Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 2 Temmuz Pazartesi Günün Birincisi Kim Oldu? Bu Hafta Kim Geldi?

2 Temmuz gelinim mutfakta günün birincisi kim olduğunu ve hangi yemek yapıldığını bu hafta gelinim mutfakta yarışmasına yeni yarışmacı geldi mi? Gelinim Mutfakta pazartesi günün birincisini ve toplam puanlarını alt kızımda bulabilirsiniz. Ayrıca gelinim mutfakta 2 temmuz puanları alt kısımda verildi.

2 Temmuz Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim? Kaç Puan Aldı?

Gelinim Mutfakta yarışmasında bu hafta bir ilk yaşandı. Bu ilkin ne olduğuna geçmeden geçen hafta yaşananları kısaca özetleyip bu hafta neler olduğunu anlatalım. Geçen hafta yarışmaya  Tuğba ile kaynanası yarışmaya katılmıştı.

İlk günler sessizliğini korusa da Tuğba daha sonra sesini çıkartamaya başladı ve herkese ağzının payını vererek bir nevi bana göre Başak gibi hak savunucusu oldu. Kaynanası Hülya hanım ise kendi gelini Tuğba’nın aksine sessizliğini ve sakinliğini mümkün mertebe korumayı başardı.

4 Temmuz Çarşamba Gelinim Mutfakta Günün Puanlarını görmek için Yeni sayfaya geçmek için [pembebuton]Tıklayınız.[/pembebuton]

Gelinim Mutfakta Hatice Neden Yok Niçin Yarışmadan Çekildiğini anlattığımız yazımıza ulaşmak için [pembebuton]Tıklayınız.[/pembebuton] Hafta boyunca Tuğba iyi sayılacak seviyelerde puan almayı başardı. Final gününe geldiğinde en geride olan iki yarışmacıdan biri Başak ve Özlem oldu.

Başak, her hafta yaptığı gibi hafta ortasına kadar düşük puan alıp daha sonra birden sıçrayış yapamadı ve final gününe çok düşük puanla geldi. Başak final günü kendi kaynanası dışında herkesten 4 veya 5 puan alsa da yarışmadan elenmekten kurtulamadı. Final günü yarışmaya veda etti. Diğer taraftan geçen haftaya özel 6 adet altını ise en gerilerden biri olan Özlem altınların sahibi oldu. 

Gelinim Mutfakta 2 temmuz günün birincisi kim olduğunu ve hangi yemek yapıldığını açıklamadan önce pazartesi günü yarışmada bir ilk yaşandı. Fatih Ürek bu ilki aynen şu sözlerle açıkladı. “Herkes ikinci bir şansı hak ediyor.” sözleri ile eski yarışmacılar yeniden yarışmada kalabilme mücadelesi verecek. Eski yarışmacılardan olan Tuğba ve özlem’in yanına bir yeni bir eski yarışmacı katıldı.

Hatice ve kaynanası Hüsniye hanım yarışmadan çekildiğini Fatih Ürek bizlere açıkladı. Bizler Hatice’nin instagram adresinden bağlantı kurup Hatice neden yarışmadan çekildiğini öğrendiğimiz takdirde buradan paylaşacağız.

Bu hafta yarışmaya katılan yeni yarışmacı Gelinim Mutfakta Şebnem ve kaynanası Suzan katılırken ani bir kara alıp yarışmadan çekilen kaynanası Hüsniye hanımın yerine gelin olarak eski yarışmacı Gelin Cansu ile kaynanası Sevgül yarışmaya katıldı. yarışmacılar hakkında daha sonra detaylı bilgilendirme yapacağız. 

2 temmuz gelinim mutfakta günün birincisini belirleme için Fatih Ürek  Gelinim Mutfakta 2 temmuz pazartesi günün yemeğinin adını Zeytinyağlı patlıcan ruloları olarak açıkladı. Şimdi bu yemeğin malzeme listesini verelim. 

Gelinim Mutfakta 2 Temmuz Zeytinyağlı Patlıcan Ruloları Malzemeleri

 • 2 adet patlıcan
 • 1 tatlı kaşığı şeker 
 • 3 adet soğan
 • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 2 diş sarımsak
 • 3 adet domates
 • 2 çay kaşığı tuz
 • 2 çay kaşığı karabiber

Kızarmak için;

 • Sıvı Yağ

Üzeri İçin;

 • Maydanoz

Gelinler hızla 2 temmuz gelinim mutfakta malzeme listesini not aldıktan sonra kaynanalar zeytinyağlı patlıcan rulolarının nasıl yapılacağını anlatmak için 90 saniyelik süre verildi. Kaynanalar bildikleri kadarı ile gelinlerine tüyoları verdikten sonra Hatice’nin yerine yarışmaya dahil olan Cansu, Hatice’nin kalan eşyalarını toparlayıp kargo ile kendisine gönderecekleri söyleyip eşyalarını toparladı. Ardında 45 dakikalık süre Fatih bey başlattı. 

Gelinim Mutfakta 2 Temmuz Puanları (02.07.2018 Pazartesi)

Kaynanalar izleme odasına geçtiğinde gelinler de hemen kaynatmaya başladılar. Gelinim mutfakta 2 temmuz puanlarına geçmeden önce Şebnem 5 aylık nişanlı olmasına rağmen 8 yıllık eşi ile görüştüğünü duyunca 8 yıl neden beklediğini ve neden evlenmediğini sordular. Şebnem ise ailevi nedenlerden dolayı 8 yıl beklediğini kaynanasını çok iyi tanıdığını söylese de evli olanlar henüz tam olarak gelin kaynana olmadığını söylediler.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Cansu ise daha önce beş altın alıp yarışmaya veda etmişti. Bu hafta yarışmaya yeniden katıldı ve hamile olarak gelmesini Tuğba ve kaynana Nurten hanım hamile olarak altın almaya gelmelerini eleştirdiler.

Tuğba evinde çocuğunu doğursaydın zaten altınları alacaktın. Buraya gelip kendisini yormaya ne gerek vardı şeklinde eleştirilerde bulundu. Gelinim Mutfakta 2 temmuz puanlarını alt kısımda kaynanaların verdiği puanları tek tek verelim. 2 temmuz gelinim mutfakta günün birincisi için puanlama aşamasına geçelim.

Gelinim Mutfakta 2 Temmuz Puanı (Pazartesi)

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar 
Özlem : 5
Tuğba : 2
Cansu: 3 ⇒ Sevgül’ün Gelini
Şebnem: 1

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Özlem : 3 ⇒ Nurten’in Gelini
Tuğba : 2
Cansu: 5
Şebnem: 1

Kaynana Rukiye’nin verdiği Puanlar
Özlem : 1
Tuğba : 5 ⇒ Rukiye’nin Gelini
Cansu : 2
Şebnem : 4

Kaynana Suzan’nın verdiği Puanlar
Özlem : 5
Tuğba : 2
Cansu: 3
Şebnem: 1 ⇒ Suzan’ın Gelini

Gelinim mutfakta 2 temmuz günün birincisi kaynanaların yukarıda verdiği puanlar neticesinde oldu.  2 temmuz gelinim mutfakta günün birincisi Özlem oldu. En düşük puanı ise yeni katılan yarışmacı Şebnem oldu.

Yarışmaya katılım sırasına göre gelinlerin aldığı puanları tek tek verelim. Özlem 14 puan, Tuğba 11 puan Cansu 13 Puan, Şebnem 7 Puan aldı. Bakalım yarın neler yaşanacak? Gen gün alınan toplam puanları en alt kısımda vereceğiz. Buradan rahatlıkla bulabilirsiniz.. Gelinim mutfakta toplam puanlar alt kısımda bakabilmeniz için liste oluşturuldu. 

2 Temmuz Pazartesi – 6 Temmuz Cuma Haftalık Toplam Puanlar

Özlem’in Toplam Puanı = 9
Tuğba’nın Toplam Puanı = 9
Cansu’nun Toplam Puanı = 10
Şebnem’in Toplam Puanı = 6

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

6 Yorum

 1. admin üste yazn puanlarla alta yaznalr tutmuyor düzelte toplam puanlarda yanlış oluyor o yüzden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu