Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 19 Eylül Çarşamba Günün Birincisi Kim Oldu? Gelinim Mutfakta 19 Eylül Puanları Ve Günün Yemeği

Gelinim Mutfakta 19 Eylül Çarşamba günün birincisi kim? Çeyrek altını kim aldı? Başak için artık tehlike çanları yüksekten çalmaya başladı. Aslında Başak en iyi dönemlerinde bile hafta ortasına kadar iyi puanlar alamıyor, Çarşamba günü dahil yükselişe geçip bilezikleri aldığını çok defa gördüm. Ancak bu hafta geldiği gibi geri mi gidecek? Yoksa birden patlama mı yapacak bu gün belli olacak. İlk iki gün Gelinim Mutfakta puanlama da en düşük puanı alan gelin oldu. Bu gün ne yapıp edip 19 Eylül Gelinim Mutfakta günün birincisi olup çeyrek altını alamadığı takdirde valizini hazırlaması daha iyi olacak. [pembebuton]Gelinim Mutfakta 19 Kasım Pazartesi Puanları[/pembebuton] için Tıklayınız.

Gelinim Mutfakta 19 Eylül Çarşamba puanları verilmeden önce Gelinim Mutfakta haftalık puanlar ne alemde biz göz atalım. Ezgi dün günü birinci bitirdi ve bilezik yarışında 29 puanla zirveye oturdu. Hemen arkasında komşu gelini Esra 27 puanla Ezgi’yi yakından takip ederken İzmirli Burcu 26 puanla bilezik yarışında iddiasını koruyor. İlk iki gün günü sonuncu kapatan tecrübeli gelin ve yarışmacı Başak 17 puanla eleme potasına girmeye çok yakın gözüküyor. Başak Gelinim Mutfakta 19 Eylül günün birincisi olamadığı takdirde işi oldukça zorlaşacak. Not: Gelinim Mutfakta 19 Eylül Çarşamba Puanları sayfanın en altında verildi.

Arkadaşlar ben Başak’a suç bulmuyorum veya elinin lezzeti olmadığını da iddia etmiyorum. Bence bu yarış Reyhan hanım ile Hanife hanım arasında gerçekleşiyor. Reyhan hanımda kendi gelinin tabaklarını bulma konusunda zorlanırken Hanife hanım geldi gelinin tabakları diye iki gündür Ezgi’ye beş puan verdi. Üstelik dün puanlama da Başak’a bir puan vermesi bu yarıştan Başak’ı koparmaya başladı. Bu da toplamda 10 puan fark sırf Hanife hanım nedeni ile oluştu. Diğer yandan Reyhan ise Ezgi’yi bulamasa da Başak’a da beş puan vermemesi onu bu yarışta bence daha başarılı kılıyor. Bakalım 19 Eylül Gelinim Mutfakta puanları verilirken Hanife hanım Başak’ın tabağını bulup beş puan verecek mi? [pembebuton]20 Eylül  Gelinim Mutfakta[/pembebuton]günün birincisi ve  çeyrek altını kim aldı? Hangi gelin aldığını görmek için tıklayınız. Son olarak bu hafta finalinde [kirmizibuton]Gelinim Mutfakta 21 Eylül Cuma Bilezikleri kim aldı[/kirmizibuton] ve günün birincisi kim olduğunu görmek için tıklayınız.

Gelinim Mutfakta 19 Eylül Günün Birincisi Başak Mı Oldu? (Çarşamba)

Başak yarışma programını tahminimce elendikten sonra tüm bölümlerini izlemiş. Tabi kaynanası Hanife hanımda aynı şekilde elendikten sonra tüm bölümleri izleyip gelmişler. Doğal olarak Reyhan hanım ile gelini Ezgi’ye karşı gelir gelmez tepki gösterdiler. Başak sanki altın bilezik iddiasından öte Ezgi’yi ezmeye gelmiş gibi tavırlar içerisinde diğer yandan Hanife hanımda Başak gibi kaynanalar odasında Reyhan hanıma karşı tepki gösteriyor. Zaman zamanda şiddetli tartışmalar oluyor. Özellikle gelinim mutfakta günün birincisi kim olacağı puanlanırken hem Ezgi ile Başak hemde Hanife ile Reyhan arasında şiddetli tartışmalar oluyor.

Aslında Reyhan hanım işi alaya almayıp karşılık verse belki bu kadar üzerinde durulmayacak. Ancak en şiddetli tartışmalarda bile alaya alırcasına (ben öyle hissettim) davranması ve ona göre tepki vermesi karşısındaki insanı daha da sinir ediyor. Gelinim Mutfakta 19 Eylül günün birincisi olacak gelin kesinlikle Başak olmalı aksi takdirde Reyhan hanımın ile gelini Ezgi’nin diline düşecek olan Başak konsantreyi sağlamak da zorlanacaktır. Bu da hata yapmasına ve iyi yemekler yapamamasına neden olacaktır. Gelinim Mutfakta Program kapak resmiGelinim Mutfakta 19 Eylül puanlama da; Ezgi kaç puan aldı? Ezeli rakibi Başak kaç puan aldı? Komşu gelini Esra kaç puan aldı? İzmirli Burcu kaç puan aldığını siz değerli okurlarımıza ilk başta kaynanaların puanlamasını daha sonra gelinlerin 19 Eylül Çarşamba gelinim mutfakta toplam puanları tek tek vereceğiz. En son yani sayfanın en alt kısmına bilezikleri almak için gelinlerin hafta başından beri aldıkları Gelinim Mutfakta haftalık puanları vereceğiz.

Bu yazımızda Burcu’ya değinmeden geçmek istemiyorum. Geldiği hafta iki dikkatleri üzerine çekmedi ve sakinliğini ve sessizliği korudu. Elenmeyeceğini garantiledikten sonra dayanamayan Burcu artık haksızlığa karşı sesini yükseltmeye başladı. Ancak hafta finalinden sonra Ezgi gelecek hafta Burcu’yu göndereceğim dedi ama bu hafta Ezgi, Başak ile uğraşmaktan gözü Burcu’yu görmüyor. Burcu da sakince yemeğini yaparken hep Başak’ın tarafında yer alıp Ezgi’yi sinir ediyor ve hata yapmasına neden oluyor.

Başak da Ezgi ile uğraşmaktan henüz kendi elinin lezzetini hala konuşturamadı. Umarım bu kötü gidişe Başak Gelinim Mutfakta 19 Eylül puanlar (Çarşamba puanları) verilirken düzeltmeyi başarır deyip Gelinim Mutfakta 19 Eylül Çarşamba günün birincisi ve çeyrek altının sahibini belirleyecek olan günün yemeği Zeytinyağlı Barbunya Pilaki malzemelerini verelim. Çarşamba Puanları hemen alt kısımda 

Gelinim Mutfakta 19 Eylül Günün Yemeği Zeytinyağlı Barbunya Pilaki Malzemeleri

 • Yarım kilo Barbunya
 • yarım su bardağı zeytinyağı
 • bir adet soğan
 • Bir adet patates
 • Bir adet havuç
 • İki yemek kaşığı domates salçası
 • Bir çay kaşığı şeker
 • Üç diş sarımsak
 • Bir çay kaşığı tuz

Dün yapılan yemeğin aksine bu gün pilakinin kıvamını yakalamak ve lezzeti iç içe geçirmek oldukça zor ve zaman alıcı olduğu için gelinlere Fatih Ürek 45 dakika süre verdi. Kaynanalar gelinlere son tüyolarını verip izleme odasına giderken gelinler de geri sayımla süreyi başlattılar. Bakalım bu gün yapılan Barbunya pilaki yemeğini en iyi kim yapacak, en yüksek puanı kim alacak ve gelinim mutfakta puan durumu listesini değiştirmeyi başaracak. Gelinler belirlenen süre içerisinde pilakinin yapımını tamamladılar ve Gelinim Mutfakta 19 Eylül günün birincisi kim olacağını belirleyecek olan 19 Eylül Çarşamba gelinim mutfakta puanlama kısmında geçtiler.

Gelinim Mutfakta 19 Eylül Puanları (19/09/2018 Çarşamba)

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Ezgi : 1
Burcu : 1
Esra : 1
Başak 5 puanHanife’nin Gelini
*************************

Kaynana Perihan’ın verdiği Puanlar
Ezgi : 5
Burcu : 2
Esra : puan ⇒ Perihan’ın Gelini
Başak : 4 
*************************

“19 Eylül Gelinim Mutfakta Puanları anlık değişiyor. Güncel puanlar için sayfayı lütfen güncellemeyi unutmayınız.”
Bizi google de ararken  "Gelinim Mutfakta dizicenter" şeklinde aradığınızda karşınıza en doğru sonucu veren dizicenter çıkacaktır.

Kaynana Nurten’in verdiği Puanlar
Ezgi : 3
Burcu 4 puanNurten’in Gelini
Esra : 5
Başak : 1
*************************

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Ezgi :puanReyhan’ın Gelini
Burcu : 5
Esra : 3
Başak : 4
*************************

Gelinim Mutfakta 19 Eylül Çarşamba Punalama Sonucu

*************************

19 Eylül Çarşamba Gelinim Mutfakta Günün Birincisi = Başak
Gelinim Mutfakta 19 Eylül Çeyrek Altını Alan Kim = Başak

19 Eylül Gelinim Mutfakta Günün Sonuncusu = Ezgi & Esra

*************************

Kaynanaları yukarıdaki verdiği puanlarla Çarşamba günü de sona erdi. Şimdi verilen puanları gelinlerin hanesine yazıp toplu şekilde verelim ve hangi gelin kaç puan aldığını daha net görelim. Gelinlerin izim sırası yarışmaya katılma sırası baz alınmıştır. Ezgi 10 puan, Burcu 12 puan Esra 10 puan, Başak 14 puan aldı. pazartesi gününden itibaren verilen haftalık puanların toplamı alt kısımda verildi.

Ezgi’nin Puanları :29 + 10 = 39
Burcu’nun Puanları :26 + 12 = 38
Esra’nın Puanları :27 + 10 = 37
Başak’ın Puanları :17 + 14 = 31

Gelinim Mutfakta 134. Bölüm İzle Perşembe (Fragman)

https://www.youtube.com/watch?v=Gubian7oiQI

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

14 Yorum

  1. Başak çok kavgacı bu programı çok seviyorum ezgi ve esra için izliyorum başak gider inşallah arkasından dedi ki:

   Başak gitsin

  2. İnşallah ezgi elenir en kısa zamanda ezgiden nefret ediyorum başak candır ❤️❤️❤️❤️???????

  3. Başak çok kavgacı bu programı çok seviyorum ezgi ve esra için izliyorum başak gider inşallah arkasından dedi ki:

   Başak gitsin gerçekten çok çirkin

 1. Şayet Başak elenirse proğramın kurgu olmadığına inanmaya başlayabilirim. Aleni bir şekilde reyhanın ardı kollanıyor zaten.

 2. Başak pis gavgacı Inş bu hafta elnirsin Burcu hanım kendine gel sende kıskanç az değilsin Bunu adı yarışma edepsizliğe gerek yok aranızda Ezgi ve Esra birer hanım efendiler Başarılarınızın devamını dilerim Sizi öpüyorum

 3. Bu başak isimli yarışmaya nasıl sabrediyorsunuz sırf oraya kavga etmeye gelmiş inşallah elenir biz izleyiciler rahat bir nefes alır böyle bir şey olamaz

 4. Başak geldiğinden beri bu en sevdiğim programı seyretmekten iğrendim. Başak, sokak kadını gibi davranıp orda kim varsa hepsiyle kavga ediyor. Saygı sıfır. Birileri başağa yemeğinle yeteneğini göster demesi lazım. Bu hafta gitse de kurtulsak.

  1. Başak cok tatlı bıkerem orda tıksıncek ilk insan ezgi havalara girdi tekrr cansu Özlem gidince baska hakkından gelir onun

  2. Aynen katılıyorum başak çok gıcık kaynanası da öyle ezgi yi sevmiyordum ama başak daha iğrenç ezgi iyi inşallah gider

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu