Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 18 Eylül Salı Günün Birincisi Ve Çeyrek Altını Alan Kim? Gelinim Mutfakta 18 Eylül Puanları

Gelinim Mutfakta 18 Eylül Salı günün birincisi kim oldu? Dün hiç hesap da olmayan Burcu günü birinci bitirerek dikkatleri üzerine çekti. Gelinim Mutfakta 18 Eylül puanlarında Ezgi ile Başak’ın arasında ki yarışta kim daha çok puan alacak? Başak uzun bir aradan sonra yeniden yarışmaya katıldı ve ilk geldiği gün gibi gelir gelmez en güçlü ve en çok altın alan Ezgi ile uğraşmaya geldiğini açıkça gösterdi. Başak sadece Ezgi ile uğraşmak yetmeyeceğini 18 Eylül Gelinim Mutfakta günün birincisi olup puna konusunda da Ezgi’yi geri de bırakmak istiyor ama bu gün istediği puanları Salı günü kaynanalardan alabilecek mi? Bu sorunun cevabını, puanlar kısmında vereceğiz.

Bakalım yeni gelen gelinin yarışmaya gelmesi ile Reyhan ve Ezgi karşılarında güçlü rakibi görünce ne yapacaklar? Ben başak ile Ezgi’den ziyade onların kaynanalar yani Hanife hanım ile Reyhan hanım 18 Eylül Gelinim Mutfakta puanları verilirken kendi gelinlerin tabağını bulup bulamayacağı çok önemli hale geldi. Dün Hanife hanı kendi gelini Başak’ı bulamadı ve beş puanı Ezgi’ye verdi. Reyhan ise Ezgi’ye 3 puan verip Başak’a bir Burcu’ya ise beş puan verdi. Dün her iki kaynana da gelinlerin elinin lezzetini öğrendi. Bakalım puanlamada bu gün neler olacak? Not: 18 Eylül Salı Gelinim Mutfakta Puanları sayfanın en altında verildi.

Gelinim Mutfakta 18 Eylül puanlama da; Başak kaç puan aldı? Ezgi kaç puan aldı? Esra kaç puan aldı? Burcu kaç puan aldığını önce kaynana bazında daha sonra toplam puan bazında vereceğiz. Yazının en sonunda ise 18 Eylül Salı – 21 Eylül Cuma Gelinim Mutfakta haftalık puanları vereceğiz. [pembebuton]Gelinim Mutfakta 19 Eylül Puanları[/pembebuton] için tıklayınız. [saributon]Gelinim Mutfakta 20 Eylül puanları için tıklayınız[/saributon] Son olarak [kirmizibuton]Gelinim Mutfakta 21 Eylül Cuma Kim Elendi[/kirmizibuton] ve Kim 

Gelinim Mutfakta 18 Eylül Günün Birincisi Ezgi Mi Başak Mı Oldu?

Başak yarışma programına dün itibari ile ikinci kez katıldı. Reyhan ile Ezgi’ye gıcık olanlar hemen Başak’ın tarafına geçtiğini gözlemledik. Başak ilk kez bu yarışma programına 7 Mayıs pazartesi günü yarışmanın 41. bölümümde yarışmaya dahil olmuştu. O dönemde Hatice, Elif ve Gülşah ile birlikte yarışmaya başlayan Başak toplamda 10 bilezik kazandı ve iki kez hafta birincisi oldu. 29 Haziran Cuma günü yarışmanın 80. bölümünde yarışmadan elenmişti. O dönem elendiği hafta gelinim mutfakta günün birincisi olamadı. Hanife hanım ise üst üste gelini Başak’ı bulamamıştı.

İkinci kez yarışmaya 131. bölüm de yeniden dahil oldu ve Başak, bildiğimiz halleri ile kendisini özletmiş diyebiliyorum. Gelir gelmez Başak Ezgi’nin kafasını bulandırmayı başarırken Hanife hanımda kaynanalar odasında Reyhan hanımdan intikamını gözlerinin önünde aldı. Hanife hanım yokken Reyhan, elenmiş kişinini eşyaları ne gezer deyip Hanife hanımın eşarbını kaldırtmıştı. Hanife hanımda eşarbı tekrar sermek isterken eli nasıl oluyorsa Reyhan hanımın eşyalarına değdi ve kırıldı. Reyhan hanım intikamım acı olacak dedi. Bu intikam 18 Eylül Gelinim Mutfakta puanları verilirken mi yapacak yoksa hafta finalinde gelinim mutfakta toplam puanlar da en üste olup Başak’ı elemeyi mi kast etti onu anlamadım. Bekleyip göreceğiz.Gelinim Mutfakta Program kapak resmiBakalım neler yaşanacak merakla bekliyoruz. Reyhan hanım güçlü rakibin gelmesinden sonra Ezgi’yi dün günün birincisi yapamadı ama bu gün 18 Eylül Gelinim Mutfakta günün birincisi yapıp daha ilk haftadan Başak’ı göndermek niyetinde. Başak dün günün sonuncusu olarak başladı. Umarım bu kötü gidişe Başak Gelinim Mutfakta 18 Eylül puanlar (Salı puanları) verilirken düzeltmeyi başarır.

Bu gün Başak kendi adını yeniden duyurmak isterken Ezgi güçlü rakibi Başak ne olduğunu anlamadan elenmesi için elinin lezzetini konuşturmak istiyor. Bu gün gelinim mutfakta yarışmasında gelinler hangi yemekleri yapacaklar? Günün menüsü ne? Bu gün yarışma programında gelinler soğuk çorba yapacaklar. Aslında sıcak havalar da oldukça güzel giden bu çorba son bahar havasına pek de uygun olduğunu düşünmüyorum deyip Gelinim Mutfakta 18 Eylül Salı günün birincisini ve çeyrek altının sahibi belirleyecek olan günün yemeği soğuk çorbanın tarifini verelim.

Gelinim Mutfakta 18 Eylül Günün Yemeği Soğuk Çorba Malzemeleri

 • 500 gram yoğurt
 • 4 su bardağı soğuk su
 • 3 adet orta boy salatalık
 • Dört yemek kaşığı ince bulgur
 • İki yemek kaşığı mısır
 • Yarım su bardağı nohut
 • Yarım su bardağı mercimek
 • Yarım demet dere otu
 • 10 demet maydanoz
 • İki yemek kaşığı zeytinyağı
 • Üç çay kaşığı tuz

Servisi için;

 • Bir adet normal boy turp

Fatih Ürek bu gün kolay ama tahmin edilmesi zor bir yemek seçmiş veya seçtirmiş. Reyhan ile Ezgi’nin tabağını nasıl bulacağını oldukça merak ediyorum. Ezgi gördüğüm kadarı ile hamur işinde kimi zaman çok kızartıyor. Kimi zaman az pişiriyor. Şimdi hiç beklenmedik çorbayı nasıl tanıyacağını merak ettim doğrusu. Bu çorbanın yapımı için 35 dakikalık süre verildi.

Gelinler belirtilen süre içerisinde çorbanın yapımının tamamladılar. Puanlara geçmeden önce dün alınan puanlar yani gelinim mutfakta puan durumuna bakım kim önde olduğunu görelim. Burcu 17, Ezgi 12, Esra 11, Başak 8 puanla yarışmaya kaldığı yerden devam ediyorlar. Bakalım bu gün bu sırala değişecek mi? Belirlenen süre içerisinde gelinler yemeği yaptılar ve Gelinim Mutfakta 18 Eylül günün birincisi kim olacağını belirleyecek olan 18 Eylül Salı gelinim mutfakta puanlama kısmına geçtiler.

Gelinim Mutfakta 18 Eylül Puanları (18.09.2018 Salı)

Kaynana Nurten’in verdiği Puanlar
Ezgi : 4
Burcu : 3  puanNurten’in Gelini
Esra : 5
Başak : 1
*************************

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Ezgi : 3 puanReyhan’ın Gelini
Burcu : 1
Esra : 5
Başak : 4
*************************

“18 Eylül Gelinim Mutfakta Puanları anlık değişiyor. Güncel puanlar için sayfayı lütfen güncellemeyi unutmayınız.”
Bizi google de ararken  "Gelinim Mutfakta dizicenter" şeklinde aradığınızda karşınıza en doğru sonucu veren dizicenter çıkacaktır.

Kaynana Perihan’ın verdiği Puanlar
Ezgi : 5
Burcu : 1
Esra : 4 puan ⇒ Perihan’ın Gelini
Başak : 3
*************************

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Ezgi : 5
Burcu : 4
Esra :2
Başak : 1 puanHanife’nin Gelini
*************************

Gelinim Mutfakta 18 Eylül Salı Günün Kazananı Ve Kaybedeni

*************************

18 Eylül Salı Gelinim Mutfakta Günün Birincisi = Ezgi
Gelinim Mutfakta 18 Eylül Çeyrek Altını Alan Kim = Ezgi

18 Eylül Gelinim Mutfakta Günün Sonuncusu = Burcu&Başak

*************************

Kaynanalar da bu gün verdiği puanlar neticesinde kimi gelini bileziklere yaklaştırırken kimi gelin ise eleme potasına bir adım daha yaklaştı. Kaynanaları Salı günü gelinlere verdiği puanları toplu halde verelim. Ezgi 17 puan, Burcu 9 puan Esra 16 puan, Başak 9 puan aldı. 17- 21 Haftalık puanlar ise sayfanın altında verildi.

Ezgi’nin Puanları : 12 +17 =29
Burcu’nun Puanları : 17 +9 =26
Esra’nın Puanları : 11 +16 =27
Başak’ın Puanları : 8 +9 =17

Gelinim Mutfakta 133. Bölüm İzle Çarşamba (Fragman)

https://www.youtube.com/watch?v=LJ03rsknEEU

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

10 Yorum

  1. ezgi’nin şuanki davranışlarına bakıp beğenmeyebilirsiniz fakat dikkat ederseniz cansu, özlem ve sonradan emine’nin arasında kalıp kendine gelen saldırılardan sonra böyle davranması anormal değil. cansu, özlem ve emine varken her yeni geleni bastırıp saldırıp gönderiyorlardı aynı hafta, ve o giden kişiler şuanki basak gibi saldırgan da değillerdi.

   öte yandan burcu ile basagı aynı tarafa koymak hiç mantıklı değil. burcu da programdaki nadir düzgün kişilerden.

   açıkçası bu kadroda ilk olarak basak, sonrasında da belki ezgi gidebilir. burcu’nun ve esra’nın önü açılmalı.

   1. Burcu, Ezgi’den çok Başak’a daha yakın görünüyor o sebeple düşüncem öyle. Diğer konularda haklısın gün gelcek Ezgi de gidecek ama ilk etapta Esra veya Burcu ikilisinden birinin gideceğini düşünüyorum. Tv dünyasının yazılı olmayan kuralları gereği.

  1. Haklısınız fakat söylediklerinde haklılık payı içeren konular var… Kendini savunmasının dozunu biraz ayarlarsa iyi yarışmacı

 1. Ben Reyhan teyzeyi gerçekten çok seviyorum..Ya çok tatlı yiyesim geliyor..Reyhan sen bir tanesin bir ??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu