Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 29 Haziran Cuma Altınları Kim Kazandı? Başak Mı Elendi? 29 Haziran Günün Birincisi Kim Oldu?

Gelinim mutfakta 29 haziran altınları kim kazandı? ve final günü yani 29 haziran gelinim mutfakta günün birincisi kim olduğunu söyleyeceğiz. Herkesin merak ettiği gelinim mutfakta Başak elendi mi yoksa bir başkası mı bu soru hep merak edildi. Şimdi size kimin elendiğini, günün yemeğinin adının ne olduğunu kaynanalar gelinlere kaç puan verdiğini final günü neler yaşandığını açıklayacağız.

29 Haziran Gelinim Mutfakta Altınları Kim Aldı? (Final Günü)

Bu zamana kadar Başak çarşamba gününe kadar günün sonuncusu oluyor ardından Hanife hanım perşembe ve Cuma günleri kendi gelininin tabağını bulup diğer gelinlere birer puan vererek Başak altınları alıyor yada kıl payı kaçırıyordu.

=> Gelinim Mutfakta 29 Haziran 2022 Çarşamba Puan Durumu hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bu hafta Başak dan beklediğimiz yükselmeyi bu hafta göremeyince doğal olarak izleyiciler gelinim mutfakta Başak elendi mi? sorusu akıllara geldi. Çünkü haftanın finaline geldiğimiz bu gün Başak en geride 38 puanda iken kendisine en yakın rakibi ile arasında 9 puan farkla Özlem 47 puanla final günü yarışacaklar.

Başak en geriden kurtulabilmek için üç kaynanadan beş puan alıp Özlem’in ise tüm kaynanalardan bir puan veya toplamda 5 puan alacak ki Başak elenmesin. Yani Başak’ın işi matematik problemi gibi oldu. Kısaca Başak üç kaynanadan 5 alırken en yakın rakibi Özlem bir puan alması gerekecek.

29 haziran Gelinim mutfakta günün birinci olan geçen hafta dan kalan 1 altını alıp toplamda altı tane altının sahibi olma yolunda en büyük aday olacak. Şu an için en önde olan Hatice’nin 53 puanı var. Kendisine en yakın rakibi Tuğba’nın 50 puanı var. Sonuncu olan Başak’ın bile altınları kazanma konusunda bir ihtimalin olduğunu da unutmamak gerek.

Bu hafta yarışmaya başlayan Tuğba sanırım bir kez günün birincisi oldu. Ancak hemen her gün günün birincisine yakın puan alarak sessiz ilerleyişini sürdürdü. Bakalım bu gün altınları alabilecek mi? Son üç hafta final günü yapılan tatlılarda Hüsniye hanım bir kez Hatice’ye 3 puan verdi. Geriye kalan tüm finallerde beş puan verdiği için bu gün Hatice altınları alma konusunda bence en şanslı kişi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Sözlerimi daha fazla uzatıp sizi sıkmadan 29 haziran gelinim mutfakta günün birincisini belirleyecek olan günün tatlısının adı ve malzeme listesinin ne olduğunu açıklayalım. Günün tatlısının adı Şambali’dir. Ben daha önce bu tatlı adını gerçekten hiç duymamıştım.

Zaten Hanife hanım da bu tatlının diğer adı Baba tatlısı olduğunu kendi yöresinde böyle adlandırdıklarını söyledi. Ancak ben her ikisini de duymadığımı, o yüzden tadını ve görüntüsünü çok merak ediyorum. kendi evinde bu şambali tatlısını yapmak isteyen izleyicilerimiz için malzeme listesini alt kısımda veriyorum. Gelinim mutfakta 29 haziran altınları kim kazandığı bu tarifi en iyi şekilde yapacak olan ve kaynanalardan en iyi notu alacak olan kişi olacak.

Gelinim Mutfakta Şambali Tatlısı Malzemeleri

 • Bir  su bardağı toz şeker
 • yarım kg (500 gr) irmik
 • iki su bardağı taze yoğurt
 • bir paket vanilin
 • bir paket kabartma tozu

Şerbeti için;

 • dört su bardağı şeker
 • dört su bardağı su
 • Bir iki damla limon suyu

Üzeri için;

 • yer fıstığı

Gelinler malzeme listesini pür dikkat not aldılar. Fatih Ürek Şambali tatlısının malzeme listesini verdikten sonra kaynanalara bu tatlıyı nasıl yapacakları konusunda 90 saniye verdi. Tatlıyı daha önce bilen ama isminin baba tatlısı olduğunu söyleyen Hanife hanım kendi gelini Başak’a çok özel tüyolar verdi.

Diğer kaynanalar da aynı şekilde en iyi tatlıyı çıkartabilecek şekilde tüyoları verdikten sonra kaynanalar izleme odasına geçerken gelinler de yapımı ve malzeme listesinin kalabalık olması ile tatlıyı zamanında yetiştirebilmek için hızla Şambali tatlısını yapmaya başladılar.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Final günü yani 29 haziran cuma gününe damgasını vuran bir kaç olaydan bahsedelim. Dün Tuğba’nın görümcesi kendisi hakkında konuşan Tuğba’ya gerekli cevapları vermişti. Bu gün de Tuğba kendi görümcesine gidip özür dilediğini Nurten hanım alaycı bir şekilde aktardı.

Gerçekten Tuğba kendi görümcesi Hülya’nın yanına gidip özür dileyip dilemediğini bilmiyoruz. Ancak bana sorarsanız ciddi manada bir özür olayı olmadığını söyleyebilirim. Bir haftalık Tuğba dan aldığım izlenim den yola çıkarak özür dilemeye gitmediğini düşünüyorum. Bakalım olayın aslı yayında ortaya çıkacak. 

Gelinim Mutfakta 29 Haziran Puanları (29.06. 2018 Cuma)

Tuğba yarışmaya geldiğinde kendisine Başak’ı örnek aldığını aynı şekilde Özlem de aynı Tuğba gibi sessiz başlamış sonradan coşmuştu. Tuğba da aynı Özlem günü sessiz başlayıp sonradan her geline laf yetiştirmeyi başardı. Anlayacağınız Başak’ın bir çok alternatifi çıkmış oldu.

Bu yüzden bu gün gelinim mutfakta Başak elendi mi? veya niçin Başak elendi diye aklınıza bir soru gelirse bu söylediklerim olayı bir nebze olsun açıklamış oldu. Belirtilen süre de gelinler Şambali tatlısını yaptılar ve Gelinim mutfakta 29 haziran günün birincisini belirlemek hem de gelinim mutfakta 29 haziran altınları kim kazandı? kaç puan alacağını belirlemek üzere puanlama kısmına geçtiler.

Gelinim Mutfakta 29 Haziran Puanı (Günün Birincisini Belirlemek İçin)

Kaynana Rukiye’nin verdiği Puanlar
Hatice : 1
Başak : 4
Özlem : 5
Tuğba : 2 ⇒  Rukiye’nin Gelini

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Hatice : 1
Başak : 2 ⇒  Hanife’nin Gelini
Özlem : 5
Tuğba : 1

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Hatice : 2
Başak : 4
Özlem :  5 ⇒  Nurten’in Gelini
Tuğba : 1

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puanlar
Hatice : 1 ⇒ Hüsniye’nin Gelini
Başak : 5
Özlem : 1
Tuğba : 1

Yarışmacıların aldığı puanları yarışmaya katılma sırasına göre tek tek verelim. Hatice 5 puanı Başak 15 puan, Özlem 16 puan ve en son katılan yarışmacı Tuğba 5 puan aldı. 

Final günü kaynanaların verdiği puanlar çerçevesinde gelinim mutfakta 29 haziran günün birincisi Özlem oldu. Peki gelinim mutfakta 29 haziran cuma altınları kim aldı? Kaç puanla altınları kazandı?

Diğer taraftan gelinim mutfakta Başak elendi mi yoksa başkası mı elendi? sorusu da altınları kazanan kişi kadar merak edildi. Şimdi tüm bunların cevaplarını verelim. 29 haziran Gelinim Mutfakta altınları kazanan gelin Özlem oldu. Ve haftanın birincisi de günün birincisi de olan Özlem altı bileziğin sahibi oldu. Elenen kişi ise Başak oldu. Başak kayınvalidesine bayağı kızdı. 

25 Haziran Pazartesi – 29 Haziran Cuma Haftalık Toplam Puanlar

gelinim mutfakta 29 haziran altınları kim kazandığı bu alttaki puanlar neticesinde belli olacak.

Hatice’nin Toplam Puanı = 58 
Başak’ın Toplam Puanı = 53 ⇒ Elendi
Özlem’in Toplam Puanı = 63 ⇒  Altınları aldı
Tuğba’nın Toplam Puanı = 55

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

8 Yorum

 1. Allah sabır versin rukiye hanįma gönlûm haticenin birinci olmasinda basak in da gitmesini hem istiyorum hemde istemiyorum

 2. basak giderse bu programin tadi tuzu olmaz bakmam xaten onun icin bakiyorum bu yarismaya kime sorsam favoru basak

 3. Ohh be sonunda basak gitdi sinir oluyorum boyle gelinmi olur ya?? Haticenin birinci olmasini isterdim husniye hanim sacma konusmasinda su haticeyi bulsun ya Haticem?????

 4. 2 temmuz pazartesi programa baktım ama Hatice yok ve bir açıklamada yapılmıyor çok üzüldüm geri geliceğini umuyorum

 5. Oley cansunun gelmesi çok güzel oldu..Gerçekten Cansu candır can çok özledik kendisini birde hamile Allah analı babalı büyütsün inşallah CANSU??❤????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu