Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 14 Mart Perşembe Saksı Kebabı Nasıl Yapılır? Saksı Kebabının Malzeme Listesi İle Videolu Tarifi

Gelinim Mutfakta 259. bölümü ile Kanal D ekranlarında 14 Mart Perşembe günü geldi. Final gününe bir gün kala seçilen ve bu yemekten en yüksek puanı alacak gelin en azından eleme potasında bir adım kurtulma ve soluk alma fırsatı olacak. Bu sebeple gelinlerimizi birazdan Fatih Ürek’in açıklayacağı günün yemeğine kilitlenmiş durumdalar. Bizde vakit kaybetmeden ve yarışmada henüz açıklanmadan Gelinim Mutfakta 14 Mart Perşembe Saksı Kebabı yapacaklar. 

=> 14 Mart 2022 Pazartesi Gelinim Mutfakta Puanları sonucunu öğrenmek için lütfen tıklayınız.

Bende sizler gibi bir yanlışlık vardır. Saksı ile kebabın ne alakası var. Yemeğin yanında çiçek mi? veriyorlar gibisinden saçma sapan düşüncelere dalsam da yaptığım kısa süreli araştırmada patlıcanların ete özenle sarılması ile ortaya çıkan şekil sanki bir saksıyı andırdığını gördüm ve adının da buradan geldiğini anladım. Sözlerimi daha fazla uzatmadan, Saksı Kebabı nasıl yapılır diye merak edenler için, önce yarışmada verilen çok özel tarifi, daha sonra ise yemeğin nasıl yapılacağını adım adım anlatan video ekleyeceğim.

Haftanın dördüncü günü ve final gününe artık son puanlama kaldı. Böylesine önemli bir puanlama için seçilen bu yemeği hangi gelin güzel yaptığını ve 14 Mart Perşembe günün birincisi hangi gelin olduğunu merak ediyorsanız ###[mavibuton]14 Mart Perşembe Gelinim Mutfakta Puan Durumu[/mavibuton]### tıklayıp, ilgili konumuza ulaşabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta 14 Mart Perşembe Günün Yemeği Saksı Kebabı

Her gün bir birinden değişik ve bir o kadar da güzel yemekler yapan yarışmada yapılan yemekleri de bizler evlerimizde çok ama çok merak ediyoruz ama bu konuda ciddi manada bizim dışımızda açıklayan site olmadığını ayrıca belirtmek istiyorum.Gelinim Mutfakta Günün Yemeği

14 Mart günün yemeği olarak seçilen Saksı Kebabı için bir çok kaynak olduğunu ama en önemli kaynak bizler için yarışma programı olduğunu ve bu sebeple yarışmada verilen malzemeleri aktaracağız. Sözlerimi daha fazla uzatıp, sizleri de sıkmak istemiyorum ve hemen malzemeleri verelim. 

Gelinim Mutfakta 14 Mart Perşembe Günün Yemeği Saksı Kebabı Malzemeleri

 • Üç adet patlıcan (bostan)
 • 2 yemek kaşığı sıvı yağ
 • 1 adet orta boy soğan (İnce yemeklik doğranacak)
 • 1 adet kırmızı taze biber 
 • 2 adet yeşil taze biber
 • 1/2 kilo kuşbaşı eti 
 • Bir çay kaşığı tuz 
 • Bir çay kaşığı karabiber
 • Bir çay kaşığı pul biber

Üzeri İçin;

 • Bir Su bardağı kadar su
 • 2 yemek kaşığı salça
 • 1 dilim kaşar peyniri

Fatih Ürek Perşembe günü için yani finalden bir gün önce gelinlerin yapması için seçilen günün yemeği için, 45 dakikalık süre verdi. Zaten 20-25 dakika fırınlama süresi olduğunu düşündüğümüzde 45 dakikalık sürenin ideal olduğunu görüyoruz. Şimdi bu yemeği benim gibi daha önce hiç yapmayan yada yaparken karıştırmak istemeyenler için Saksı kebabının yapımını anlatan video ekliyorum.

Saksı Kebabı Yapımı Videolu Anlatımı

Evde acaba ne yemek yapsam yada misafirlerime hangi yemeği sunsam diye kara kara düşünenler için harika bir seçim olacağını düşündüğüm Saksı görünümlü kebabın nasıl yapıldığını anlatan video sizlerle…

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu