Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 5 Haziran Günün Birincisi Kim Oldu? > 5 Haziran Gelinim Mutfakta

Kanal d ekranlarının sevilen yarışma programında her cuma final yapıp bir gelinimiz yarışmaya veda ederken en çok puanı toplayan gelin ise beş altın aldığı 5 Haziran Gelinim Mutfakta Günün Birincisi kim oldu? Gelinim Mutfakta 5 Haziran en çok puanı kim aldı? Gün içerisinde gelin ve kaynanalar arasından neler yaşandı? Hepsi ve daha fazlası bu yazımızda sizleri bekliyor. 

5 Haziran Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? 

Geçtiğimiz hafta yarışmaya veda eden Elif’in yerine bu hafta Özlem yarışmaya dahil oldu. Özlem de gelir gelmez hiç yabancılık çekmeyip diğer gelinlerden daha güzel ve maharetli olduğunu söyleyip laf kavgasında kendisinin de olduğunu göstermiş oldu. Yarışmaya katılır katılmaz Özlem 17 puanla günün birincisi olurken Başak ise en düşük puanı alan gelin oldu. Kaynanalar arasında ise Nurten ile Hüsniye ilk gün çok iyi anlaştıklarını gördük.

Bakalım haftanın ikinci günü bu durum devam edecek mi? 5 Haziran Gelinim Mutfakta hangi yemek yapıldı? Malzeme listesi ne? Gelinim Mutfakta 5 Haziran Salı günü fırında tavuklu türlü yemeği yapılacak. fırında tavuklu türlünün malzeme listesi alt kısımda verilmiştir.

Fırında tavuklu türlü Malzemeleri 

 • 3 Adet Tavuk göğsu
 • 2 adet patates
 • 2 adet havuç
 • 2 adet kabak
 • 10 adet arpacık soğan
 • 3 diş sarımsak
 • 2 çay kaşığı tuz
 • 2 çay kaşığı beyaz karabiber
 • 5 – 6 dal taze kekik
 • Yarım bardaktan az su
 • Yarım bardak Zeytinyağı
 • 10 Adet cherry domates
 • 100 gr kaşar peyniri

Fatih Ürek, kaynanalar gelinlere son tüyolarını vermek üzere fırında tavuklu türlünün nasıl yapılacağını anlatmaları için 90 saniyelik süre verdikten sonra Kaynanaları izleme odasına aldıktan sonra fırında tavuklu türlü yemeğin yapılması için 45 dakikalık süre verdi. Bakalım Gelinlerimiz bu sürede tarifi tam manası ile yetiştirebilecekler mi? Kaynanalar izleme odasına geçtikten sonra Hüsniye hanım Nurten hanıma dün gelinini tehdit edip konuştuğu için kaba bulduğunu söyleyip eleştirdi.

Suna hanım da Hüsniye hanıma destek verdi. Gelinler arasında ise Yurdanur valizini toplayıp Hatice ile aynı kulis odasından ayrıldığını ama bu ayrılmanın sebebini Hatice istediği için değil kendi istediği ile ayrıldığını söyleyerek valizini yemek yaptığı yere getirdi.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Başak dün Özlem ile kaynanası arasında çıkan gerilimi hatırlatıp kaynanası Nurten’in seni bitirim kelimesine çok takıldığını söyleyince Özlem de dün sen de kendi kaynana karşı geri vites yaptığını hatırlattı. Hatice ile Hüsniye arasında ise Fatih Ürek’in kaynanalar çocuklara harçlık verir mi sorusuna Hatice, kaynanası Hüsniye hanımın vermediğini söylemesi Hüsniye hanımı çok öfkelendirmişti. Hatice de kaynanasının gereksiz kendisine yükseldiğinden yakındı. 45 dakikalık süre sona erdikten sonra sunum aşamasına geçildi. 

Gelinim Mutfakta 5 Haziran Salı Hangi Yemek Yapıldı

Gelinim Mutfakta 5 Haziran günün birincisi için kaynanalar tek tek puan verme aşamasına geçildi. 5 Haziran Gelinim Mutfakta Günün Birincisi için kaynanaların verdiği puanlar alt kısımda liste halinde sunulmuştur. Ayrıca haftanın toplam puanları da en alt kısımda verdik. Böylelikle en çok ve en az puanı alan gelinin kim olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puan
Başak: 1
Yurdanur:  3
Hatice: 5
Özlem: 1

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Başak: 5
Yurdanur:  4
Hatice: 3
Özlem: 1

Kaynana Suna’nın verdiği Puan
Başak: 3
Yurdanur:  2
Hatice: 1
Özlem: 5

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Başak: 2
Yurdanur: 2
Hatice: 1
Özlem: 5

 

Verilen puanlarlar 5 Haziran Gelinim Mutfakta günün birincisi yine Özlem oldu. Gelinlerin aldığı puanları tek tek yazalım. Başak 11 puan, Yurdanur 11 puan, Hatice  10 puan, Özlem 12 puan aldı. Haftanın toplam puanı ise ise alt kısımda verildi. 

4 Haziran Pazartesi – 8 Haziran Cuma Haftanın Toplam Puanları

Başak Total Puanı = 16
Yurdanur Total Puanı = 21
Hatice Total Puanı = 24
Özlem Total Puanı = 29

Gelinim Mutfakta 5 Haziran Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu