Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 15 Şubat Cuma Muzlu Milföy Pasta Nasıl Yapılır? Muzlu Milföyün Malzeme Listesi İle Videosu Anlatımı

Gelinim Mutfakta 240. bölümü ile Kanal D ekranlarında 15 Şubat 2019 Cuma geldi. Hafta başından belli gelinlerimiz bu gün sonunda verilecek bilezikler için oldukça büyük emek sarf ettiler. Kimi zaman emeklerinin karşılığını alabilirken kimi zaman maalesef gaddar bir puanlama ile gelinler istedikleri puanları yada hak ettikleri puanları alamadılar. Bu gün bu haftanın menüsünde son eksik kısım olan tatlıyı yapacaklar. 15 Şubat Cuma günü Gelinim Mutfakta yarışmasında Muzlu Milföy yapacaklar.

=> 15 Şubat 2022 Salı Gelinim Mutfakta Puan Durumu sonucunu öğrenmek için tıklayınız.

Bu yazımızda Muzlu Milföy tatlısı nasıl yapılır? sorusuna cevap vermek için açtık. Ben daha önce bu tatlıyı yapmış ve çok beğenmiştim. Eminim sizde bu tatlıyı evde yapmışsınızdır. Hem kolay yapılması, hem de hazır olarak aldığımız milföyden yapılmasından dolayı, ayrıca pratik bulduğum için tercih ediyordum. Bakalım benim yaptığım yöntemle mi yapacaklar? yoksa gelinim mutfakta şefleri gene tecrübesini konuşturmayı başarıp, farklı malzemeler katacak mı? diye beklemenize gerek kalmadan ben yayından önce hem günün tatlısının adını hem de malzeme listesini vereceğim.

Bu arada hafta finalinde yapılacak olan tatlıya kaynanalar kaç puan verdiğini ve günün birincisi kimin olduğunu bilezikleri kimin aldığını görebilmek için ###[mavibuton]15 Şubat Cuma Gelinim Mutfakta Bilezikleri Kim Aldı[/mavibuton]### lütfen tıklayınız.

Bu tatlıyı evde yapıp bizlerle paylaşmak isteyen okurlarımız olursa, lütfen sitemizin iletişim kısmında verdiğimiz mail adresine gönderebilir, bizde burada yayınlayabiliriz. Bu arada [pembebuton]Gelinim Mutfakta 15 Şubat Cuma Kim Elendi[/pembebuton] görmek için tıklayınız. 

Muzlu Milföy Tatlısının Yapımı Gelinim Mutfakta 15 Şubat Cuma Günün Tatlısı

Muzlu olarak yapılan Milföylü tatlının malzeme listesini Gelinim Mutfakta yarışmada verilen malzeme ile herkesin bildiği malzeme arasında bir farkın olmadığını gördük. Yani her yerde bulabileceğiniz bir tarif olduğu için rahatlıkla sizlerde evlerinizde bu tatlıyı yapabilirsiniz. Sadece dikkat edilmesi gereken içerisinde meyve olduğu için uzun süre bekletmeden hemen tüketilmesi gerektiğini unutmayın. Şimdi isterseniz tatlının malzeme listesini vererek anlatmaya devam edelim.

Gelinim Mutfakta 15 Şubat Milföy Tatlısı (Muzlu) Malzemeleri

  • 6 adet kare milföy

Pastanın Kreması İçin;

  • 2 adet yumurta
  • Bir paket vanilya
  • 2 su bardağı ölçüsünde süt
  • 2 yemek kaşığı toz şeker
  • 3 yemek kaşığı un
  • 1 limon kabuğu rendesi
  • 2 muz
  • Üzeri için pudra şekeri

Gelinim Mutfakta Puanları ile Puan durumu Resim 1

Fatih Ürek hafta finalinde yapılması istenen Milföylü pasta için gelinlere 40 dakika gibi bol bir süre verdi. Gelinlerde rahat rahat bu süreyi kullanıp tatlısını yatılar ve bu haftanın en önemli kısım olan, puanlamaya geçtiler. Bu tatlıyı ilk defa yapacaklar özellikle bu videoyu izleyerek yapmasını uygun buluyorum ve alt kısma videoyu ekliyorum.

Gelinim Mutfakta Muzlu Milföy Pasta Yapılışı Videolu Anlatım

https://www.youtube.com/watch?v=6r89OdPbVjE

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu