Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 6 Haziran Günün Birincisi Kim Oldu? 6 Haziran Gelinim Mutfakta Neler Yaşandı

Gelinim Mutfakta 6 Haziran günün birincisi kim olacağı ve kaynanalardan kaç puanla birinci olduğunu ayrıca 6 Haziran Gelinim Mutfakta neler yaşandığını sizlere bu yazımızda ayrıntılı sunarken haftanın toplam puanlarını en alt kısımda verilmiştir. 

Gelinim Mutfakta 6 Haziran Günün Birincisi Kim Oldu? Gelinler Hangi Yemeği Yaptılar?

Bu hafta Pazartesi günü yarışma programına dahil olan Özlem ile kaynanası Nurten hanım gündem olmaya devam ediyorlar. Özlem ilk iki günün en yüksek puan alan gelini olurken Nurten hanım ilk iki gün kendi gelinin tabağına en yüksek puanı verdi. Tabi bu durum diğer gelinlerin tepkisini çekti. Dün Hatice bu yarışma programına aşçı sertifikası olanların katılmasını engellenmeli.

=> 6 Haziran 2022 Pazartesi Gelinim Mutfakta Puanları sonucu için lütfen tıklayınız.

Çok kolay kendi gelinin tabağını buluyor derken Başak ise bu vakte kadar kendisinin yaptığı yemeğe kaynanası Hanife hanım bulurken son hafta en yüksek puanları rakiplerine vermesi Başak’ın en düşük puan alan gelinlerin arasına girdi. Son puan tablosuna baktığımızda Başak 16 puanla yarışmaya devam ederken 21 puanla en gerideki ikinci yarışmacı Yurdanur Başak’ı takip ediyor.

6 Haziran Gelinim Mutfakta da bu puan tablosu değişecek mi? bunu hep birlikte göreceğiz. Her zaman olduğu gibi ilk başta 6 Haziran Gelinim Mutfakta hangi yemek yapıldı? malzeme listesi ne? onlardan bahsedelim. Belki evinde bu tarifi yapmak isteyenler olabilir. Malzemeleri alt kısımda liste halinde verilmiştir. 

6 Haziran Gelinim Mutfakta Ağzı Açık Böreğin Malzemeleri

 • 2 su bardağı un
 • yarım su bardağı su
 • 1 adet yumurta
 • 2 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 tutam tuz
 • 2 yemek kaşığı un (Hamuru Toparlama İçin)
 • Kızartmak için Sıvı Yağ
 • İç Harcı İçin
 • 250 gr kıyma
 • 1 adet yumurta
 • 1 adet kuru soğan
 • 1 buçuk yemek kaşığı biber salçası
 • 3 yemek kaşığı un
 • 1 tutam tuz
 • 1 tutam karabiber
 • 1 tutam toz kırmızı biber

Ağzı Açık Böreğin malzemelerini gelinlerimiz de dikkatle not aldıktan sonra Fatih Ürek, kaynanalar gelinleri bu böreğin nasıl yapılacağı konusunda tüyolarını vermesi için 90 saniyelik süre verdikten sonra kaynanaları izleme odasına alır almaz gelinler bir taraftan böreği hazırlarken Hatice kendisinin yaptığı saç modelini Yurdanur’un yaptığını Özlem ise geçen hafta giydiği renkleri giymesi Hatice’nin dikkatinden kaçmayıp bana mı benzemeye çalışıyorsunuz deyip hem Yurdanur’u hem de Özlem’i karşısına aldı.

Yurdanur bu saç modelini ilk kez dünyada Hatice yapmadığını ayrıca Hatice tek örgü yaptığını ama kendisi iki örgü yaptığını söyleyerek saçları Hatice’ye benzemediğini iddia etti. Kaynanalar da kendi arasında gelinlerden bahsettiler. Nurten hanım kendi gelini Özlem ile yaşadığı tatsız olayı anlattı.

Gelinlerde konudan konuya geçtiler. Yurdanur ile Hatice arasında kulis odası tartışmasını yeniden açtılar. Yurdanur eski odası olan Başak ile kaldığı odaya gitmesine Özlem valizini hazırlamışsın bu hafta seni göndereceğim. Sanırım ona hazırlanıyorsun derken Yurdanur da iki gün en yüksek puanı almak haftanın birincisi olduğu anlamına gelmez. Her an her şey olabilir. Bakarsın sen gidersin diyerek daha işin bitmediğini söyledi.

6 Haziran günü Ağzı Açık böreğin yapımı için verilen 45 dakika tamamlandıktan sonra sunum aşamasına geçildi. 6 Haziran Gelinim Mutfakta günün birincisi kaynanaların vereceği puan ile belli olacak. Sözü daha fazla uzatmadan haftanın ortasında ve final gününe iki gün kala Gelinim Mutfakta 6 Haziran günün birincisi için kaynanaların verdiği puanları liste halinde verelim.

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Başak: 3
Yurdanur: 5
Hatice: 1
Özlem: 2

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puan
Başak: 4
Yurdanur:  1
Hatice: 5
Özlem: 1

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Başak: 5
Yurdanur:  2
Hatice: 1
Özlem: 2

Kaynana Suna’nın verdiği Puan
Başak: 1
Yurdanur:  1
Hatice: 5
Özlem: 2

Gelinim Mutfakta 6 haziran günün birincisi, yukarıda verilen puanlar çerçevesinde Gelinim Mutfakta 6 Haziran Çarşamba günün birincisi oldu. Gelinlere kaynanaların verdiği puanları sırasız olarak verelim. Başak 13 puan, Yurdanur 9 puan, Hatice 12 puan, Özlem 7 puan aldı. Hafta ortasında da puanlar verildi ve toplam puan alt kısımda ki gibi değişiklik gösterdi. Hemen alt tarafta haftanın toplam puanlarını verelim. 

Başak Total Puanı = 29
Yurdanur Total Puanı = 30
Hatice Total Puanı = 36
Özlem Total Puanı = 36

6 Haziran Çarşamba Gelinim Mutfakta Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu