Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 16 Ekim Salı Günün Birincisi Kim Oldu? 16 Ekim Gelinim Mutfakta Puanları


Gelinim Mutfakta 16 Ekim Salı günün birincisi kim oldu? Ekranların sevilen yarışma programı Gelinim Mutfakta 16 Ekim Salı Çeyrek altını kim aldı? Kim birinci oldu ve 16 Ekim Salı Gelinim Mutfakta puanlama aşamasını sayfanın en alt kısmında vereceğiz. [mavibuton]Gelinim Mutfakta 23 Ekim günün birincisi kim[/mavibuton] için tıklayınız.

Gelinim Mutfakta 16 Ekim Salı puanlama bilgisini sizlerle paylaşmadan evvel dün yarışmaya dahil olan Özüm ve kaynanası Ayten hakkında kısa bilgiler ile yazımıza başlayalım istedim. Özüm henüz yeni evli balayından sonra yarışmaya katılmış. Doğma büyüme İzmirli olan Özüm kuaför. Kaynanası Ayten Hanım ise aslen Siirtli İzmirde ikamet ediyor. Eşinden gelen sürpriz çikolataya sevinen Özüm herkese çikolata ikram etti. Kaynanalar eleştiri yapmayınca Ergül Hanım geçen hafta benim gelinime neler dediniz diye tavır değişikliğini eleştirdi. [pembebuton]Gelinim Mutfakta 18 Ekim Günün Birincisi Kim Oldu[/pembebuton] için tıklayınız. 

Bu hafta yarışmaya katılmasına rağmen el lezzetine güvenen Özüm bakalım bu hafta Gelinim Mutfakta haftalık puanlar konusunda da adından söz ettirecek mi bunu zaman içinde göreceğiz.  Yoksa dün çeyrek altının sahibi olan Emel yine 16 Ekim Gelinim Mutfakta günün birincisi olup çeyrek altını alan gelin mi olacak hep birlikte izleyip göreceğiz. Not: Gelinim Mutfakta 16 Ekim Salı Puanları sayfanın en altında verildi.

Gelinim Mutfakta 16 Ekim Salı puanları aktarmadan önce dün Ezgi yirmi beş bileziğin sahibi olduğu için Reyhan hanım kompeti ile kutlama yaptı. Bu gün de yine aynı şeyi yapınca kaynanalar kutlamanız ne zaman bitecek diye tepki gösterdi. Emel ve kaynanası Ergül Hanım geleneksel kıyafetleri içinde gayet hoş görünüyorlardı. Kıyafet mi uğurlu geldi bilinmez ama Emel günün birincisi olup çeyrek altını aldı. Yeni gelen Özüm ise en düşük puanı alan gelin oldu ancak her an her şeyin değişebileceği Gelinim Mutfakta 16 Ekim puanları sonrasında bakalım nasıl şekillenecek? [mavibuton]Gelinim Mutfakta 17 Ekim puanları[/mavibuton] için tıklayınız. 

16 Ekim Salı Gelinim Mutfakta puanları merakla bekleniyor zira geçtiğimiz hafta gelen Emel haftaya gayet iyi başladı. Ezgi ise düne ikinci olarak iyi başladı diyebiliriz. Başak ise aldığı puanla Ezgi ile arasında 1 puan fark var. Bu da bizlere açıkçası bu hafta da ikisinin arasındaki rekabetin tırmanacağını %100 gösteriyor. Peki sizce Gelinim Mutfakta 16 Ekim günün birincisi kim olacak? En iyi yapan kesinlikle şu gelin olur dediğiniz gelin hangisi? Yorumlarınızı bekliyoruz.  Not: Gelinim Mutfakta 16 Ekim Puanları sayfanın en altında verildi.

Gelinim Mutfakta 16 Ekim Günün Birincisi Kim? Günün Yemeği Ne? Çeyrek Altını Kim Aldı? (Salı)

Gelinim Mutfakta 16 Ekim günün birincisi ve çeyrek altını alan gelin kim belli olmaya dakikalar kaldı. 16 Ekim Salı günü Gelinim Mutfakta’da yine tartışmalar tükenmek bilmedi. Reyhan Hanım geçtiğimiz hafta elenen Yasemin’i özlediğini söyleyip Yasemin’in fotoğrafını çerçeveletti. Bu durumu Ezgi içerledi ve gelinler de ben olsam tepki gösteririm deyince Ezgi soluğu kaynanası Reyhan’ın karşısında aldı ve yarışmadan gitmek mi istiyorsun dedi. Reyhan Hanım bilezikler konusunda beş bileziği hak ettim deyince Ezgi ile ipler iyice gerildi. Ezgi ben yapmasam bu bilezikleri de alamaz o listede olamazdık demeye getirdi.Gelinim Mutfakta Program kapak resmi gelinim mutfakta günün birincisi Ezgi olur mu olmaz mı %100 bilgi vermek şu an için yanlış olur ancak Reyhan Hanım ile yarışmadan dolayı biraz gergin dakikalar yaşanacağı kesin. Günün bir diğer olayı ise Emel’e eşin gönderdi deyip gül verilmesi oldu. Emel bunu öğrenince Ezgi’ye pes doğrusu dedi. 

 16 Ekim Gelinim Mutfakta puanları verilirken bakalım hangi kaynana beş puanı verecek? Dün Hanife Hanım dışındaki diğer kaynanalar beş puanı gelinlerine verdi bakalım hangi kaynana güzel puanları ile gelinini Gelinim Mutfakta 16 Ekim günün birincisi yapmayı başarabilecek? Not: 16 Ekim Salı gelinim mutfakta toplam puanları sayfanın alt kısmında verildi.

Gelinim Mutfakta 16 Ekim Salı Çeyrek altını alıp Salı günün birincisi kim  sorusunun yanıtına geçmeden 16 Ekim Salı yapılan  “Pirpirim Aşı” malzemeleri yazımızın hemen alt kısımda ⇓Salı Puanları hemen alt kısımda⇓ 

Gelinim Mutfakta 16 Ekim Salı Günün Yemeği Pirpirim Aşı Malzemeleri

 • Yarım demet semizotu
 • Bir soğan
 • Bir su bardağı haşlanmış nohut
 • Yarım su bardağı yeşil mercimek
 • Yarım su bardağı bulgur
 • İki diş sarımsak
 • Bir yemek kaşığı salça
 • İki yemek kaşığı nar ekşisi
 • Üç çay kaşığı tuz
 • Bir çay kaşığı karabiber
 • Yarım çay bardağı zeytinyağı
 • Üç bardak su

Ekşili çorba olarak da bilinen geleneksel bir çorba olan pirpirim aşı yapımı için süre başlatıldıktan sonra gelinler verilen süre içerisinde çorbayı yapmaya başladılar. Yapım için verilen süre bitince sunumlar başladı ve merakla beklenen 16 Ekim Salı gelinim mutfakta puanlama kısmına geçildi. Bakalım hangi gelin Gelinim Mutfakta 16 Ekim günün birincisi olup çeyrek altını alacak?

Gelinim Mutfakta 16 Ekim Puanları (16.10.2018 Salı)

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Ezgi :  1 Puan
Başak  5 Puan ⇒ Hanife’nin Gelini
Özüm :   3 Puan
Emel : 2 Puan
*************************

Kaynana Ergül’ün verdiği Puanlar
Ezgi :   4 puan
Başak :   2 puan
Özüm :   5 puan
Emel :    1 puan ⇒ Ergül’ün Gelini
*************************

“15 Ekim Pazartesi Gelinim Mutfakta Puanları anlık değişiyor. Güncel ve anlık puanlar için sayfayı lütfen güncellemeyi unutmayınız.”
Bizi google de ararken >>> "Gelinim Mutfakta dizicenter" <<< şeklinde aradığınızda karşınıza en doğru sonucu veren dizicenter çıkacaktır.

Kaynana Ayten’in verdiği Puanlar
Ezgi :   1 puan
Başak : 4 puan
Özüm :   5 puan ⇒ Ayten’in Gelini
Emel :  3 puan
*************************

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Ezgi  1 PuanReyhan’ın Gelini
Başak :   3 Puan
Özüm :   5 Puan
Emel :  3 Puan
*************************

 

Gelinim Mutfakta 16 Ekim Salı Puanlama Sonucu

*************************

16 Ekim Salı Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Özüm
Gelinim Mutfakta 16 Ekim Çeyrek Altını Alan Kim = Özüm 

16 Ekim Gelinim Mutfakta Günün Sonuncusu = Ezgi

*************************

Gelinim Mutfakta 16 Ekim Salı günü gelinler toplamda kaç puan almış bakacak olursak; Ezgi 7 puan, Başak 14 puan, Özüm 18 puan, Emel puan aldı. Gelinim Mutfakta haftalık puanlar kısmı ise yazımızın hemen alt kısımda verilmiştir.

Gelinim Mutfakta Puan durumu (15 Ekim – 19 Ekim Haftası) – Pazartesi

Ezgi’nin Puanı      : 11+ 7 = 18
Başak’ın Puanı    :10+14 = 24
Özüm’ün Puanı : 8 + 18= 26
Emel’nin Puanı    :  16 +9 = 25

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

13 Yorum

 1. Artik su reyhanla ezgi elenirse tekrar tekrar sans verilmesin.surekli adaletten bahsediyolar ama haketmedigi sekilde surekli yarismada kaliyor?

  1. Kesinlikle katılıyorum reyhan hanım oraya kendini göstermek için gitmiş ki bu çok belli ama son derece itici

 2. ben basagın bilezik almasını istiyorum en azından yapmacık degil bu reyganda gitsin artık ya gelinide sinsi

 3. ben basagın bilezik almasını istiyorum en azından yapmacık degil bu reyganda gitsin artık ya gelinide sinsi

 4. Ezginin bilezikleri almasını istiyorum.bileziklerini 30 tamamlasın .Başakla Hanife kudursun.

 5. aslında 2 hafta once ezgi elendiğinde yeniden sans verilmesi dogru olmamıştır,ezgi elendi diyelim 2.ci gelin zorunlu ayrıldı ozaman her ikisinin yerine sırada bekleyen adaylar gelmeliydi,program formati bu sekilde hos değil,adeta elenen gitmemiş gibi oldu,

 6. Basakla ezgi gitsin artik reyting getiriyorlar diye tutuyorsunuz orada izleyici olarak anlamiyoruz mu saniyorsunuz. 2 masa daki yarismacilar degisiyor sadece ezgi ve basak orda gormek istemiyoruz onlari duyun bizi

 7. Birde su sponsorlara diyin artik hep ayni kupeler kupeler kafam kadar. Hepsi puskullu takiyor sponsorlardan almasinlar canim ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu