Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 4 Ocak 2019 Cuma Bisküvili Elmalı Pasta Nasıl Yapılır? Bisküvili Elmalı Pastanın Malzeme Listesi İle Videolu Anlatımı

Gelinim Mutfakta 210. bölümü ile Kanal D ekranlarında 4 Ocak 2019 Cuma günü yeni yılın ilk hafta finalinde ekranlara geldi. Bu hafta çok sıkıntılı puanlama yapıldı ve bunun stresi Cuma günü Ziyafet ile Reyhan arasında gerilimle kendisini gösterdi. Reyhan artık dayanamıyorum deyip kaynanaların izleme odasını terk ederek bu yarışma tarihinde bunu yapan ilk kaynana oldu.

=> Gelinim Mutfakta 4 Ocak 2022 Salı Puanları sonucu için lütfen tıklayınız.

Birden izleyiciler, Reyhan acaba yarışmadan mı çekiliyor diye aklına getirse de Reyhan artık Ziyafet’in yüzünü görmek istemediğini ve puanlama yapılırken stüdyoda kaynanaların beklediği ikinci bir odaya geçtiği için Ziyafet gidene kadar Reyhan hanımın yüzünü daha öz görebiliriz. Bu gün benim de çok sevdiğim ve misafirlerime yaptığım Bisküvili Elmalı Pasta nasıl yapılır? Malzeme listesi ne bunları anlatacağız. 

Bu yazımızda yarışmada yapılan 4 Ocak Cuma günü Gelinim Mutfakta Bisküvili Elmalı Pasta nasıl yapıldığını anlatacağız ve sizlerin de yarışma programın da verilen malzeme listesini vereceğiz. 

Bu ara da bu gün kaynanalardan gelinlerin kaç puan aldığını ve günün birincisi kim olduğunu görmek için; [pembebuton]4 Ocak Gelinim Mutfakta Kim Elendi[/pembebuton] butonuna tıklayıp, ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda Hangi Yemeği Anlatacağız

 • Bisküvili Elmalı Pasta Çok Özel Malzemeleri
 • Bisküvili Elmalı Pasta nasıl yapıldığını anlatan video

Sözlerimi daha fazla uzatmadan bu gün 4 Ocak Cuma 2019 günü, yarışmacıların yaptığı, Bisküvili Elmalı Pastanın nasıl yapıldığını yarışma programında yapıldığı gibi yapabilmek için yazımızı okumaya devam ediniz.

Gelinim Mutfakta Bisküvili Elmalı Pasta Yapımı Ve Malzemeleri

Bisküvili Elmalı Pastanın malzeme listesini Gelinim Mutfakta yarışmada ki verilen malzeme listesini vereceğiz. Bu tarifin benzerleri olsa da her tarifin kendine özgü bir malzeme olduğu için bu yazımızda birazdan vereceğimiz malzeme listesini mutlaka gözden geçirmenizi ve sizlerinde buna kendinizden bir şeyler katabileceğiniz harika pastanın malzeme listesi hemen alt kısımda sizleri bekliyor. 

Gelinim Mutfakta Puanları ile Puan durumu Resim 1

Gelinim Mutfakta 4 Ocak Bisküvili Elmalı Pasta Ve Malzemeleri

 • Bir adet kırmızı Elma
 • 10 Adet Bisküvi
 • 1 tatlı kaşığı pudra şekeri
 • 2 yemek kaşığı un haline getirilmiş ceviz
 • 1 çay kaşığı tarçın

Kek İçin;

 • 1 çay bardağı toz şeker
 • İki adet yumurta
 • 1/2 çay bardağı sıvı yağ
 • Bir adet kabartma tozu
 • Bir paket vanilya
 • Yaklaşık 1,5 su bardağı un

Kolay olması nedeni ile Fatih Ürek günün tatlısı için 40 dakikalık süre verdi. Sizler daha rahat olacağınız için bu süre uzayacağını tahmin etmek hiç de zor değil ama 1 saatte kolaylıkla yapabileceğinizi düşünüyorum. Bu yemeği daha önce yapmayanlar için nasıl yapıldığını anlatan video ekliyorum.

Gelinim Mutfakta Bisküvili Elmalı Pasta Yapılışı (4 Ocak Cuma Günün Tatlısı)

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

3 Yorum

 1. reyhan ezgi cingene buldum baksana çingeneyi oynuyor cingene reyhan cin gene bunda sonra adin cingene reyhan

 2. …………………………….heşey guzel olacak……….ziyafetcokcukcinkcnk gidince

 3. n;-)a;-)y;-)s;-) ;-)s;-)u;-)r;-)p;-)i;-)k;-)e;-)y;-)o;-)w ;-) ziyafetcik;-) ;-)hâyâller ;-):-{suya:-{ ;-)sen;-) ;-)de;-) kuyuya;-) düste;-) hic:-{ gelme D;-)cicim:-{

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu