Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 7 Haziran Günün Birincisi Kim Oldu? 7 Haziran Perşembe

7 Haziran Gelinim Mutfakta Gelinler kaç puan aldı? Kaynanalar yapılan yemekleri beğendiği mi? Gelinim Mutfakta 7 Haziran günün birincisi kim oldu? En yüksek puanı kim aldı? 7 Haziran Gelinim Mutfakta neler yaşandı? 

7 Haziran Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? En Yüksek Puanı Kim Aldı?

Gelinim Mutfakta 7 Haziran günün birincisi kim olduğunu sizlere bu gün yaşanan oları ve kaynanaların verdiği puanları tek tek yazarak açıklayacağız. Dün, ağzı açık börek yapmışlardı. Kaynanaların verdiği puan neticesinden Başak 13 puanla günü birinci tamamlarken bu hafta yarışmaya katılan ve iki gündür dünün birincisi olan Özlem günün en düşük puanını almıştı. 8 haziran final günü altınları kim aldı Merak ediyorsanız bu yazımıza ulaşmak için [pembebuton]tıklayınız[/pembebuton]

=> Gelinim Mutfakta 7 Haziran 2022 Salı Puan Durumu sonucu için lütfen tıklayınız.

Düne damga vuran en önemli olay Yurdanur, Suna hanım tarafından kendi gelinine 1 puan vermesinden sonra Yurdanur, Suna’nın resmini atarcasına masasından kaldırması diğer gelin ve kaynanalar tarafından tepki gördü. Özellikle Hüsniye hanım Yurdanur direk karşı çıkan kaynana oldu. Bakalım dünün stresi bu güne yansıyacak mı? 7 Haziran gelinim mutfakta hangi yemek yapıldı? Bu gün Ramazan Kebabı yapılması istenildi. Ramazan kebabının bazı malzemelerini alt kısımda verilmiştir.

Gelinim Mutfakta Ramazan Kebabı Malzeme Listesi

 • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 300 gr dana kuşbaşı
 • 10 – 15 adet arpacık soğan
 • 1 su bardağı su 
 • 2 çay kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • haşlanmış yarım su bardağı kuru fasulye
 • Sosu için 
 • 1 yemek kaşığı domates salçası
 • 1 tatlı kaşığı biber salçası
 • 1 buçuk su bardağı su

Gelinler malzeme listesini dikkatlice yazdıktan sonra 45 dakika süre verilmeden kaynanalar gelinlerine son tüyoları vermesi için 90 saniyelik süreyi tanıdıktan sonra kaynanalar izleme odasına giderken gelinlerde hemen Ramazan Kebabı yapmaya koyuldular.

Hatice ile Başak iş yaparken diğer taraftan Yurdanur’un dün kaynanasının resmini masasından kaldırmasını kınadıklarını ve yanlış bir karar ve davranış olduğunu söylerken Yurdanur da Hatice’nin mutfak önlüğünü üzerinden çıkartıp atmasını hatırlattı. Hatice ise kendini savunsa da Hatice da Yurdanur’u eleştirdiği konuda kendisi de benzer bir davranışı gösterdiği için Yurdanur’a karşı söylediklerinde samimi bulmadım.

Özlem ise Başak’a dün kaynanası işsiz kalan kardeşini evine alıp bakar mısın sorusuna Hanife hanım oğlumun evine giremez demesini hatırlattı. Başak ise kaynanam ne derse desin kardeşimi evime almama kimse karışamaz diyerek tepki gösterdi.

Bu sırada Özlem patlıcanları yanlış kestiği fark eden gelinler hemen durumu Fatih Ürek’e söylediler. Fatih bey yerinde inceledikten soran yeniden patlıcan verip diğer gelinlerin kestiği gibi yapmasını bizzat gösterip yapmasını istedi. Görünüş de diğer gelinlerden farkının olmamasını söyledi. Gelinim Mutfakta 7 Haziran günün birincisi kim oldu? bu sorunu cevabı kaynanaların verdiği puanlar neticesinde belli olacak. Hadi puanlamaya geçelim. 

7 Haziran Gelinim Mutfakta Günün Birincisi İçin Verilen Puanlar

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Başak: 5
Yurdanur:  4
Hatice: 3
Özlem: 1

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Başak: 2
Yurdanur: 1
Hatice: 2
Özlem: 5

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puan
Başak: 5
Yurdanur: 1
Hatice: 1
Özlem: 3

Kaynana Suna’nın verdiği Puan
Başak: 5
Yurdanur:  2
Hatice:1
Özlem: 2

Gelinim Mutfakta 7 haziran günün birincisi, yukarıda verilen puanlar çerçevesinde Gelinim Mutfakta 7 Haziran Çarşamba günün birincisi oldu. Başak 17 puan, Yurdanur  8 puan, Hatice 7 puan, Özlem 11 puan aldı. Final günü artık kapıda ve kim final gününe avantajlı girmiş ve toplam puanlar alt tarafta verilmiştir.

Başak Total Puanı = 46
Yurdanur Total Puanı = 38
Hatice Total Puanı = 43
Özlem Total Puanı = 47

7 Haziran Perşembe Gelinim Mutfakta Fragmanı

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu