzeme Listesi Ve Videolu Tarifi

Gelinim Mutfakta 195. bölümü ile Kanal D ekranlarında 14 Aralık Cuma günü hafta finali ile karşımıza geldi. Her hafta Cuma finalinde gelinlerimiz tatlı yapmaktadırlar. Bir birinden güzel bu tatlıların nasıl yapıldığını sadece sitemizde bulabilirsiniz. 14 Aralık Cuma günü Gelinim Mutfakta Supangle nasıl yapıldığını siz değerli okurlarımıza anlatırken, Supangle tatlısının çok özel malzeme listesini de sizlerle birazdan paylaşacağız. 

=> 14 Aralık 2021 Salı Gelinim Mutfakta Puanları sonucunu öğrenmek için tıklayınız.

“31 Aralık 2018 tarihinde Reyhan ile Ezgi gelinim Mutfakta yarışmasına geri döndü”

Pazartesi günü neşe ve heyecanla başlayan gelinlerin her günün sonunda aldığı puanlar neticesinde kimisi stresi ve elenecek kaygısı artarken, kimi gelinde bileziklere bir adım yaklaşıp heyecanı arttığı ve bu gün bu heyecanını ve korkunun bir arada yaşandığı hafta finalinde yarışmanın formatına göre tatlı yapacaklar ve bu tatlıdan alacakları puanlar oldukça önemli olacak. Bu arada, [pembebuton]18 Aralık Salı Gelinim Mutfakta Puan Tablosu[/pembebuton] için tıklayınız

Gelinim Mutfakta Supangle nasıl yapıldığını ve malzeme listesi ne olduğunu anlattıktan sonra, bu tatlıyı evinizde yapmak isteyen okurlarımız için Supangle nasıl yapıldığını anlatan videoyu en son kısımda ekleyeceğim. Bu arada [mavibuton]Gelinim Mutfakta 14 Aralık Cuma Puanları[/mavibuton] için tıklayınız.

Gelinim Mutfakta Supangle Yapımı Ve Malzemeleri

Gelinim Mutfakta Supangle tarifi vermeden önce bu gün yapılacak tatlı asken bizim kültürümüz de olan bir tatlı olmasa da sonradan benimsediğimiz bir tatlı oldu. Her ne kadar söylemekte zorlansak da pastanelerimizin baş ucunda son 10 yıldan beri baş köşede yerini almaya başladı.

Supangle malzemesi açısından en önemli kısım kesinlikle ve kesinlikle sütün tazeliğinden emin olmak gerekir. Ne kadar taze ve doğal sütten yapılırsa o kadar lezzetli supangle tatlısı elde edersiniz.

Gelinim Mutfakta 14 Aralık günün birincisi olmak için bu gün supangle yapacak olan gelinlere Fatih Ürek 40 dakikalık süte verdi. Aslen bu süre oldukça yeterli bir süredir. Sizler de evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken sütün sıcaklığı ile kekin sıcaklığı arasında uyum olması gerekiyor. Aksi halde keki hamur yaparsanız ve lezzeti kaçar. Sözlerimi daha fazla uzatmadan 14 Aralık Cuma günü Gelinim Mutfakta günün birincisi olmak için yaptıkları Supangle tatlısının malzemesini verelim. Sakın bizden ayrılmayın.

Gelinim Mutfakta Puanları ile Puan durumu Resim 1

Bu yazımızda gelinlerin 14 Aralık Cuma günü yarışmada gelinlerin yaptığı Supangle tatlısını, tıpkı onların yani gelinlerin yaptığı gibi yapmak için malzeme listesini vereceğiz. Supangle malzeme listesi hemen alt kısımda verildi. 

Gelinim Mutfakta Supangle Malzemeleri (14 Aralık Cuma Günün Tatlısı)

  • dört adet süt (Taze pişmiş)
  • Dört tatlı kaşığı un
  • İki yemek kaşığı kakao
  • Bir su bardağı toz şeker
  • 50 gram kadar bitter çikolata
  • Bir yemek kaşığı tereyağı

Servisi için;

  • Üç yemek kaşığı damla çikolata
  • Bir adet muz
  • 4 dilim hazır kek (Tabana koymak için)

Gelinim Mutfakta Supangle Nasıl yapılır 41 Aralık gunun tatlısı Resim 1

Şimdi gelinim mutfakta 14 Aralık Cuma günü yapılan Supangle tatlısı nasıl yapıldığını anlatan video ekliyorum. Sizler videoyu izleyerek adım adım yapabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta Supangle Tatlısının Yapılışı (14 Aralık Cuma Günün Tatlısı)

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu