Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 5 Ekim Cuma Kim Elendi? Günün Birincisi Kim Oldu? Çeyrek Altını Kim Aldı?

5 Ekim Gelinim Mutfakta kim elendi? Bu hafta en düşük puanı alan gelin kim olduğunu vereceğiz. Bu hafta Gelinim Mutfakta Bilezikleri kim aldığı bizce az çok belli olsa da hem sitemize gelen yorumlara hem de arge ekibimize gelen bilgiler çerçevesinde Başak bilezikleri alamadığını söylemektedirler. Bizler bir kanaat getirmek yerine gelen bilgiyi ham hali ile paylaşalım. [saributon]Gelinim Mutfakta 5 Ekim Cuma Bilezikleri kim Aldı[/saributon]? kaç puanla birinci olduğunu görmek için tıklayınız.

Gelinim mutfakta 5 Ekim günün birincisi kim oldu? Kaç puanla birinci oldu? Bu gün yani 5 ekim hafta finalinde çeyrek altını alıp günün birincisi olan gelin ilk aşamada elenmekten kurtulacak. Hele bu birinci Tuğçe ile Yasemin ikilisinden biri olursa diğeri %100 oranında elenmiş demek olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. O yüzden Tuğçe ile Yasemin için bu gün 5 Ekim Cuma günün birincisi olup çeyrek altını almak zorunda aksi halde işleri şansa kalacak. Not: Gelinim Mutfakta 5 Ekim Puanları sayfanın en altında verildi.

Bu yazımızda sizlere Gelinim Mutfakta 5 Ekim Cuma kim elendiğini açıklarken bu gün gelinler tarafında bu aya özel olan Aşure tatlısı yapacaklar. Hem bu aşurenin malzeme listesini yanlarında gramajı ile birlikte vereceğiz. En sonra bu gün kaynanalar tarafında gelinlere verilen Gelinim Mutfakta 5 Ekim puanlarını vereceğiz. En sonra 5 Ekim Cuma gelinim  mutfakta puan durumu açıklayıp bu gün yarılmaya veda eden gelin kim olduğunu açıklayacağız. Sakın bizden ayrılmayın. 

5 Ekim Cuma Gelinim Mutfakta Kim Elendi? Aşure Malzemeleri Ne?

Her gelin bu gün yarışmadan illaki elenmek istemediğini hatta beş bileziğin sahibi olmak istediği açık ama hafta başından belli Yasemin ile Tuğçe oldukça düşük puanlar aldı ve dört gelinin hepsi bilezik yarışında Cuma gününe kadar götüremediler. Tuğçe ile Yasemin bu gün gelinim mutfakta kim elendi 5 Ekim sorusunun cevaplarından biri olacakken Ezgi ile Başak da bu gün bilezikleri almak için kıyasıya ter dökecekler. O yüzden Başak ile Ezgi’nin rekabetinden çok Yasemin ile Tuğçe’nin rekabeti de onlar kadar önemli ve dikkat çekici olduğunu söylemeliyim. Not: Gelinim Mutfakta 4 Ekim Puanları sayfanın en altında verildi.

Öznur hanım hafta boyunca kendi gelinine hep düşük puanlar verdi. Hatta Pazartesi gününü saymaz isek hep bir puan verdi. Bu gün Öznur hanım tamam mı devam mı yarışına çıkan gelini Yasemin’e destek çıkıp gelini Yasemin’in tabağını bulup, Gelinim Mutfakta 5 Ekim Cuma günün birincisi yapabilecek mi? Bekleyip göreceğiz. Ben bu gün hem Tuğçe hem de Yasemin ikilisinin elenmesine üzüleceğim. Tuğçe kendisini tam olarak gösteremedi ve ilk hafta sendromu yaşadı. Yasemin ise Başak ile tartışmaktan yemeklerine konsantre olamadı. Bakalım bu gün gelinim mutfakta 5 ekim kim elenecek? Bekleyip göreceğiz. Gelinim Mutfakta altınları kim kazandı (Gelinim Mutfakta kim elendi ) Resim 1Bu gün gelinler bu ay Aşure ayı olduğu için bu aya özgün Aşure tatlısını yapacaklar. Kaynanalar ise bu aşureye puanlar verip önce gelinim Mutfakta günün birincisi ve sonuncusu belli olacak en sonra 5 Ekim Gelinim Mutfakta kim elendiği ve Gelinim Mutfakta 5 Ekim bilezikleri alan gelin ortaya çıkacak. Önce Aşurenin malzemelerini verelim.

Gelinim Mutfakta 5 Ekim Perşembe Günün Tatlısı Aşure Malzemeleri

 • 500 gram buğday
 • Bir su bardağı kuru fasülye
 • Yarım su bardağı nohut
 • Bir çay bardağı kuru üzüm
 • 10 adet kuru kaysı
 • 10 Adet kuru incir
 • Bir paket vanilin
 • 1/2 su bardağı fındık
 • Bir adet elma
 • Beş adet karanfil
 • 1,5 Su bardağı toz şeker
 • 5 su bardağı sıcak su
 • Bir su bardağı süt

Fatih Ürek günün tatlısı olan Aşurenin malzemelerini verdikten sonra gelinlere 45 dakikalık süre verdikler. Bu süre zarfında gelinler aşureyi ellerinden geldiğince hızlı ve bir o kadar da elinin lezzetini konuşturarak yaptılar ve bu günün en önemli anı hatta bu haftanın en önemli anı olan 5 Ekim Cuma gelinim mutfakta puanlama aşamasına geçtiler. Bu puanlama sonucunda bir gelin gelinim mutfakta 5 Ekim cuma elenen yarışmacı olacakken bir başka yarışmacı da gelinim mutfakta bilezikleri alan gelin olacak. Son olarak teselli ödülü çeyrek altını alan gelin açıklanacak. Hadi sizleri daha fazla bekletmeden 5 Ekim Cuma gelinim Mutfakta puanlama aşamasına geçelim.

Gelinim Mutfakta 5 EkimCuma Puanları (05.10.2018)

“4 Ekim Perşembe Gelinim Mutfakta Puanları anlık değişiyor. Güncel ve anlık puanlar için sayfayı lütfen güncellemeyi unutmayınız.”
Bizi google de ararken
>>> "Gelinim Mutfakta dizicenter" <<<
şeklinde aradığınızda karşınıza en doğru sonucu veren dizicenter 
çıkacaktır.

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Ezgi : 1
Başak 5 puanHanife’nin Gelini
Yasemin : 4
Tuğçe : 3
*************************

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Ezgi4 puanReyhan’ın Gelini
Başak : 1
Yasemin : 5
Tuğçe : 3
*************************

Kaynana Sevgi’nin verdiği Puanlar
Ezgi : 1
Başak : 3
Yasemin : 5
Tuğçe : 3 puanSevgi’nin Gelini
*************************

Kaynana Öznur’un verdiği Puanlar
Ezgi : 3
Başak : 1
Yasemin : 3 puan ⇒ Öznur’un Gelini
Tuğçe : 5
*************************

 

5 Ekim Cuma günü kaynanaların verdiği puanların toplamı Ezgi puan, Başak 10 puan, Yasemin 17 puan, Tuğçe 14 puan aldı. Haftalık puan durumu ise alt kısımda verildi.

Gelinim Mutfakta Puan durumu 5 Ekim Cuma

Ezgi’nin Puanları     : 49 + 9 = 58
Başak’ın Puanları    : 63 + 10 = 73 %100 Bilezikleri Aldı
Yasemin’in Puanları : 39 + 17 = 56
Tuğçe’nin Puanları   : 40 +
14 = 54

Gelinim Mutfakta 5 Ekim Puanlama Sonucu

*************************

5 Ekim Gelinim Mutfakta Günün Birincisi = Yasemin
5 Ekim Gelinim Mutfakta Günün Sonuncusu = Ezgi
Gelinim Mutfakta 5 Ekim Çeyrek Altını Alan Kim =  Yasemin
5 Ekim Cuma Bilezikleri Alan = Başak

Gelinim Mutfakta 5 Ekim kim Elendi = Tuğçe

*************************

Gelinim Mutfakta 145. Bölüm Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu