Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 27 Haziran Çarşamba Günün Birincisi Kim? Kaynanalar En Yüksek Puanı Hangi Geline Verdi?

27 Haziran gelinim mutfakta günün birincisini kim olduğunu Çarşamba günü neler yaşandığını Gelinim mutfakta 27 haziran günün birincisini belirleyen yemeğin adının ne olduğunu tarifi ile malzeme listesini vereceğiz. Altınları almak için en yakın gelin kim rahatlıkla görebilmek için haftalık toplam puanları en alt kısımda vereceğiz. Gelinim mutfakta 27 haziran puanları en alt kısımda hem toplam puanları hem de günün birincisinin puanları verilmiştir sakın bizden ayrılmayın.

27 Haziran Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? Günün Yemeği Ne?

Gelinim Mutfakta 27 Haziran günün birinci kim olduğunu kaynanalardan kaç puan aldığını günün yemeği ve malzemesini tek tek açıklayacağız. Öncelikle bu haftanın ilk iki gününü kısaca bir hatırlayalım ardından günün yemeğini daha sonrada gelinim mutfakta çarşamba puanlamasına geçelim.

=> Gelinim Mutfakta 27 Haziran 2022 Pazartesi Puan Durumu sonucu için lütfen tıklayınız.

Geçen hafta yarışmaya Elifi ile kaynanası Münevver hanım veda etmiş yerine bu hafta pazartesi günü Tuğba ile kaynanası Rukiye hanım yarışmaya dahil olmuştur. Tuğba, yarışmaya bu vakte kadar dahil olan bir çok gelinden daha iddialı geldi. 28 Haziran Perşembe Gelinim Mutfakta Gelinlerin Aldığı Puanlar için Açılan Yeni Sayfaya Geçmek İçin [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]

Geçen hafta iki birinci olması ve altınların ikişer olarak paylaşılmasından dolayı bu hafta artı bir altın daha verileceğini bildiğini ve bu altınları kendisi alacağını söylemiştir. İlk günü yani pazartesi günü en yüksek puanı 13 puan alarak Özlem olurken en düşük puanı ise 9 puanla Başak almıştı. Yeni gelen yarışmacı Tuğba ise 12 puanla iyi bir başlangıç yapmıştı.

Dün yani Salı günü en yüksek puanı 16 puan toplayan Tuğba günün birincisi olurken Özlem 10 puanla en düşük puanı aldı. Altınları alacak puanlamada şu na için en önde 28 puanla Tuğba götürmektedir.

Bakalım bu gün yani çarşamba günü toplam puanlarda ne gibi değişiklik olacak? Gelinim mutfakta günün yemeği ne olduğunu bu gün sır gibi saklandığı için şuan bilemiyoruz. Ancak öğrenir öğrenmez malzeme listesini buraya ekleyeceğiz. [saributon]27 Eylül Gelinim Mutfakta[/saributon] günün birincisi ve çeyrek altını alan gelin kim olduğunu görmek için tıklayınız.

Gelinim Mutfakta 27 Haziran Günün Yemeği Bakla Fava Malzeme Listesi 

 Bu gün hafta ortası olması elenecek kişi için tehlike çanlarının artık yavaş yavaş çalmaya başladığını puanlamada çoğu gittiğini ve azının geride kaldığını çok önemli bir yarışma programına başlıyoruz. O yüzden bu gün her gelin için önemli olacak. Şimdi Bakla Favanın malzeme listesini yazalım.

  • İki su bardağı kuru bakla
  • 1 adet kuru soğan
  • 4 su bardağı su
  • 1/4 çay bardağı zeytin yağı
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 limon suyu
  • Yarım demet taze dereotu

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Gelinler sadece en iyi yemeği ortaya çıkarmak için edepte olmuş bir şekilde çarşamba günün yemeği için verilen malzeme listesini çok dikkatli bir şekilde yazdıktan sonra kaynanalar klasik olarak 90 saniyelik sürede yemeğin nasıl yapılacağı konusunda tüyolar verdiler.

Ben uzun zamandır Başak ile Kaynanası Hanife’nin kendi arasındaki bu 90 saniyelik konuşmayı çok merak ediyorum. Gerçekten Hanife hanım gelinine en güzel yemeğin nasıl yapılacağı konusunda tüyo mu veriyor? Yoksa yemeği tanıması için mi tüyo veriyor.

Aslında kanal D bu anları herkesin tek tek gelinlerine söylediklerini açıkça yayınlaması gerektiğini düşünmekteyim. Siz de bu konuda ne düşündüğünüzü yorum kısmından bizlere bildirebilirsiniz.

Kaynanalar doksan saniyelik süre içerisinde tüyolarını verdikten sonra izleme odasına geçtiler. Gelinler bir taraftan elleri işlerken diğer taraftan laf yetiştirmekten geri kalmıyorlar. Geçen hafta yarışmaya veda eden Elif gibi sessiz ve sakin olduğunu düşündüğüm Tuğba bu gün tam tersini yapmaya başladı.

Her geline hak ettiği cevapları verip kendini ezdirmedi. Tuğba kendi kaynanası Rukiye hanım devamlı makarna yaptığı konusu açıldı. Başak sen makarna yiye yiye makarna olmuşun deyip Tuğba’nın üzerine gelmeye çalıştı. Özlem de aynı şekilde iki gün yüksek puan alan Tuğba’nın konsantresini bozmak için gayret gösterdiğini düşünmekteyim.

Belirlenen süre içerisinde gelinler yemeği yaptıktan sonra 27 haziran gelinim mutfakta günün birincisi belirlemek için gelinim mutfakta perşembe puanlama aşamasına geçildi. Gelin biz de gelinlerin kaynanalardan aldığı puanları tek tek verelim. 

Gelinim Mutfakta 27 Haziran Puanları (27.06.2018 Çarşamba)

Alt kısımda sizlere gelinim gelinim mutfakta 27 haziran puanlarını verdik. Hangi kaynana hangi geline kaç puan verdiğini liste halinde al kısımda bulabilirsiniz.

Kaynana Rukiye’nin verdiği Puanlar
Hatice : 5 puan
Başak : 2 puan
Özlem : 1 puan
Tuğba : 3 puan ⇒  Rukiye’nin Gelini

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Hatice : 2 puan
Başak : 1 puan ⇒  Hanife’nin Gelini
Özlem : 3 puan
Tuğba : 5 puan

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puanlar
Hatice : 5 puan⇒ Hüsniye’nin Gelini
Başak : 1 puan
Özlem : 4 puan
Tuğba : 2 puan

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Hatice : 3 puan
Başak : 5 puan
Özlem : 3 puan ⇒  Nurten’in Gelini
Tuğba : 1 puan

Kaynakların verdiği puanlar çerçevesinde Gelinim Mutfakta 27 haziran günün birincisi oldu. Artık haftanın ortası da geri kalmış oldu. En yüksek puanı alan gelin altınları almaya bir adım daha yaklaşırken en geride ve en düşük puanı alan gelin ise yarışmaya veda etmeye bir adım yaklaştı. Çarşamba günü alan gelinlerin aldığı puanları verelim. Hatice 15 puan, Başak 9 puan, Özlem 11 puan, Tuğba 11 puan aldı.  27 haziran gelinim mutfakta günün birincisi Hatice olduğu belli olduktan sonra her iki uç da yer alan yani gelinim mutfakta toplam puanları (25-29 Haziran) verelim ve puanlamayı daha net görelim. 

25 Haziran – 29 Haziran Haftalık Toplam Puanlar

Hatice’nin Toplam Puanı = 38
Başak’ın Toplam Puanı = 31
Özlem’in Toplam Puanı = 34
Tuğba’nın Toplam Puanı = 39

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu