Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 7 Aralık Cuma Damla Çikolatalı Kek Nasıl Yapılır? Damla Çikolatalı Kek Malzeme Listesi Ve Tarifi

Gelinim Mutfakta 190. bölümü ile Kanal D ekranlarında 7 Aralık Cuma günü geldi. Fatih Ürek’in sunumu ile her gün birbirinden güzel yemek ve tatlıların yapıldığı Gelinim Mutfakta yarışmasında yaplan her yemeğin yada tatlının tarifini siz değerli okurlarımızla önce paylaşmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda yani 7 Aralık Cuma günü Gelinim Mutfakta Damla Çikolatalı kek yapacaklar.

=> Gelinim Mutfakta 7 Aralık 2021 Salı Puan Durumu sonucu için tıklayınız.

Bizler de bu gün yarışmada verilen tarifin malzeme listesini aktardıktan sonra Gelinim Mutfakta Damla çikolatalı kek nasıl yapılır? Konu ile alakalı bir video ekleyip sizlerinde bu tarifi evlerinizde yapmanıza yardımcı olacağız. Bu arada [kirmizibuton]7 Aralık Cuma Gelinim Mutfakta Puan Tablosu[/kirmizibuton] için tıklayınız.

Gelinim Mutfakta Damla Çikolatalı Kek Yapımı Ve Malzemeleri

Gelinim Mutfakta Damla çikolatalı kek tarifi vereceğiz. Sitemizi ilk defa ziyaret edenler yada yarışmayı ilk defa izleyenleri için küçük bir ön bilgi vermek istiyorum. Kaynanalar, gelinlerin yaptığı yemeklerin puanlandığı, gelinlerin aldığı puanlar da en yüksek puana sahip olan gelin günün sonunda çeyrek altın alırken haftalık bazda en çok puanı alan gelin beş bileziğin sahibi oluyor.

Yarışmanın en önemli kısmı tabi ki de günün yemeğini en lezzetli şekilde yapmak değil kendi gelinin tabağını bulmak olduğu için gelini hem kendi kendi kaynanasından puan alabilecek kadar güzel yemek yapmalı, hemde diğer kaynanaların damak lezzetine uygun bir yemek ortaya çıkarmalı ki hem kendi kaynanasından hemen de diğer kaynanalardan yüksek puanlar alabilsin. Şimdi Gelinim Mutfakta 7 Aralık Cuma günü gelinlerin yaptığı Damla Çikolatalı kek malzemeleri ne olduğunu verelim. Sonrasında nasıl yapılacağı konusunda video ekleyeceğiz. Sakın bizden ayrılmayın. 

Bir çoğumuz Damla çikolatalı kek nasıl yapıldığını az çok biliriz. Ancak buralarda verilen çok özel tarif ve malzemeleri vermek adına tarif defteriniz de olması açısında eklemek istiyorum. Daha önce bir çok yemek veya tatlıda bildiğim ve yaptığım tatlılarda çok özel malzemelerin katıldığını gördüm. Kendi evimde denedim ve pastanede yapılmışcasına güzel tatlılar elde ettim.

Bu sebeple Sizlerin de evinizde Damla çikolatalı kek Gelinim Mutfakta yarışmasında yapıldığı gibi  evinizde misafirlerinize yapmanız için hem malzeme listesini eklerken hemde nasıl yapıldığını bir video ile anlatacağız. Sakın bizden ayrılmayın.

Gelinim Mutfakta Damla Çikolatalı Malzemeleri (7 Aralık Cuma Günün Tatlısı)

Keki İçin;

Gelinim mutfakta damla cikolatalı kek malzemeleri resim 1

 • üç adet yumurta
 • Bir su bardağı + iki yemek kaşığı şeker
 • Bir su bardağı süt
 • Yarım su bardağı sıvı yağ
 • Bir paket kabartma tozu
 • Bir paket vanilya
 • Bir tatlı kaşığı kakao
 • Bir çay bardağı damla çikolata
 • Bir su bardağı un

Üzeri İçin;

Gelinim Mutfakta 7 Aralık Damla cikolatalı kek yapımı resim 1

 • 100 gram beyaz çikolata
 • 100 gram krema
 • bir adet limon kabuğu rendesi

Fatih Ürek gelinlerin bu tarifi yapması için 40 dakikalık süre verdi. Sizler evlerinizde daha sakin bir şekilde yapabilirsiniz. Burada önemli olan kekin yanmaması ve normal demlenerek pişmesidir. Şimdi bu tarifin nasıl yapıldığını anlatan video ekleyeceğim. Video da adımları takip ederek sizler de evinizde Gelinim Mutfakta yarışmasında ki gibi Damla çikolatalı keki yapabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta Damla Çikolatalı Kek Yapılışı (7 Aralık Cuma Günün Tatlısı)

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu