Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 15 Haziran Cuma Altınları Kim Kazandı? 15 Haziran Günün Birincisi Kim Oldu? Kim Elendi?

Gelinim Mutfakta 15 Haziran altınları kim aldı Final günü kim elendi? Gelinim Mutfakta 15 Haziran günün birincisi? Cuma günü hangi tatlı yapıldı? Kaynalar bu tatlılara kaç puan verdiler. Tüm bu sorulara cevap bulmaya çalışacağız.

Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? Hangi Tatlı Yapıldı?

Gelinim Mutfakta 15 haziran puanlama aşamasına geçmeden önce bu haftanın kısa bir özetini vermek istiyorum. Geçen Hafta Cuma günü yarışmaya Yurdanur ve kaynanası yarışmaya veda etmiş 11 haziran haftanın ilk günü ise Bilge ile kaynanası Münevver hanım yarışmaya dahil olmuştu.

Bilge daha önce gelen gelinlerin aksine ilk iki gün genel itibari ile sakin bir tavır sergiledi. Başak bu duruma Bilge’nin varlığı ile yokluğu bir şeklinde söyledi. Bu hafta 11 haziran 15 haziran haftasında yarışmada Özlem ile Başak’ın çekişmeleri gündem oldu.

Hatice bu hafta Ramazan pidesi tarifinde kendisinden beklenilmeyen bir pide yapınca tüm kaynanalardan istisnasız bir alarak günü 4 puan toplayarak kapatmıştı. Gelinim Mutfakta 18 haziran Pazartesi Günün Birincisi ile Elif kim olduğunu merak edenler bu [pembebuton]Tıklayıp[/pembebuton] ilgili sayfamıza geçebilirler.

Dün ise Bilge böreği istediği gibi yapamadığı için Nurten hanım dışında kendi kaynanası dahil bir puan almayı, Nurten hanımdan ise üç puan alarak günü 6 puan alarak günü kapatmıştı. Bu haftanın dört günlük toplam puanlara bakıldığında Özlem 46, Başak ve Hatice 44 puan Bilge ise 43 puanla en son sırada yer aldı. Ancak gelinler arasında çok çok az puan olması final günü alacak puanlara kalması en çok puanı alan Özlem’in dahi elenme ihtimalinin olması bu günkü tatlıdan tüm gelinler, kaynanalardan en yüksek puanı almak için ellerinden geleni yapacaklar.

Hüsniye hanım yaklaşık 2 haftadır tatlılarda kendi gelinini tabağını çok rahat bulduğunu gördük. Hüsniye hanım eğer bu geleneği bozmadığı takdirde Hatice bu hafta altınları almaya çok yakın olduğunu söyleyebiliriz.

Bakalım gelinim mutfakta 15 haziran altınları kim aldı sorusuna Hatice diyebilecek miyiz. Yoksa Bir ilk yapıp Özlem mi alacak? Yoksa geleneği bozmayıp Başak mı alacak? Yoksa haftaya yeni başlayan Bilge gelinim mutfakta 15 haziran altınları alabilecek mi? 

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Bilge ise 15 haziran gelinim mutfakta günün birincisi olamadığı ve kaynanalardan düşük puan aldığı takdirde geldiği hafta yarışmaya veda etmek durumunda kalacak. O yüzden gelinim mutfakta 15 haziran puanlama aşaması Bilge için ayrı bir önem arz etmektedir. Sözlerimizi daha fazla uzatmadan 15 haziran final günü hangi tatlı yapıldı? Burma Baklavanın malzeme listesi ne? Gelinim Mutfakta 15 Haziran günün birincisi kim oldu? bu soruları alt başlıkta cevaplandırdık.

15 Haziran Final Günü Gelinim Mutfakta Günü Burma Baklava Malzemeleri

Gelinim Mutfakta günün tatlısı gelinler arasında çok merak edildi. Eğer daha önce yaptıkları bir tatlı olursa hem daha hızlı hem de daha lezzetli yapacakları için heyecanlı bekleyişi Fatih bey örtüleri kaldırın demesi ile günün tatlısı da Burma Baklava olduğu anlaşıldı. Gelinim Mutfakta günün tatlısı olan Burma Baklavanın malzeme listesi alt kısımda verilmiştir.

Burma Baklava Malzeme Listesi

  • 1 paket hazır yufka
  •  125 gr tereyağı
  • 1 su bardağı ince yağ

Şerbeti İçin

  • 3 Sur bardağı su
  • 3 su bardağı şeker
  • Yarım limon

İçi İçin 

  • Fındık

Gelinler malzeme listesini ve karşılığında gramajlarını çok dikkatli not aldıktan sonra kaynanalar 90 saniyelik süre içerinde Burma Baklavanın nasıl yapılacağı konusunda son tüyolarını aktardıktan sonra kaynanalar izleme odasına gitmeden Fatih bey bayramın ilk günü olduğu için bayramlaştıktan sonra kaynanaları izleme odasına gönderdiler.

Gelinler de hemen Burma Baklavayı yapmaya geçtiler.  Başak bu gün bayram olduğu için Hatice’yi affettiğini söylese de Hatice, yüksekten konuşan Başak’ın sözlerinde samimi olmadığı için dikkate almadı. 

Tatlı için verilen süre sona erdikten sonra hayat memat olan bu final gününde en önemli aşama olan Gelinim Mutfakta 15 haziran günün birincisi kim olduğunu belirlemeye geçildi. 15 haziran gelinim puanlama aşamasına geçildi. Bakalım kaynanalar baklavaya kaç puan verdiler. Tüm kaynanaların verdiği puanlar alt kısımdan listelenmiştir. Kaynanaların verdiği puanlar neticesinde Gelinim Mutfakta 15 Haziran altınları kim aldığı belli oldu.

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Başak: 3

Hatice: 5
Özlem: 1
Bilge: 2

Kaynana Münevver’in verdiği Puan
Başak: 4

Hatice: 1
Özlem: 5
Bilge: 3

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puan
Başak: 1

Hatice: 3
Özlem: 5
Bilge: 4

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Başak: 5
Hatice: 4
Özlem: 1
Bilge: 3

Kaynanaların verdiği puanlar neticesinde 15 haziran gelinim mutfakta günün  birincisi kim oldu? Gelinim Mutfakta 15 haziran altınları kim aldı? Önce bu gün yani final günü gelinlerin aldığı puanları sırasız bir şekilde verelim. Başak 13 puan, Hatice 13 puan Özlem 12 puan, Bilge 12 puan aldı.

Bu puanlar sonucunda Gelinim mutfakta 15 haziran günün birincisi oldu. Gelinim Mutfakta 15 haziran puanlama (toplam) haftalık toplam puanlarda alt kısımda verilmiştir. Gelinim Mutfakta altınları alan gelin ve yarışmaya veda eden gelin alt kısımda verilmiştir.

Nurten hanım puan vermedi. Son durum alt kısımda özlem birinci olurken başak ile bilge eleme potasında yer aldı. Günün birincisi Başak ile Hatice oldu. Altınları özlem aldı. Elenen ise bilge oldu.

Başak’ın Toplam Puanı = 57
Hatice’nin Toplam Puanı = 57
Özlem‘in Toplam Puanı Puanı = 58 Altınları alan kişi
Bilge‘nin Toplam Puanı = 55 Yarışmaya veda eden kişi

Gelinim Mutfakta 18 Haziran fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

15 Yorum

  1. Hatice her zamanki gibi en yüksek puanı hak etti. Ama kayınvalideler ona karşı oynuyorlar ama olsun Hatice onlarında hakkından gelir hiç sorun değil onun için çocuk oyuncağı o bizim dobra ❤️ HATİCE ‘miz❤️

  2. Ya Başak artık git pislik herşeye itiraz ediyorsun seni hiç sevmiyorum . Bu yarışmayı Hatice kazansın çünkü Hatice herşeyi ( güzel şeyleri) hakkediyor seni çok seviyorum ?????

  3. Kanal bile ayrım yapıyor. İstemiyorsanız bu kadar açık belli etmeyin.yollayın hatice’yi gitsin.yaziktir emeğine kadincigazin.Hatice tek kelime ile asaletli tek yarışmacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu