Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 19 Haziran Salı Günün Birincisi Kim Oldu?

Kanal d ekranlarının vaz geçilmez yarışma programı Gelinim Mutfakta 19 haziran günün birincisi kim oldu? Kaynanalar gelinlere kaç puan verdiler? Hepsi ve daha fazlasını bu yazımızda sizler için hazırladık. Gelinim Mutfakta 19 Eylül günün birincisi ve çeyrek altını alan gelin kim olduğunu öğrenmek için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton].

19 Haziran Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim?

Yeni bir haftaya dün başlamıştık. Geçen hafta elenen Bilge’nin yerine bu hafta yine bir Karadenizli olan Elif yarışmaya dahil oldu. Tabi elif ile beraber kaynanası Hülya hanım da yarışmaya katıldı. Hülya hanım da Karslı olduğunu bizlerle paylaştı. İlk gün genelde yeni gelen gelinler yüksek puan alırken dün yapılan puanlamada Elif beklenilenin aksine birinciliği Özlem ve Hatice ile paylaştı.

Başak ise son bir kaç haftadır Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri düşük puan alırken perşembe ve Cuma atağa kalkıp kimi zaman altınları alırken kimi zaman da kıl-payı kaçırıyor. Hatice ise uzun zamandır altınlara hasret yarışmada varlığını sürdürmekte. Bu hafta bu hasrete son vermek için bu hafta gayet iyi başladı.

Final günü tatlı yapıldığında Hüsniye hanım Hatice’nin tabağını çok daha kolay bulduğunu düşündüğümüzde Hatice altınları alabilmesi için özellikle bu gün ve yarın en yüksek puanı alması gerekiyor.

Bakalım bunu başarabilecek mi? Gelinim mutfakta 19 haziran günün birincisini belirleyecek olan Salı günü yapılacak olan yemek ne? Tarifi var mı? Malzeme listesi var mı? Şimdi sizlere Salı günü yapılacak yemeğin adını daha sonra da bu yemeğin malzeme listesini vereceğiz. Evinde bu tarifi yapmak isteyenler bu bölümü dikkatle izlemeyip,tarif ile ilgili önemli tüyoları öğrenebilirler. 

Simit Poğaça Malzeme Listesi 19 Haziran Gelinim Mutfakta

 • 3 su bardağı un
 • 1 yemek kaşığı yaş maya
 • 1 adet yumurta
 • yarım çay bardağı zeytinyağı
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı mahlep
 • 1,5 su bardağı ılık su

Üzeri İçin

 • 1 tatlı kaşığı pekmez
 • 5 su bardağı su
 • 1 kase susam

Malzemeleri özenle yazdıktan sonra bu yemeğin nasıl daha güzel yapılacağını söylemek üzere Fatih Ürek, kaynanalara doksan saniyelik süre verdi. Kaynanalar ise hem yemeğin daha güzel nasıl yapılacağını söylerken hem de kendi gelinin tabağını daha kolay tanıması için ufak ufak tüyo verdikten sonra kaynanalar gelinleri yalnız bırakıp izleme odasına geçmeden Başak’ın üzerinde siz nasıl insansınız yazlı tişörtü Fatih bey fark edip neden giyindiğini sordu.

Başak ise hediye geldiğini ve giymek istediğini kimseye mesaj vermediğini söylese de bu konuda pek inandırıcı olmadı. Kaynanalar izleme odasına girer girmez Hüsniye hanım dün Hülya hanımın kendi gelinine söylediği araba meselesini yeniden açar.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Nurten hanım Hülya hanımın kendi gelini Elif den çok korktuğunu söylese de Hülya hanım bu sözleri kabul etmediğini asıl gelini kendisinden korktuğunu söyledi. Başak ise poğaçayı yapmaya başlamadan bu ortamda çok fazla gerginlik olduğunu o yüzden laz yogası yapacağını ve tüm sinir ve stresten bu ortamı arındırmak ister.

Özellikle Özlem’in bu yogayı yapıp sinirlerinden arındırmasını istedi. Başak’ın bu hareketini, kendi kaynanası Hanife hanım bile gereksiz olduğunu kabul etti. Verilen süre içerisinde 19 haziran gelinim mutfakta günün birincisi olabilmek için gelinler hızla poğaçayı yaptılar. Artık her şey kaynanaların vereceği puana kaldı. Bakalım kim kaç puan alacak.

Gelinim Mutfakta 19 Haziran 2018 Puanlama

45 dakikalık süre içerisinde gelinler ellerinden gelen işin en iyisini yaptılar ve tarifi zamanından bitirmeyi başardılar. Yarışmaya iddialı olarak başlayan Elif, bu gün kendisini gösterip en iyi puanı almak isterken Hatice ise artık yeter noktasında altınları her final günü çok küçük puanlarla kaçırdığından dolayı bu hafta artık altınları almak için elinden geleni yapacaktır.

Her he kadar güzel olursa olsun sonuçta bu bir yarışma olmasında dolayı diğer kaynanalar özellikle Hanife hanım gelinini tabağını bulduğunda diğer gelinleri 1 basıp toplam puanlarda diğer gelinleri geriletip Başak’ın önünü açsa da bence adil olmadığını buraya dip not düşerek söylemek isterim.

Hanife hanım tabakları tadarken kesinlikle Başak ile yüz yüze bakmaması gerektiğini çekim esnasında bu konuya dikkat edilmesi gerektiğini düşünmekteyim. Haydi 19 haziran gelinim mutfakta günün birincisini belirleyen gelinim mutfakta 19 haziran puanlaması alt kısımda verilmiştir.

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Hatice: 3
Başak:  1
Özlem: 4
Elif: 5

Kaynana Hülya’nın verdiği Puan
Hatice: 2
Başak: 1
Özlem: 5
Elif: 3

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Hatice: 1
Başak: 5
Özlem: 2
Elif: 1

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puan
Hatice: 3
Başak: 1
Özlem:5
Elif: 2

19 Haziran Gelinim Mutfakta günün birincisi Özlem oldu. Tüm gelinlerin Salı günü (19 Haziran) kaynanalar tarafında aldığı puanların toplamını yarışmaya katıldıkları sıra gözetilerek verilmiştir. Hatice 9 puan, Başak 8 puan, Özlem 16 puan, Elif 11 Puan aldı. Gelinlerin salı günü aldığı puanlar neticesinde 18 – 22 Haziran haftasında ilk iki günün toplam puanları altınları almak için baz alınan puanlar alt kızımda verilmiştir. 

Hatice’nin 18-22 Haziran Haftalık Toplam Puanı = 21
Başak’ın 18-22 Haziran Haftalık Toplam Puanı = 17
Özlem’in 18-22 Haziran Haftalık Toplam Puanı = 28
Elif’in 18-22 Haziran Haftalık Toplam Puanı = 23

20 Haziran Gelinim Mutfakta Fragmanı

 

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu