Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 25 Haziran Pazartesi Günün Birincisi Kim Oldu? Fırında Püreli Köfte Tarifi

25 haziran Gelinim Mutfakta günün birincisi kim olduğunu ayrıca kaynanalar gelinlerin yaptığı fırında köfteli püreye kaç puan verdiğini gelinler ise kaynanaların verdiği bu puanlara nasıl itiraz ettiklerini ve fırında köfteli pürenin malzeme listesini vereceğiz. Gelinim mutfakta 25 haziran puanlaması en alt kısımda verildi Sakın ayrılmayın. [pembebuton]Gelinim Mutfakta 25 Eylül günün birincisi[/pembebuton] kim olduğunu görmek için tıklayınız

Gelinim Mutfakta 25 Haziran Günün Birincisi Kim Oldu? Fırında Püreli Köfte Malzeme Listesi

Gelinim mutfakta 25 haziran puanlama aşamasına geçmeden Gelinim Mutfakta yeni bir haftaya başladı. Bu hafta yeni gelin olarak katılan Tuğba ile kaynanası Rukiye hanım katıldı. Bu yarışmacıları kısaca bir önceki başlıkta tanıtmıştık.

Bu yazımızı bulamayanlar en alt kısımda benzer konulardan Gelinim mutfakta Tuğba ve kaynanası Rukiye hanım hakkında edindiğimiz bilgilere ulaşabilirsiniz. Geçtiğimiz hafta yarışmada bir ilk yaşanmış ve altınları 57 puan toplayan Hatice ve Özlem almaya hak kazanmıştı. Beş altını 2’şer paylaşıp kalan bir altını bu hafta 25 haziran – 29 Haziran haftasında en yüksek puanı toplayan geline verilecek. 26 Haziran Salı Gelinim Mutfakta Günün birincisini öğrenmek için yeni yazdığımız sayfaya ulaşmak için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]

Yarışmaya katılan Tuğba’ya yarışmanın kısaca kurallarını anlatan Fatih beye bu hafta 6 altın verileceğini ve bu altınları almaya geldiğini söyleyip daha ilk dakikadan diğer gelinlerin tepkisini çekti. Başak daha kendini tanıtmadan altınlara göz diktin yavaş gel diyerek tepkisini ortaya koydu.

Tuğba ise eli çok lezzetli olduğunu ve en iyi yemeği yaptığında ne demek istediğini anlayacağını söyleyerek yarışmaya çok iddialı başladı. Bakalım kaynanaların verdiği adaletsiz puanlarla karşılaşınca hala iddiasını sürdürebilecek mi hep birlikte göreceğiz. Gelinim mutfakta 25 haziran günün yemeği ve malzeme listesine geçelim.

25 Haziran Pazartesi Gelinim Mutfakta Günün Yemeği Fırında Püreli Köfte Malzemeleri

Köfte İçin

 • 500 gram kıyma
 • 1 adet rendelenmiş soğan
 • 1 adet yumurta
 • 5 yemek kaşığı ekmek kırığı
 • 2 çay kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • 1 çay kaşığı kimyon
 • 1 çay kaşığı kekik

Püre İçin

 • 4 normal boy patates
 • 1 yemek kaşığı tereyağı
 • 2 çay kaşığı tuz
 • yarım su bardağı süt

Üzeri İçin

 • 1 Yemek kaşığı Salça (domates, biber)
 • 1 su bardağı su
 • 100 gr kaşar peyniri
 • Maydanoz

Fatih Ürek malzeme listesini vermeden önce yeni gelen gelin Tuğba’ya dikkatle not almasını istedikten sonra gelinim mutfakta günün yemeği olan fırında püreli köfte malzemeleri verdikten sonra bu yemeğin yapımı anlatmak için kaynanalara 90 saniyelik süre verdi.

Kaynanalar kendi gelinlerin tabağını tanımak için son tüyoları verdikten sonra tarifi yapmaya başladılar. Bu arada ben bu yarışmayı ilk defa izlediğimde kaynanalara 90 saniye verilmesinin amacı yemeğin en iyi şekilde nasıl yapılacağını söylediğini düşünmüştüm. Ancak görüyorum ki bu 90 saniyede kaynanalar gelinlerin tabağını tanımak için verdiği tüyoları verdiğini düşünmeye başladım.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Fatih Ürek bu tarifin yapılabilmesi için toplamda 45 dakikalık zaman tanıdı. Hatice diğer gelinlere nazaran çok geriden geldi ve yetiştiremeyeceği dile getirmek için yarışmaya yeni katılan Tuğba hem Hatice’nin tarif edilen boyutlardan fazla büyük olduğunu ve kendi kaynanasına tüyo vermek istediğini söyledi.

45 dakikalık süre tamamlandı ve sunum aşamasına geçildi. Gelinim mutfakta puanlama aşamasına geçilmeden Fatih Ürek bu hafta altı tane altın verileceğini söyledi. Gelinim Mutfakta 25 Haziran puanlama aşamasına geçildi. Gelin bizde tek tek gelinlerin aldığı puanları verelim.

Gelinim Mutfakta 25 Haziran 2018 Puanlama

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Hatice : 5 Puan
Başak : 3  Puan ⇒  Hanife’nin Gelini
Özlem : 4 Puan
Tuğba : 1 Puan

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puanlar
Hatice : 1 Puan ⇒ Hüsniye’nin Gelini
Başak : 1  Puan
Özlem : 5 Puan
Tuğba : 2  Puan

Kaynana Rukiye’nin verdiği Puanlar
Hatice : 5 puan
Başak : 1 puan
Özlem : 2 puan
Tuğba : 4 puan ⇒  Rukiye’nin Gelini

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Hatice :  1 Puan
Başak : 4 Puan
Özlem : 2 Puan ⇒  Nurten’in Gelini
Tuğba: 5 Puan

25 haziran Pazartesi gelinim mutfakta puanlaması sonucunda günün birincisi belli oldu. 25 haziran günün birincisi  Özlem oldu. Yarışmaya katılma sırsında göre gelinlerin kaynanalar tarafından aldığı puanları tek tek verelim. Hatice 12 puan, Başak 9 puan, Özlem 13 Puan, Tuğba 12 puan aldı. Hafta boyunca tüm gelinlerin aldığı tüm puanları alt kısımda vereceğiz. Bu sayede cuma günü hangi gelin altınlara daha yakın olduğunu öğrenebileceğiz. 

25 Haziran – 29 Haziran Haftalık Toplam Puanlar

Hatice’nin Toplam Puanı = 12
Başak’ın Toplam Puanı = 9
Özlem’in Toplam Puanı = 13
Tuğba’nın Toplam Puanı = 12

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

10 Yorum

 1. Basakin uzerine az gidin neden bu kadar koskaniyosunuz onu gelinler en güzeliniz diyemi rahat biraksinlar fatih bey

 2. Hatice ve kaynanasi artik sıktı ekrana yakismiyolar nojdu basak onlarin kullandigi kelimeyi kullanıyo noldu kendi kelimelerini dutmak zormu geldi

 3. haticenin üstüne bu kadar gelmeyin artık. başak ve kayınvalidesi bizi sıktı elensinlerde kurtulalım yarışmaya değil sanki şaklabanlık yapmaya gelmiş.

 4. bence hatice ablam daha lezzetli yemek yapıyor .artık kabul etsinler .kayınvalidelerde adil puan versinler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu