Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 22 Haziran Cuma Final Günü Altınları Kim Kazandı? Yarışmadan Kim Elendi?

Gelinim Mutfakta 22 haziran altınları kim aldığını ayrıca final günü gelinim mutfakta kim elendi? Kaynanalar gelinlere kaç puan verdiler? Elenme sınırında olan Başak elendi mi? Merak edilen bu sorulara cevap bulmaya çalışacağız.

22 Haziran Cuma Gelinim Mutfakta Altınları Kim Aldı? Günün Birincisi Kim Oldu?

Kanal D’nin sevilen dizisi Gelinim Mutfakta yarışma programında nihayet haftanın (18 Haziran – 22 Haziran) finaline gelinler çok emek harcayarak geldiler. Geçtiğimiz hafta gibi bu hafta da gelinler haftanın finaline aldığı puanlar bir birlerine çok yakın olmasında dolayı puan sıralamasında en tepede Özlem 49 puanla yer alırken bir puan geride Hatice, Özlem’i ensesinden takip ediyor.

=> Gelinim Mutfakta 22 Haziran 2022 Çarşamba Puan Durumu sonucu için tıklayınız.

42 puanla bu hafta yarışmaya katılan Elif yer alırken son sıraları kimselere bırakmam. Ben işimi son anda yapar altınları alırım diyen (Mecazi manada) Başak ise 40 puanla en geride yarışmayı takip etmektedir. Demin de dediğim gibi Başak iki kaynanadan tam puan alsa çok rahat birinci olan Özlemi yakalıyor. O yüzden bu gün en sonda bulunan Başak’ın altınları kazanma şansı varsa en tepede Özlem’in de elenme şansı bir o kadar var. 29 Haziran altınları kazanan yarışmacı kimin olduğunu yazdığımız yeni sayfamıza geçmek için [pembebuton]tıklayınız[/pembebuton]

Bu gün günün birincisi olan aynı zamanda beş altını da almaya en yakın gelin olacağını hem kaynanalar hem de gelinler biliyor. Bu sebeple gelinler yarışmaya konsantre olmuş bir şekilde geldiler. Hatta Özlem Başak’a inci bileklik bile vermeye kalktı. Ama Başak bu hediyeyi kabul etmedi.

Başak son gün ve geriden gelmenin verdiği heyecan ile eli ayağına dolaştığını ilk defa gördüm diyebilirim. Heyecan ve panikle masada duran kaseyi yere düşürdü. Onu alıp yıkamadan masaya koymasına Hüsniye hanım çok tepki gösterdi. Elif ise kaynanası Hülya hanımdan dert yandı. Elif’in eşi kendisine telefon aldığını kaynanası Hülya hanım ne gerek vardı bu telefona diye tepki gösterdiğini Fatih beye anlattı. Fatih bey bakalım bunu Hülya hanıma soracak mı? [kirmizibuton]2 Ekim Salı Gelinim Mutfakta[/kirmizibuton] puanları ile Çeyrek altını kim aldı?

Gelinim Mutfakta Final Günü (22 Haziran) Günün Tatlısı Ve Malzeme Listesi

Gelinim mutfakta 22 haziran altınları kim kazandı? Hangi tatlı yapıldı? Günün birincisini belirlemek için Cuma günü her hafta finalinde olduğu gibi yine bir tatlı yapılacak. Şimdi sizlere bu tatlının adını malzeme listesini ve tarifini vereceğiz. Kendi evlerinde de bu tatlıyı yapmak isteyenler için alt kızımda verilecektir. Final günü gelinim mutfakta gelinler Gazoz tatlısı  yapacaklar. İlk defa duydum diyenlerin seslerini duyar gibi oldum. Bende ilk defa duydum. O yüzden menümüze ekleyebileceğimiz bir tatlı olabilir malzeme listesi alt kısımda verildi.

Hamur İçin

  • 1 su bardağı sade gazoz
  • Yarım paket yaş maya
  • üç adet yumurta 
  • 1 çay bardağı sıvıyağ
  • 3-3,5 su bardağı un

Şerbeti İçin

  • 6 su bardağı su
  • 5 su bardağı  ölçüsünde toz şeker
  • 3-4 damla limon suyu 

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Final günün yarışmaya veda etmek ile altınları almak arasında mekik dokuyacak olan gelinler  tarifi çok dikkatli not alırlar. Hüsniye hanım gelini Hatice’nin bu hafta artık beş altını alması için 90 saniyelik süre içerisinde gelini Hatice’ye son tüyolarını verir. Tabi diğer kaynanalar da aynı şekilde kendi gelinlerine son tüyolarını verdikten sonra izleme odasına geçerler. 40 dakikalık süreyi başlatan Fatih bey gelin kaynana atışmasına sebep olan bir kaç soru hem gelinlere hem de kaynanalara yöneltir. 

Gelinim Mutfakta Altınları Kim Kazandı? Günün Birincisi Kim Oldu?

Final günün 45 dakikada gelinler Gazoz tatlısı yapması için verilen süre sonra erdi. Artık gelinlerden biri yarışmaya veda ederken bir başka gelin ise haftalık ödül olan 5 altının sahibi olacak. Bir çok kişi Başak’ın elenip elenmeyeceğini merak etmektedir. Çünkü Hatice’nin fanları Başak ile Hatice arasındaki sürtüşmeden çok rahatsızlar.

Bu yüzden Başak’ın gitmesini isterken Başak, yarışmanın tadı tuzu gitmesin kalsın diyenlerde hiç de azımsanmayacak kadar fazla olduğunu belirtmeliyim.Bu yüzden Cuma günü gelinler kaç puan aldığı çok önemli oldu.

Gelinim mutfakta 22 haziran puanlama aşamasına geçildi. Kaynanalar hem kendi gelinlerini bulmak hem de diğer gelinlere düşük puan vermeli ki altınları alabilsin. Bakalım 22 Haziran gelinim mutfakta puanlar nasıl şekillenmiş.

22 Haziran Cuma (Final Günü) Gelinim Mutfakta Puanları

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puanlar
Hatice : 5 Puan ⇒ Hüsniye’nin Gelini
Başak : 4  Puan
Özlem : 1 Puan
Elif : 2  Puan

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Hatice : 1  Puan
Başak : 5 Puan
Özlem : 1 Puan ⇒  Nurten’in Gelini
Elif : 1 Puan

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Hatice : 1 Puan
Başak :  5 Puan ⇒  Hanife’nin Gelini
Özlem : 1  Puan
Elif : 1 Puan

Kaynana Hülya’nın verdiği Puanlar
Hatice : 2 puan
Başak : 2  puan
Özlem : 5  puan
Elif : 1  puan ⇒  Hülya’nın Gelini

Final günü kaynanalar ince eleyip sık dokuyup puanlama yaptılar. Yukarıda verilen puanlar çerçevesinde gelinim mutfakta altınları kim kazandı günün birincisi kim oldu? hangi gelinin yarışmaya veda ettiğini belirlediler.

Verilen puanlar çerçevesinde 22 haziran gelinim mutfakta günün birincisi Başak  olurken altınları hak eden iki gelin Hatice ve Özlem oldu. Fatih Beyin önerisi ile gelinler ikişer bilezik paylaşır. Diğer bilezik ise gelecek haftanın birincisine verilecek. Yarışmaya veda eden gelin ise Başak mı? Elif mi oldu sorusu da netleşmiş oldu. Gelinim mutfakta toplam puanlar ise alt kısımda verildi.

Gelinim Mutfakta 22 Haziran Toplam Puanlar

Hatice’nin Toplam Puanı = 57 puan
Başak’ın Toplam Puanı = 56 puan 
Özlem’in Toplam Puanı = 57 puan
Elif’in  Toplam Puanı = 47 puan =>Elenen

Gelinim Mutfakta 2 Haziran Cuma Fragmanı

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu