Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 26 Haziran Salı Günün Birinci Kim Oldu? Kaynanalar En Yüksek Puanı Kime Verdiler

26 Haziran gelinim mutfakta günün birincisini bu yazımızda birazdan sizlere açıklayacağız. Gelinim mutfakta 26 haziran günün birincisi bu gün yapılacak olan elmalı ve tarçınlı kurabiyeden en yüksek notu alan gelinimiz olacak. Gelinim mutfakta 26 haziran puanları en kısımda verilmiştir. Sakın bizden ayrılmayın

26 Haziran Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? Kaç Puan Aldı?

Kanal D ekranlarında 26 haziran Salı günü yeni bölümü olan 77. bölümü ile gelecek olan 26 haziran salı Gelinim mutfakta  puanlamasında günün birincisi olan gelini ve diğer gelinlerin aldığı puanları tek tek birazdan açıklayacağız.

Bu hafta yeni bir yarışmacı programa dahil oldu. Daha ilk dakikadan itibaren geçtiğimiz hafta iki birinci çıkmasından dolayı altınları 2’şer olarak Hatice ve Özlem’e dağıtılmış, yeni gelen yarışmacı geriye kalan bir altını ve haftanın beş altını da toplayıp bu haftanın tüm altınlarını toplayacağını söyleyip özellikle Başak’ın tepkisini çekmişti.

Pazartesi günü yapılan puanlamada yeni katılan yarışmacı Tuğba ilk 5 puanını Nurten hanımdan alırken kendi kaynanasından 4 puan alarak iyi bir başlangıç yapsa da hem Hanife ve Hüsniye hanımdan toplam 3 puanı zor aldı. günün sonunda Tuğba 12 puanda kalırken günün birincisi olan Özlem 13 puanla günü birinci olarak kapatmıştı. Gelinim Mutfakta 27 Haziran Çarşamba Gelinlerin Aldığı Puanlar için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]

26 haziran yarışmaya iyi başlamak açısından çok önemli olduğunu geçtiğimiz hafta bunu çok net olarak gördük. O yüzden yarışmaya iddialı başlayan Tuğba kesinlikle en yüksek puanı alması gerekir.

Aksi takdirde her hafta gelen gidiyor furyasına ekleneceğini kendisi de çok iyi bilmektedir. Bu yüzden Tuğba başarılı olmak istiyorsa kendi elinin lezzetini ortaya koymalı diye düşünüyorum. Gelinim mutfakta günün yemeği ve malzeme listesini alt kısımda verdik. Bu tarifi ben daha önce yapmıştım. Bakalım yarışmacılardan hangisi daha iyi yapacak. 

Gelinim Mutfakta 26 Haziran Günün Birincisi Olmak İçin Tarifi Elmalı Tarçınlı Kurabiye Malzeme Listesi 

 • Bir su bardağı toz şeker
 • üç su bardağı un
 • yarım paket tereyağ
 • bir paket vanilya
 • bir paket kabartma tozu
 • mısır nişastası 2 yemek kaşığı
 • Çeyrek su bardağı süt
 • Bir adet yumurta
 • Bir yemek kaşığı taze yoğurt

Elmalı Tarçınlı Kurabiyenin İçi İçin

 • 3 yemek kaşığı şeker
 • İki adet elma
 • 1 çay kaşığı tarçın
 • yarım limon
 • Yarım su bardağı ceviz içi (Ezilmiş)

Üzeri için

 • Yarım Su bardağı Pudra Şekeri

Bu gün alınacak her puan çok önemli olduğu için malzeme listesini çok dikkatli not aldıktan sonra kaynanalar hemen bu tarifin püf noktasını kendi gelinlerine 90 saniyelik süre içerisinde aktardılar. Bu yazımızı okuyan okurlarımıza bizlerde iki tüyo vermek istedim.

Pudra şekerini kurabiyelerin üzerine sıcakken döktüğümüzde pudra şekeri rahatlıkla eriyecek ve daha güzel bir tat verecektir. Ayrıca kurabiyelerin nar gibi kızarması için herhangi bir pişirme programı kullanmadan yavaş pişmesi hamurun nar gibi kızarmasına ve kurabiyenin al benisi artıracağını söylemeliyim.

Gelinler tarifi yapmaya başlarken kaynanalar da her zamanki gibi izleme odasına geçtiler. Fatih bey her yarışma da hem kaynanalara hem de gelinlere sorular sormaya ve gelin kaynana arasındaki rekabete dikkat çekmek isteyen cımbızla seçilmiş soruları sormakta.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Bu günde evin tapusu ile ilgili soruya Hanife hanım evin tapusu bende ve asla vermem. O benim garantim derken Başak ise yatağa düştüğünde evin tapusu değil ben ona kol kanat olacağım diyerek tepkisini ortaya koydu.

Başak kurabiyeleri fırına verdikten sonra diğer gelinler Başak’ın masasını denetleme geldiler. Hatice, eğer Başak iş yeri çalıştırmış olsaydı Zabıta burayı mühürleyip kapatırdı diyerek Başak’ın çok pis çalıştığını ima ettiler.

Belirtilen süre içerisinde gelinler elmalı ve tarçınlı kurabiyeyi yaptılar ve 26 Haziran gelinim mutfakta günün birincisini belirlemek için puanlama aşamasına geçtiler. Gelin bizde gelinim mutfakta 26 haziran Salı puanlama kısmına geçip her gelinin aldığı puanları tek tek yazalım.

Gelinim Mutfakta 26 Haziran Puanlama ( 26.06.2018 Salı )

Tüm gelinler elmalı tarçınlı kurabiyeyi belirtilen süre içerisinde tamamlamayı başardılar. Ancak hangi gelin bu tarifi güzel yaptığını kaynanaların vereceği puanlara kaldı. Bu gün Hanife hanım bizi şaşırtıp lezzete önem verdiğini söyleyip gerçek puanları vermesini diğer gelinlerin hakkını yememesini beklerdim.

Sanırım bu bekleyişim hiç bir zaman gelmeyecek gibi gözüküyor. Hatice ise geçen hafta kaçırdığı bir altını asla kaybetmek istemiyor ve çok iyi odaklanarak bu kurabiyeyi yaptığını gördüm. Ancak bu puanlara yansıyıp yansımadığını kaynanaların  vereceği puanlara bağlı olduğunu söyleyebilirim.

Sözlerimizi daha fazla uzatmadan Gelinim mutfakta Salı günün birincisi kim oldu ve kaç puanla bu birinciliği elde etti? Tüm bunları gelinim mutfakta 26 haziran puanlamasında aktaralım.

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Hatice : 1
Başak :  4
Özlem : 2  ⇒  Nurten’in Gelini
Tuğba: 5

Kaynana Rukiye’nin verdiği Puanlar
Hatice : 3
Başak : 4
Özlem : 1
Tuğba : 5 ⇒  Rukiye’nin Gelini

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Hatice : 3
Başak : 4 ⇒  Hanife’nin Gelini
Özlem : 5
Tuğba :  1

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puanlar
Hatice : 4 ⇒ Hüsniye’nin Gelini
Başak : 1  
Özlem : 2
Tuğba : 5  

Yukarıda verilen puanlar neticesinde gelinim mutfakta 26 haziran günün birincisi Tuğba oldu. Diğer gelinlerin aldığı puanları yarışmaya katılım sırasına göre verelim. Hatice 11 puan, Başak 13 puan, Özlem 10 puan ve en son katılan yarışmacı Tuğba 16 puan aldı. 26 Haziran gelinim mutfakta günün birincisini belli olduktan sonra haftalık toplam puanlarda alt kısımdaki gibi değişiklik göstermiştir.

25 Haziran – 29 Haziran Haftalık Toplam Puanlar

Hatice’nin Toplam Puanı = 23
Başak’ın Toplam Puanı = 22
Özlem’in Toplam Puanı = 23
Tuğba’nın Toplam Puanı = 28

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

24 Yorum

 1. Basakcığım basarılar diliyorum güzel kızım benim. Bizi ekrana kilitledin evden cıkamıyoruz.

 2. Başağın hastasıyım ve onu destekliyorum hüsniye ve ekürü hatice gitsin artık onları görmekten çok sıkıldım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu