Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 4 Ekim Perşembe Günün Birincisi Kim? 4 Ekim Gelinim Mutfakta Puanları Ve Günün Yemeği

Gelinim Mutfakta 4 Ekim Perşembe günün birincisi kim oldu? 4 Ekim Perşembe Gelinim Mutfakta Çeyrek altını kim aldığını ve aynı zamanda bu gün kaynanalar tarafında verilen Sebzeli güveç yemeğine damak lezzetine göre verdiği 4 Ekim Perşembe Gelinim Mutfakta puanlama kısmını yazımızın en alt kısmında bulabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta 4 Ekim Perşembe puanlama kısmına geçmeden önce Başak bu hafta oldukça agresif tavırları ile dikkat çekiyor. Sizce bunu neden yapıyor? Bu hareketleri ile gelinlerin konsantresini bozup günün birincisi mi olmayı hedefliyor? Yorumlarınızı sayfanın en alt kısmından bizlere bildirebilirsiniz. [saributon]Gelinim Mutfakta 18 Ekim Perşembe puanlama [/saributon]için tıklayınız. 

 4 Ekim Gelinim Mutfakta günün birincisi olup çeyrek altını alan gelin aynı zaman da Cuma günü kendisini elenmekten kurtaracağını gibi beş bileziğin de en sahibi olma konusunda en büyük adaylardan biri olacak. Ezgi ile Başak Yasemin ile Tuğçe’ye göre bilezik yarışında bir adım önde götürseler de Tuğçe ile Yasemin için köprüden önce son çıkış gibi değerli ve önemli bir puanlama günü olacak. Not: Gelinim Mutfakta 4 Ekim Perşembe Puanları sayfanın en altında verildi.

Gelinim Mutfakta 4 Ekim Perşembe puanları vermeden önce dün Başak açık ara günün birincisi olmasına rağmen bilezik yarışında Ezgi ile hemen hemen aynı puanlara sahip oldular. Şimdi Gelinim Mutfakta haftalık puanları verip son puan durumuna bir bakalım. Başak 45 puanla liderlik koltuğuna otururken Ezgi liderliği kaybetse de Başak’ın 4 puan gerisinde 41 puan ile bilezik yarışından henüz kopmadan takip ediyor. Yasemin 28 puanla üçüncü sırada yer alırken Bu hafta yarışmaya katılan Tuğçe 26 puanla her an eleme potasına girmek üzere.

Gelinim Mutfakta 4 Ekim puanları verildikten sonra Gelinim Mutfakta haftalık puanlar kısmın da yazının en alt kısmında siz değerli okurlarımızla anlık olarak paylaşılacağı için sayfayı güncellemeyi unutmayınız.Gelinim Mutfakta 4 Ekim perşembe günün Birincisi ve 4 ekim gelinim mutfakta puanları resmi 14 Ekim Perşembe Gelinim Mutfakta puanları verilmeden önce sizlere bir soru sormak istiyorum. Bu gün Gelinim Mutfakta 4 Ekim günün birincisi kim olmasını istiyorsunuz. Bu hafta 5 Ekim Gelinim Mutfakta Bilezikleri kim hak etti? Yorumları sayfanın en alt kısmından yazabilirsiniz.Not: Gelinim Mutfakta 4 Ekim Puanları sayfanın en altında verildi.

4 Ekim Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim? Sebzeli Güveç Malzemeleri

Gelinim Mutfakta 4 Ekim perşembe günün birincisi ve çeyrek altını alan gelin kim olduğunu paylaşmadan evvel bir kaç konuya değinip daha sonra Gelinim Mutfakta 4 Ekim Perşembe puanlarını vereceğiz. En son ise gelinim mutfakta puan durumunu vereceğiz. Bu hafta Başak oldukça kavgacı ve hemen hemen bütün yarışmacılarla tartışma yaşadı. Özellikle Yasemin sakin tavırları ile dikkate çekerken Yasemin’i bile çileden çıkardı.

Dün mikrofonu çaldılar diyerek diğer gelinlere hırsız muamelesi yaptı. Ben bu tavırları bir anneye yakıştıramıyorum. Belki yarışmanın atmosferi böyle olabilir ama ne olursa olsun sonuçta orada yemek yarışması var ve elinin lezzeti ile gündem olması gerekirken tartışmalarla gündem oluyor. Buna rağmen gelinim mutfakta günün birincisi olması da düşündürücü bir olay. Sizce Başak tartışma ortamı oluşturup taktik mi yapıyor?Gelinim Mutfakta Program kapak resmiBen sadece gelinim mutfakta yarışmasını değil daha başka yemek programlarını da yazıyorum. Yemekteyiz programı da son zamanlara kadar hep tartışma ortamları vardı. Ancak son iki haftadır neredeyse sıfır tartışma oluyor ve basit çekişmeler yaşansa da asıl konu her zaman yemek olurken Gelinim Mutfakta yarışmasındaki bazı yarışmacılar işin topuzunu kaçırdığını düşünüyorum. Keşke birbirinden ilginç ve lezzetli tariflerle gündem olsalar. Taktik adına da olsa tartışma ve bağırmalar, diğer rakiplerin dikkatini dağıtıp gelinim mutfakta günün birincisi olmak amaçlandığını ama dışarıya hiç de uygun bir görüntü verilmediği düşünüyorum.

Dün dediğim gibi bu gün Başak ile Ezgi’nin kaynanalar % 100 kendilerini bulacağını söylemiştim. Çünkü her ikisi de bilezikleri almak ve kendilerini kanıtlamak istiyor. Bu gün ise Hanife hanım Başak’ı bulmasının zorlaştığını genelde sebzeli yemekleri daha zor bulduğunu hatırlıyorum. Ancak Reyhan hanım tatlılarda ve sebzeli yemeklerde şansı daha fazla. O yüzden bu gün gelinim mutfakta 4 Ekim puanları verilirken Reyhan hanım %100 yani kesinlikle Ezgi’yi bulacaktır ve gelini Ezgi’yi bu gün Gelinim Mutfakta 1 Ekim günün birincisi yaptıracaktır. Not: 4 Ekim Perşembe gelinim mutfakta toplam puanları sayfanın alt kısmında verildi.

Gelinim Mutfakta 4 Ekim Perşembe En yüksek puanı alıp Çeyrek altını almasını sağlayacak olan”Sebzeli Güveç” malzemeleri alt kısımda verdik.⇓Perşembe Puanları hemen alt kısımda⇓ 

Gelinim Mutfakta 4 Ekim Perşembe Günün Yemeği Sebzeli Güveç Malzemeleri

 • İki adet patlıcan
 • İki adet patates
 • 500 gram taze fasulye
 • 2 Adet soğan
 • Üç adet sivri biber
 • Bir diş sarımsak
 • İki domates
 • İki yemek kaşığı domates salçası
 • Bir yemek kaşığı biber salçası
 • Üç yemek kaşığı su
 • Üç çay kaşığı tuz
 • İki çay kaşığı karabiber
 • Bir çay kaşığı pul biber
 • 6 Yemek kaşığı zeytinyağı
 • Bir yemek kaşığı tereyağı

Sebzeli güveç yemeğinin yapımı hem uzun sürmesi hem de geç pişmesinden dolayı Fatih Ürek 40 dakikalık süre verdi.  40 dakikalık süre içerisinde gelinler yemeklerini dikkatle yaparken Başak ile Yasemin’in tartışmaları gündem oldu. belirlenen süre içerisinde günün yemeğinin yapımını bitiren gelinlerin kader anı olan Gelinim Mutfakta 4 Ekim puanlama aşamasına geçtiler. 4 Ekim Perşembe gelinim mutfakta puanlama sonucunda bir gelin Gelinim Mutfakta 4 Ekim günün birincisi olup çeyrek altını alacak.

Gelinim Mutfakta 4 Ekim Puanları (04/10/2018 Perşembe)

Kaynana Sevgi’nin verdiği Puanlar
Ezgi : 1
Başak : 5
Yasemin : 3
Tuğçe : 4 puanSevgi’nin Gelini
*************************

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Ezgi : 3
Başak 5 puanHanife’nin Gelini
Yasemin : 4
Tuğçe : 1
*************************

“4 Ekim Perşembe Gelinim Mutfakta Puanları anlık değişiyor. Güncel ve anlık puanlar için sayfayı lütfen güncellemeyi unutmayınız.”
Bizi google de ararken
### "Gelinim Mutfakta dizicenter" ###
şeklinde aradığınızda karşınıza en doğru sonucu veren dizicenter 
çıkacaktır.

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Ezgi : 1 puanReyhan’ın Gelini
Başak : 5
Yasemin : 3
Tuğçe : 4
*************************

Kaynana Öznur’un verdiği Puanlar
Ezgi : 3
Başak : 3
Yasemin : 1 puan ⇒ Öznur’un Gelini
Tuğçe : 5
*************************

Gelinim Mutfakta 4 Ekim Perşembe Puanlama Sonucu

*************************

4 Ekim Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Birincisi **Başak**
Gelinim Mutfakta 4 Ekim Çeyrek Altını Alan Kim =  **Başak**

4 Ekim Gelinim Mutfakta Günün Sonuncusu = **Ezgi**

*************************

Kaynanaların yukarıda verdiği puanlar sonucunda bir gelin çeyrek altının sahibi oldu. Bir gelin ise eleme potasına girdi. Şimdi gelinlerin 4 Ekim Perşembe puanlarını toplu halde verelim. Ezgi 8 puan, Başak 18 puan, Yasemin 11 puan, Tuğçe 14 puan aldı. Haftalık puan durumu ise alt kısımda verildi. Ezgi, Hanife hanıma Başak’ın tabağını nasıl buluyorsun orası ayrı bir konu deyince gülesim geldi. Bu yarışma tarihinde gelinini en çok bulan ve beş veren Reyhan hanım olduğunu unutmuş galiba. Başak Cuma günü (5 Ekim) bilezikleri % 90 oranında garantiledi.

Gelinim Mutfakta Puan durumu (1 Ekim – 5 Ekim Haftası) – 4 Ekim Perşembe

Ezgi’nin Puanları     : 41 + 849
Başak’ın Puanları    : 45 + 18 = 63
Yasemin’in Puanları : 28 + 1139
Tuğçe’nin Puanları   : 26 + 14 = 40

Gelinim Mutfakta 144. Bölüm İzle (5 Ekim Cuma Fragmanı)

https://www.youtube.com/watch?v=0vr2Z9fH-dI

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

22 Yorum

 1. valla ben orda olsam basakin sacini basini yolar yarismadan da giderim yasemin ne sabirli ya

  1. Başak gerçekten sinir bozucu ve yapmacık hiç samimi değil. Allah orda ki kızlara sabır versin..Gönlüm Ezginin kazanmasından yana

 2. Ezgi gitseydi artık hep başkalarının sayesinde orada.reyhan hanım başak gelince gelinin tabağını bulamaz oldu artık şaftları kaydı resmen.çabaladıkça dibe batıyorlar.fatih bey başak’ı yarışmaya çağırmasındaki tek amaç reyhan kaynana ile ezgi gelinin tiyolaşmasının farkına vardılar o yüzden başak gelin ve hanife hanımı yarışmaya çağırdılar.çokta iyi yaptı.yoksa bu gelin kaynana diğer gelinlerin hakkını gasp etmeye devam edeceklerdi.şimdi onu yapamıyorlar

  1. İŞTE AKILLI İNSAN ANLIYOR EZGİNİN ELENMEMESİ BURCUNU ÇEKİLMESİDE AYARLI REYTİNG İÇİN

  1. 1 PUAN VAR TUĞÇEYLE EZ GİYLKE 10 EZGİNİYİ GEÇMNESİ ZOR AMA İMKANSIZ DEĞİL TUĞÇEYLEE 1 PUAN FARK VAR ODA ÇOK ÖNEMLİ FARK DEĞİL AYNI PUANI ALMAZLARSA ELEYEBİLİR TUÇEYİ 1 PUAN FAZLA ALIRSA TUĞÇEDEN BERABERE BİTER KURA ÇEKİLİR

 3. Başak gerçekten sinir bozucu. Allah yarışmadaki gelinlere sabır versin.. Hiç samimi değil çok yapmacık. Gönlüm Ezginin kazanmasından yana inşallah…

 4. Başak i öncesi desteklemedim hiç ama bu gelişinde favorim.çünkü Ezgi nin hakkından geliyo.Yapamadığı çoğu yemek de Reyhan hanim hep buldu ve altınları aldı.

 5. Keşke Özlem gelse diye dua ettim sırf Ezgi ye beceriksiz desin de Ezgi nin havası sönsün diye

 6. İnşallah şu melun sinsi aşağılık ezgi defolup gider
  Başak başarılarının devamını diliyorum

 7. Başak bu hafta sinsi ukala ezgiyi gönder Sevgili kızım
  Yasemin hanım lütfen ezginin kuklası olmayın

 8. Ezgi alicakmis bilezikleri, bi de bi tane kaynana gelinini dovmus altinlari alamadigi icin fatih urek soyledi tvde

 9. Başak kibirli ve gelinlerin morelini bozuyor birinci olmak için hırslı herkese saldırıyor kendini beğenmiş ukala favorim Ezgi ikinci favorim Ezgi

 10. Ezgi çok güzel yemekler yapıyor diyor başak bunu kıskandığı için çok üstüne gidiyor asla başak yemek yapmasını bilmiyor ama Gelinlerin morelini bozmak için puan alıyor favorim ezgi Ezgi’ye başarılar dilerim işe ezgi elenmez de başak elenir herkese T başaktan kurtulur

 11. Bende Reyhan fanı olacağım artık ??????? Ezgi sana diyecek bir şeyim yok iyisin yani ? Ama biraz kayınvalidene çek ??????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu