Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 28 Haziran Günün Birincisi Kim? Mantarlı Pilava Kaynanalar Kaç Puan Verdi?

28 Haziran gelinim mutfakta günün birincisi kim olduğunu ve birinci olan gelin kaynanalardan kaç puan aldığını, gelinim mutfakta 28 haziran hangi yemek yapıldığını ve bu yemeğin malzeme listesinin ne olduğunu anlatırken aynı zaman da final günü altınları almak için hangi gelin en yüksek puana sahip hangi gelin ise eleme potasına girdiğini gelinim mutfakta 28 haziran puanları ile birlikte sizlere bu yazımızla açıklamaya çalışacağız.

=> Gelinim Mutfakta 28 Haziran 2022 Salı Çeyrek Altını Kim Aldı sonucu için lütfen tıklayınız.

28 Haziran Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? Kaç Puan Aldı? Hangi Yemek Yapıldı?

Gelinim mutfakta 29 Haziran Cuma Altınları kazanan ve günün birincisi kim oldu Kim elendi yazılı yeni sayfamıza geçmek için [pembebuton]Tıklayınız.[/pembebuton] Her bir bölümü ilgi ile izlenen ve neredeyse tartışmasız bölümü geçmeyen gelinim mutfakta 28 haziran günün birincisini ve toplam puanları tek tek sıra ile açıklayacağız. [kirmizibuton]Gelinim Mutfakta 27 Eylül Günün birincisi[/kirmizibuton] kim olduğunu görmek için tıklayınız.

=> Gelinim Mutfakta 28 Haziran 2021 Pazartesi Puanları sonucunu öğrenmek için lütfen tıklayınız. 

Önce bu hafta yaşananları bir kaç cümle ile özetleyeceğiz. Ardından günün yemeği ne olduğunu ve malzeme listesini verdikten sonra gün içinde (perşembe) yaşananlardan en önemli gördüklerimizden bahsettikten sonra kaynanalar gelinleri verdiği her puanı tek tek aktardıktan sonra haftalık gelinim mutfakta toplam puanları en alt kısımda açıklayacağız.

Bu hafta her bölümü izleyen okurlarımız günün yemeği ve malzeme listesini yazdığımız kısımdan okumaya başlayabilirler. Bu hafta yeni bir gelin ve kaynana yarışmaya dahil oldu.

Ben ilk görüşte hem gelini hem de kaynanayı çok sakin buldum. Bir çok tartışmaya özellikle kaynana Rukiye hanım katılmadı. Ancak Salı gününden itibaren Tuğba hem Başak ile hem de Özlem ile ciddi tartışmalara girdi. Dün yani çarşamba günü ise kendi görümcesini kıskandığını açıkla dile getirince Rukiye hanım ile yayında atıştılar.

Bu gün de bu tartışmaları devam etmiş gibi gözüküyor. 28 haziran perşembe günü ise yarışmaya başlamadan birinci ile sonuncu arasında toplamda 7 puan fark olunca bu gün alınacak her puanın final günü daha rahat hareket etmesine neden olacaktır. Geçen hafta iki birinci çıkmasından dolayı altınlar iki gelin arasında paylaşılmıştı.

Bir puanın bile ne kadar önemli olduğunu anlayan gelinler bu gün (Perşembe) en iyi işi çıkarmaya çalışacaklar. Günün yemeği ne olacağını merakla bekleyen gelinler hemen örtüyü kaldırdılar. Fatih Ürek 28 haziran gelinim mutfakta günün birincisini belirleyecek yemeğin adı Mantarlı pilav olarak açıkladı.

Evinde mantar sevmeyenleri hariç bırakırsak herkes mantarlı pilavı en az bir kere yapmıştır. Hem kolay hem de doyurucu bir yemek olan mantarlı pilav hiç bilinmeyen yemeklere göre gelinler daha avantajlı olduğunu düşünmekteyim. Ancak mantarın da kendi suyunu hesaba katmak gerektiğini aksi takdirde pilavın çamur gibi olacağını söylemem gerek.

Bakalım gelinler mantarlı pilavı nasıl yapacak kaynanalar nasıl yorumlayıp kaç puan verecekler? Şimdi mantarlı pilavın malzemelerini sayalım. 

Gelinim Mutfakta 28 Haziran Perşembe Mantarlı Pilav Malzemeleri 

 • 12 adet kültür mantarı
 • iki yemek kaşığı tereyağı
 • İki su bardağı pirinç
 • Bir su bardağı kaynar su
 • Bir adet et suyu
 • iki tutam ince ince kıyılmış dereotu
 • Ayrıca isteyen dolmalık fıstık da koyabilirler

Gelinler tarifi not aldıktan sonra yayına yansımayan bölümde yemek şefleri her tabağın aynı oranda olması ve bir birinden görünüş olarak ayırt edilemeyecek kadar benzemesi için mantarların nasıl doğranacağını ve nasıl pişireceğini anlattıktan sonra kaynanalar izleme odasının yolunu tutarken gelinlerde basit ama etkili yemeği 35 dakika da yapamaya koyuldular.

28 haziran gelinim mutfakta yarışma programında dikkat çeken bir kaç olaydan bahsedelim. Tuğba kaybettiği yakını için ona bir kez olsun sarılabilmek için her şeyden vaz geçerdim diyerek sanırım annesine duyduğu özlemi aklına geldi ve göz yaşlarını tutamadı.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Kaynanası Rukiye hanım da kendi annesi alzaymır hastası olduğunu ve ne yaptığını bilemediğini dile getirip Rukiye hanım da göz yaşlarını tutamadı. Günün sonunda ise yine Hatice ile Başak çekişmesi gündem oldu. Başak o kadar iddialı laf konuştu ki ben bile hadi canım demekten kendimi alamadım.

Başak; “Sen burada rakip görebileceğim en son insansın” diyerek tartışmanın voltajını artırdı. Belirlen süre  içerisinde gelinler mantarlı pilavı yaptı ve gelinim mutfakta 28 haziran günün birincisi kim olacağını ve kaç puan alacağını belirlemek üzere gelinim mutfakta perşembe günü puanlama aşamasına geçildi. 

Gelinim Mutfakta 28 Haziran Puanları (28.06.2018 Perşembe)

Perşembe günü yarışma programının belki de en önemli aşaması gelinim mutfakta 28 haziran puanlama aşaması olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ben uzun süredir bu yarışma programını hem izliyor hem de yazıyor hem de farklı konsept yarışmaları inceliyorum. Benim bu programdan anladım en iyi yemeği yapmaktan çok kaynanalar gelinlerin tabaklarına bulmaya odaklı olduğunu düşünüyorum.

Bu yüzden en iyi yemek yapılsa da en düşük puanı alabilecekleri gibi en kötü yemeği yapan en yüksek puanı alabiliyorlar. Sözlerimi daha fazla uzatmadan 28 haziran gelinim mutfakta günün birincisini belirleyen puanlama aşamasında kim kaç puan aldı onu verelim. 

Gelinim Mutfakta 28 Haziran Puanı (Perşembe)

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puanlar
Hatice : 5 ⇒ Hüsniye’nin Gelini
Başak : 2
Özlem : 1
Tuğba : 3

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Hatice : 2
Başak : 1 ⇒  Hanife’nin Gelini
Özlem : 5
Tuğba : 3

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Hatice : 3
Başak : 3
Özlem : 5 ⇒  Nurten’in Gelini
Tuğba : 1

Kaynana Rukiye’nin verdiği Puanlar
Hatice : 5
Başak : 1
Özlem : 2
Tuğba : 4 ⇒  Rukiye’nin Gelini

Kaynanaların yukarıda tek tek puan vermesi ile 28 haziran gelinim mutfakta günün birincisi Başak oldu. Tüm gelinlerin perşembe günü aldıkları puanları yarışmaya katıldıkları sıra ile verelim. Hatice 15 puan, Başak 7 puan, Özlem 13 puan ve son olarak Tuğba 11 puan aldı. haftalık puanlar ise altta tarafta verildi.

25 Haziran Pazartesi – 29 Haziran Cuma Haftalık Toplam Puanlar

Hatice’nin Toplam Puanı = 53 Altınları almaya en yakın
Başak’ın Toplam Puanı = 38 Başak Elenme Potasında
Özlem’in Toplam Puanı = 47
Tuğba’nın Toplam Puanı = 50

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

18 Yorum

 1. Allah askina basak gitsin artik bi insan hicmi susmaz ya bunaltti artik yeter konusmak la yordu bizi haticeyi rakip gormiyorum diyor ama hatice yemek yaparken haticeye bakarak yemek yapiyo Ve Okadar iyi takip ediyo ki yazik basak kayin valden bile kotu yemek yaptigini soyluyo bile bile kotu yemeyine 5 veriyo kadin korkudan git artik yemek kursu na katil da yemek yapmayi ogren kopya yapmadan

 2. Insallah hatice alicak bilezikleri haticemm seni Seviyorum 3 Yasin da bi kizim var o bile inan hatice diyor

 3. BEnce başak en iyisi yeter artık Hatice gitsin ya polyanacılık oynuyor hem bugün olanlarda mantarı soyması diğerlerinin soymaması kural ihlali ama kimsenin umrumda değil biraz dikkatli izleyin kayınvalidesine sinyali veriyor Hüsniye hanım az yesin masalara tabak götürüyor gösteriş farklı. Bir açıklaması yok

 4. Hatice ancak makyaj yapıp tiribünlere oynuyor yeter git ya Fatih Ürek birşeyler yap ve yolu göster onlara onlar bunu çoktan hakkettiler

 5. Katılıyorum Başak önün ve yolun açık olsun umarım kazanırsın Hanife hanım gibi ağzı dualı ve hanımefendi bir kaynana kazanmayı hakediyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu