Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 4 Mart 2019 Pazartesi Sac Kavurma Tarifi Videolu Anlatımı İle Saç Kavurmanın Malzeme Listesi

Gelinim Mutfakta 251. bölümü, Kanal D ekranlarında 4 Mart 2019 Pazartesi günü saat 13:00 itibari ile geldi. Geçtiğimiz hafta bilindik yemekler yapan yarışma programında bire önceki hafta ise daha önce adını neredeyse ilk defa duyduğumuz yemeklerin yapılması hoşumuza gitmişti. bu hafta acaba farklı ve daha önce bilinmedik bir yemek mi yapacaklar derken, bir de ne göreyim. bizim milli yemeğimiz, pikniklerin vaz geçilmez yemeklerinden olan Gelinim Mutfakta yarışmasında saç kavurma yapacaklar. 

=> Gelinim Mutfakta 4 Mart 2022 Cuma Haftalık Puan Durumu sonucunu görebilmek için tıklayınız.

Gelinim Mutfakta Saç Kavurma yemeğini inanıyorum ki herkesten farklı yapacakları. Böylesine bir yarışma programında sıradan bir yemek seçtiklerine göre çok özel baharatların katılacağını düşündüm. Birazdan Saç kavurma malzeme listesini verdiğimde baharatları açıklayacağım.

Bu arada bu yemeği hangi gelin harika yapar diyecek olursanız? Kesinlikle iki favori var. Birincisi Ezgi, aslen Tuncelili olduğunu ve doğu bölgesinde et üzerine çok kez saç kavurma yapıldığını düşündüğüm için ezgi daha şanslı olurken, İkinci olarak yakın zamanda yarışmaya dahil olan Nergis kendisini tanıtırken, denize çıkıp balık yakalamayı ve sonrasında mangal tarzı pişirmeyi çok yaptıklarından bahsetmişti.

Bu gün Nergis de Ezgi kadar şanslı. Sizde bu gün bu yemeği en iyi yapan kim olduğunu yani Gelinim Mutfakta günün birincisi ve çeyrek altını kimin aldığını görmek için lütfen ###[mavibuton]4 Mart Pazartesi Gelinim Mutfakta Puan Durumu[/mavibuton]### lütfen tıklayınız.

4 Mart Gelinim Mutfakta Günün Yemeği Saç Kavurma

Bu yazımızda saç kavurma nasıl yapılır? Diye sormak dahi istemiyorum. Çünkü Kavurma için yağ, Saç ve et olması yeter. Tabi bunun yanında her yöreye uygun farklı farklı baharatların katıldığını gördüğümüzden dolayı yarışmada verilecek olan malzeme listesini artık otorite kabul edileceği için, usta şeflerin %0 hata ile verecekleri malzemeleri vereceğiz.Gelinim Mutfakta Günün Yemeği

Elbette Sizler de bu yemeği en az bir kez yapmışsınızdır. Bende bu saç kavurmayı yaparım ve kesinlikle bir gün öncesinden hen süt ile hem de zeytin yağın içine koyup marine ederim. Bu da benden size tüyo olsun.

Saç Kavurmanın Malzemeleri

  • 2 yemek kaşığı Zeytinyağı
  • 750 gram kuşbaşı (dana) et
  • 3 adet orta boy soğan
  • 3 adet köy biberi
  • 2 adet domates
  • 1 yemek kaşığı tereyağ
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 çay kaşığı karabiber
  • bir çay kaşığı pul biber
  • 1 çay kaşığı kekik

Burada önemli olan etin yavaş yavaş suyunu bırakarak çekmesi lazım. Bu sebeple Fatih Ürek günün yemeği Saç kavurma için 50 dakika gibi iyi bir süre verdi. bunu dışarıda piknik de yaparsanız, kesinlikle yavaş ateşte olmasına dikkat edin. Eğer temin edebiliyorsanız, zeytinyağın yanında iç yağı önce yakıp, sıvı hale getirip yapmak, kavurmanın lezzetine lezzet katacaktır.

Saç Kavurmanın Yapılışını Anlatan Video (Gelinim Mutfakta 4 Mart Günün Yemeği)

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu