Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 3 Temmuz Salı Günün Birincisi Kim? Kaynanalardan En Yüksek Puanı Kim Aldı?

3 Temmuz gelinim mutfakta günün birincisi kim olduğunu ve kaynanalar gelinlere kaç puan verdiğini günün yemeği ve malzeme listesini verdikten sonra gelinim mutfakta 3 temmuz puanları vereceğiz. En sonda gelinim mutfakta toplam puanları verip, altınlara en yakın gelin adayını görme fırsatımız olacak. 

3 Temmuz Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Hangi Gelin Oldu? Kaç Puan Aldı? Günün Yemeği Ne?

Kanal d ekranlarında fırtına estirmeye her bölümü ilgi ile izlenmeye devam eden ve bence bu yaza damgasını vuran nadir programlardan olan gelinim mutfakta 3 temmuz günün birincisini vermeden önce bu hafta çok önemli gelişmeler yaşandı. Öncelikle ondan bahsedelim.

Geçtiğimiz hafta en düşük puan alıp yarışmaya veda eden Başak elenmiş ve Hatice’nin fanları bu duruma çok sevinmişti. Yeni haftaya başladığımızda gözler Hatice’yi aradı. Ancak ne Hatice ne de kaynanası Hanife hanım ortalıkta yoktu. Fatih bey bir cümle ile kısaca bir açıklama yaptı. Gelinim Mutfakta 4 Temmuz Çarşamba Puanlarını yazdığımız sayfamıza geçmek için [pembebuton]Tıklayınız.[/pembebuton]

Hatice ile Hüsniye hanım yarışmadan çekildiler dedi. Ancak bu yarışma programların yayına çıkmadan evvel keyfine göre muamele olmadın ve program sekteye uğramasın diye karşılıklı sözleşme olması gerektiğini bu sözleşmenin yapılıp yapılmadığını elbette bilmiyoruz. Ancak normal şartlarda yapılan bir sözleşmedir.

Peki Hatice ne oldu da yarışmadan ayrıldı. Neden hiç kimseye bir şey demeden yarışmadan ayrıldı? Biz tüm bunları Hatice’nin instagram hesabından sormaya çalıştık. Ancak şu ana kadar bir cevap alamadık. Ayrıca bazı haber siteleri Hatice biz dizi anlaşması yaptığından dolayı yarışmadan ayrıldığını söylüyor. Biz kendisinin veya dizi yapımcısının resmi açıklamasını duymadan farazi konuşup kimseyi zan altında bırakmak istemiyoruz.

Bu hafta yarışma programına yeni katılan Şebnem ile kaynanası Suzan uzun yıllar bir birlerini tanımışlar ve yaklaşık beş aydır da nişanlı olduklarını bizlere söylediler. Diğer gelin ve kaynanalar uzun müddet nişan yapmadan Şebnem ile nişanlısının beklemesine anlam veremediklerini söyleyip eleştirse de bu bekleyişin arkasında çok samimi bir olay var.

Şebnem kendi kardeşlerini annesi vefat ettikten sonra büyütüp öyle evlenmek istediği için geç nişan yaptığını açıkladı. Gerçekten kendisini tebrik ediyorum. Sözlerimi daha fazla uzatmadan 3 temmuz gelinim mutfakta günün birincisini belirlemek için  günün yemeği ve malzeme listesini verelim.

Gelinim Mutfakta 3 Temmuz Malzemeleri (Salı)

Gelinim Mutfakta 3 temmuz salı günü günün yemeği Karışık pizza olarak açıkladılar. Günün yemeği ve malzemeleri alt kısımda verilmiştir. 

 • 4su bardağı un
 • 1 paket maya
 • 1 çay bardağı zeytinyağı
 • 3 çay kaşığı tuz
 • 12 dilim sucuk
 • yarım çay bardağı siyah zeytin
 • 2 adet yeşil biber
 • 10 adet mantar
 • 150 gram kaşar peyniri

Sosu İçin;

 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
 • iki yemek kaşığı domates salçası
 • 1 çorba kaşığı kekik
 • 2 çay kaşığı pul büber
 • iki çay kaşığı karabiber
 • 1 tatlı kaşığı nane
 • 1 çay bardağı su
 • 1 çay kaşığı kimyon

Gelinler bu gün bir birine puan konusunda fark atmak için bence en önemli gün olduğunu son zamana kaldıklarında elleri ayakları dolaştığından istediği lezzeti ortaya koymakta zorlandıklarını gördüm. Hiç strese girmeden bu gün diğer gelinlere puan konusunda fark atan altınları alma konusunda en önemli aday olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Geçtiğimiz hafta yarışmaya veda eden Başak’ın yerini eski yarışmacı olan Cansu doldurduğunu düşünen Özlem bu konuda çok dert yanmaktadır. Tuğba ise Cansu hakkında bu “Başakçılık oynuyor” ve oradan prim yapmaya çalışıyor diyerek tepkisini ortaya koydu. Başak gittikten sonra hepten meydan Özlem’e kaldığını düşünmüştüm. Ancak Cansu da kolay lokma olmadığını bizlere tavırları ve sözleri ile göstermiş oldu. Belirlenen süre içerisinde gelinler tarifi yaptılar ve 3 temmuz gelinim mutfakta puanlama aşamasına geçildi. Bakalım kim hangi gelin kaynanalardan kaç puan aldı.

Gelinim Mutfakta 3 Temmuz Puanları (03.07.2018 Salı)

Yarışmaya bu hafta dahil olan ve ilk gün beklenilen performansın altında kalan Şebnem bu günde, düne benzer bir puan alırsa eleme potasına gireceğini düşünmekteyim. Şebnem de bunun farkında olarak tüm konsantrasyonu bu günün yemeğini yapmak için kullandı.

Bakalım kaynanalar Şebnem’in elinin lezzetine ne kadar puan verecekler. Gelinim Mutfakta 3 temmuz günün birincisi için verilen puanları alt kısımda tek tek bulabilirsiniz. 

Gelinim Mutfakta 3 Temmuz Puanı ( Salı )

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Özlem : 5 ⇒ Nurten’in Gelini
Tuğba : 1
Cansu: 2
Şebnem: 2

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar 
Özlem : 5
Tuğba : 1
Cansu: 4 ⇒ Sevgül’ün Gelini
Şebnem: 2

Kaynana Suzan’nın verdiği Puanlar
Özlem : 4
Tuğba : 5
Cansu: 3
Şebnem: 1 ⇒ Suzan’ın Gelini

Kaynana Rukiye’nin verdiği Puanlar
Özlem : 2
Tuğba : 5 ⇒ Rukiye’nin Gelini
Cansu : 1
Şebnem : 3

Kaynanalar ince eleyip sık dokuyarak yukarıda puanlar çerçevesinde 3 temmuz gelinim mutfakta günün birincisi kim olduğunu belirlediler. Gelinlerin yarışmaya katılım sırasına göre aldıkları puanları verelim.

Özlem 16 puan, Tuğba 12 puan, Cansu 10 Puan ve en son yarışmaya dahil olan Şebnem 8 puan aldı. Böylelikle Gelinim Mutfakta 3 temmuz Salı günün birincisi Özlem oldu. Gelinlerin aldığı toplamları alt kısımda bulabilirsiniz. 

2 Temmuz Pazartesi – 6 Temmuz Cuma Haftalık Toplam Puanlar

Özlem’in Toplam Puanı = 25
Tuğba’nın Toplam Puanı = 21
Cansu’nun Toplam Puanı = 20
Şebnem’in Toplam Puanı = 14

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

2 Yorum

 1. Hatice neden yarışmadan çekildi..Onun gıttıgıne cok üzüldüm.Bana programı seyrettiren oydu..Şimdi program bana hiç çekici gelmiyor

 2. Suzan verdiği puanları dünkü eklememişsin hiçbir geline toplam puanlar özlem 30 Cansu ve tuba 23 şebnem 15 olmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu