Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 3 Ocak 2019 Perşembe Çerkez Tavuğu Nasıl Yapılır? Çerkez Tavuğunun Malzeme Listesi İle Videolu Anlatımı

Gelinim Mutfakta 209. bölümü ile Kanal D ekranlarında 3 Ocak 2019 Perşembe günü yeni yılın ilk perşembe günü ekranlara geldi. Bu hafta çok ilginç puanlamalar yapılırken, güçlü rakip Elif oldukça düşük puanlar alarak eleme potasına adım adım yaklaşırken, gelinler elinin lezzetini konuşturmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu gün benim de çok sevdiğim ve misafir için kolay bir yemek olan Çerkez tavuğu nasıl yapılır? Malzeme listesi ne bunları anlatacağız. 

=> Gelinim Mutfakta 3 Ocak Pazartesi 2022 Puan Durumu sonucunu öğrenmek için tıklayınız.

Bu yazımızda yarışmada yapılan 3 Ocak Çarşamba günü Gelinim Mutfakta Çerkez Tavuğu nasıl yapıldığını anlatacağız ve sizlerin de yarışma programın da verilen malzeme listesini vereceğiz. Bu malzeme listesini bir çok yerdeki tarifle karşılaştırdım ve kendine özgü bir tarif olduğunu fark ettiğim için bu konuyu açıp sizlerinde bu yemeği yapabilmenizi istiyorum.

Bu ara da bu gün kaynanalardan gelinlerin kaç puan aldığını ve günün birincisi kim olduğunu merak ediyorsanız; [pembebuton]Gelinim Mutfakta 3 Ocak  Perşembe Puanları[/pembebuton] butonuna tıklayıp, ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda Hangi Yemeği Anlatacağız

 • Çerkez Tavuğu Çok Özel Malzemeleri
 • Çerkez Tavuğu nasıl yapıldığını anlatan video

Sözlerimi daha fazla uzatmadan bu gün 3 Ocak Perşembe 2019 günü, yarışmacıların yaptığı, Çerkez Tavuğunun nasıl yapıldığını, tıpkı yarışma programında gelinlerin yaptığı gibi yapabilmek için koltuğunuza yaslanın ve yazımızı okumaya devam ediniz.

Gelinim Mutfakta Çerkez Tavuğu Yapımı Ve Malzemeleri

Çerkez Tavuğunun malzeme listesini Gelinim Mutfakta yarışmada ki verilen malzeme listesini vereceğiz. Malzeme listesine geçmeden önce, bu yemeğin öncelikle çok kolay olduğunu buna rağmen en lüks restoranların bile menüsünde çok özel bir yeri olduğunu görmüşünüzdür. Yani deme o ki kesinlikle evinize gelen misafire rahatlıkla sunabileceğiniz bir yemek olduğunu ama elbette tek başına yeterli olmayacağını çorba ve patatesli bir yemekle masayı süslemeniz gerektiğini en baştan söylemem gerek.

Özellikle et seven eşleriniz ve çocuklarınız için harika bir seçenek olduğunu ve daha önce hiç yapmadıysanız kesinlikle tarif listenizin başına olacağınızı düşünüyorum. Yarışma verilen malzemelerin %100’ü vereceğiz ve kendimize bir sır saklamayacağız. 

Gelinim Mutfakta Puanları ile Puan durumu Resim 1

Bu yazımızda gelinlerin 3 Ocak Perşembe günü Gelinim Mutfakta yarışmasında gelinlerin yaptığı Çerkez Tavuğu yemeğini, tıpkı gelinlerimizin yarışma programında yaptığı gibi yapabilmeniz istiyorsanız, önce Gelinim Mutfakta Çerkez Tavuğu malzeme listesi vereceğiz. Tabi daha sorna bunun nasıl yapılacağını ve kaç dakikada yapabileceğinizi anlatan video ekleyeceğim.

Gelinim Mutfakta 3 Ocak Günün Yemeği Çerkez Tavuğu Ve Malzemeleri

 • 1 bütün tavuk
 • Bir adet orta boy patates
 • Bir adet küçük boy soğan
 • Bir adet taze havuç
 • 1,5 tatlı kaşığı tuz
 • 5 su bardağı su

Cevizli Harç İçin;

 • 300 gram ceviz için un haline getirilecek
 • 2 dilim bayat beyaz ekmek içi
 • 2 tatlı kaşığı toz kırmızı biber
 • 4 diş sarımsak
 • 2 çay kaşığı tuz
 • 2 su bardağı tavuk suyu

gelinim mutfakta çerkez tavuğu yapımı malzeme listesi resimi

 

Fatih Ürek günün yemeği olan Çerkez Tavuğu için 40 dakika verdi ve kolay olduğunun altını çizdi. Sizler daha rahat olacağınız için bu süre uzayacağını tahmin etmek hiç de zor değil ama 1 saatte kolaylıkla yapabileceğinizi düşünüyorum. Bu yemeği daha önce yapmayanlar için nasıl yapıldığını anlatan video ekliyorum.

Gelinim Mutfakta Çerkez Tavuğu Yapılışı (3 Ocak Perşembe Günün Yemeği)

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu