Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 31 Ocak 2019 Perşembe Pekmezli Lahanalı Tavuk Bonfile Nasıl Yapılır? Pekmezli Lahanalı Tavuk Bonfilenin Malzemeleri

Gelinim Mutfakta 229. bölümü ile Kanal D ekranlarında 31 Ocak 2019 Perşembe günü geldi. Bu gün gelinlerimizin yapacağı yemeği, gerçekten ilk defa duydum. Ben acaba yanlış mı anladım diye tekrar tekrar baktım ama gerçekten yanlış duymadığımı anladım ve şaşırdım. Hem tavuk hem pekmez hem de lahana bir arada nasıl bir arada yemek olacak çok merak ediyorum. Hemen gerekli araştırmayı yaptım ve bende en kısa sürede yapıp sitede paylaşacağından emin olabilirsiniz.

Hadi gelin 31 Ocak Perşembe günü gelinim mutfakta yarışmasında yapılan Pekmezli Lahanalı Tavuk Bonfile nasıl yapılır? Ve Malzeme listesi ne olduğunu açıklayacağız. En son kısımda ise çok kısa bir video ile hızlandırılmış olarak nasıl yapıldığını anlatan video sizleri bekliyor.

Dikkat ettiğim kadarı ile artık 230 bölüm geride kaldı ve bizim kültürümüzde bir çok lezzeti yarışma programında yapıldı. Bu sebeple biraz uluslararası lezzetleri yapmaya başlayacaklarını düşünüyorum. Bu sayede hem kaynanaların daha önce yemeği bir lezzeti yiyecek hemde puanlayacak olması nedeni ile daha adil bir puanlamanın olacağını düşünüyorum. 

31 Ocak Perşembe Gelinim Mutfakta Pekmezli Lahanalı Bonfile yapılacak. Bizde sizlerin ve dahi benim yapabilmem için önce içerik haritamızı paylaşacağız. Sonrasında anlatmaya başlayacağız.

Bu yazımızda Neyi Bulacaksınız? İçerik Haritamız

 • Pekmezli Lahanalı Tavuk Bonfile Malzeme Listesini
 • Tavuk Bonfilenin  kaç dakika pişirileceğini
 • Pekmezli Lahanalı Bonfilenin nasıl yapıldığını anlatan video bulabilirsiniz

31 Ocak Perşembe günü yapılacak yemek mi desem tatlı mı desem bilemediğim lezzeti bende evimde kısa süre içinde yapacağım Eğer sizlerin de yapığı yemeğin resmi bu sayfada yer almasını istiyorsanız sitemizin mail kısmından bizlere mail atabilirsiniz.

Bu arada bu gün bu pekmezli yemeği yapan gelinlerin yaptığı yemekleri kaynanalar nasıl puanlama yaptıklarını görebilmek için ###[mavibuton]31 Ocak Perşembe Gelinim Mutfakta Puan Durumu[/mavibuton]### için lütfen tıklayınız.

Gelinim Mutfakta 31 Ocak Perşembe Günün Yemeği

Pekmezli Bonfile (Lahanalı) malzeme listesini Gelinim Mutfakta yarışmada ilk defa yapılacak. Bazı yemeklerin iki defa verilmeye başlandığını fark etmiştik. Sanırım Yarışma programın yemekten sorumlu görevlisi de fark etmiş olacak ki bu gün çok ilginç bir yemekler karşımıza çıktı. Şimdi sözlerimi, daha fazla uzatıp sizleri sıkmadan yemeğin malzeme listesini aktararak başlayalım.

Gelinim Mutfakta 31 Ocak Pekmezli Lahanalı Tavuk Bonfile Malzemeleri

 • 3 parmak kalınlığında 4 dilim Bonfile 
 • 6 diş sarımsak
 • 4 çorba kaşığı pekmez
 • 3 yemek kaşığı zeytinyağı 4 çorba kaşığı zeytinyağı
 • 3 su bardağı lahana
 • 2 adet orta boy soğan
 • İki Çorba kaşığı susam
 • 2 çay kaşığı tuz
 • Bir tatlı kaşığı karabiber

Gelinim Mutfakta Puanları ile Puan durumu Resim 1

Fatih Ürek Pekmezli Lahanalı Bonfile yemeği için yarışmacı gelinlere toplam da 45 dakika gibi bol bir süre verdi. Bana gayet yeterli bir süre olduğunu düşünüyorum. Zaten tavuk 30-35 dakikada pişeceği için zaman bile kalabilir. Hadi şimdi bu yemeğin yapılışını anlatan kısa bir video sizleri hemen alt kısımda bekliyor.

Gelinim Mutfakta Pekmezli Lahanalı Tavuk Bonfile Yapılışı (31 Ocak Perşembe Günün Yemeği)

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu