Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 17 Ocak 2019 Perşembe Zeytinyağlı Patlıcan Ruloları Nasıl Yapılır? Patlıcan Ruloları Malzeme Listesi

Gelinim Mutfakta 219. bölümü ile Kanal D ekranlarında 17 Ocak 2019 Perşembe günü ekranlara geldi. Her bölümde bir birinden lezzetli yemeklerin yapıldığı yemek yarışma programında bu gün adını ilk defa duysam da yöresel olarak farklı isimlerle adlandırılan patlıcan yemeği yapacaklar. Ben evde biraz daha farklı yapıyordum. Oldukça lezzetli bir yemek olduğunu ve misafirlerine sunabileceğiniz bir yemek olduğu için dikkatlice anlatmak ve istiyorum.

=> 17 Ocak 2022 Pazartesi Gelinim Mutfakta Puanları sonucu öğrenmek için tıklayınız.

Bu gün daha önce adını ben farklı olarak söylesem yarışmada Patlıcan Rulosu nasıl yapıldığını anlatacağım. Kendimden bir şeyler katmadan sadece yarışmada verilen ve herkesçe kabul edilen malzemeleri aktaracağım. Gelinim mutfakta 17 Ocak Zeytinyağlı Patlıcan Ruloları nasıl yapılır? Sorusunu cevaplayalım. 

Bu arada [mavibuton]17 Ocak Perşembe Gelinim Mutfakta Puanlaması[/mavibuton] ve kim çeyrek altını aldığını ve bileziklere kim bir adım yaklaştığını mavi butona basıp ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızın İçeriğinde Ne Bulacaksınız?

 • Zeytinyağlı Patlıcan Ruloları Malzemeleri listesi
 • Patlıcan yemeği Rulosu nasıl yapıldığını anlatan video

Sözlerimi daha fazla uzatmadan bu gün 17 Ocak Perşembe günü yani finaline bir gün kala gelinlerin Perşembe günü yaptığı Patlıcan yemeği Rulosunın malzeme listesini yarışma programında yapıldığı gibi yapabilmeniz için yarışmada aktarılan malzeme listesini baz alıp aktaracağız.

Gelinim Mutfakta Zeytinyağlı Patlıcan Ruloları Yapımı Ve Malzemeleri

Patlıcan Ruloları malzeme listesini Gelinim Mutfakta yarışmada verilen malzeme listesine göre aktaracağız. Şunu ayrıca belirtmem gerekir ki çeşit çeşit hazırladığınız sofranızda yemekleri bir hiyerarşi içinde sunduğunuzu biliyorum. Bu yemek kesinlikle ana yemek olamaz. Daha zor ve et ağırlıklı yemeğin yanına sunulabilir. Ancak sadece kendi ailenize hazırlıyorsanız, tek başına keyifle sunabilirsiniz. Sözlerim daha fazla uzatıp sizleri sıkmadan bu gün yarışmada yapılan Zeytinyağlı Patlıcan yemeğinin malzeme listesini daha sonra nasıl yapıldığını anlatan video ekliyorum.

Gelinim Mutfakta 17 Ocak Perşembe Patlıcan Rulosu Malzeme Listesi

 • İki adet orta boy patlıcan
 • Üç adet soğan
 • İki adet kesme şeker
 • Üç yemek kaşığı zeytinyağı
 • Üç diş sarımsak
 • Üç adet orta boy domates
 • İki çay kaşığı tuz
 • Kızartmak için sıvı yağ
 • Bir çay kaşığı karabiber

Üzeri İçin; 

 • Maydanoz 

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Fatih Ürek bu yemeğin kolay olduğunu söyleyip, 40 dakikalık süre verdi. Sizler evlerinizde 40 dakikada rahatça yapılabilecek bir yemek. Öncesinde her hangi bir ön hazırlık olmadığını söylemem gerek. Bu arada gelinim mutfakta yarışmasında 17 Ocak 2019 günü yapılan Zeytinyağlı Patlıcan Ruloları nasıl yapıldığını anlatan video hemen alt kısımda verilmiştir.

Gelinim Mutfakta Patlıcan Ruloları Yemeğinin Yapılışı (17 Ocak Perşembe Günün Yemeği)

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu