Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 7 Mart Perşembe Kıymalı Soğan Dolması Nasıl Yapılır? Dolmanın Malzeme Listesi İle Videolu Tarifi

Gelinim Mutfakta 254. bölümü ile Kanal D ekranlarında 7 Mart Perşembe günü ekranlara geldi. Dün merakla beklediğim ve lezzetini merak ettiğim yer elması yemeğini Reyhan hanım az çok tarif etti. Anladığım kadar ile patatesten biraz daha sert ve tadı da patatese benzediğini anladık. neyse bu gün de ilginç bir yemek bizleri bekliyor. Gelinim Mutfakta 7 Mart Perşembe günün yemeği olarak seçilen ve gelinlerin yapacağı Kıymalı Soğan Dolması Yapılır? sorusunu cevaplayıp, malzemeleri ile nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağız.

=> Gelinim Mutfakta 7 Mart 2022 Pazartesi Günün Birincisi ve sonucu için lütfen tıklayınız.

Bu haftanın en önemli puanlaması bence Perşembe Puanlaması olduğu için bu gün Kıymalı Soğan dolmasını kimin daha iyi yapacağını ve günün en yüksek puanı alan gelin kim olduğunu ve çeyrek altını kim aldığını görebilmek için ###[mavibuton]7 Mart Perşembe Gelinim Mutfakta Puan Durumu[/mavibuton]### lütfen tıklayınız.

Gelinim Mutfakta 7 Mart Perşembe Günün Yemeği

Birbirinden lezzetli yemeklerin yapıldığı yarışma programında dikkat ettiğimiz kadarı ile bu hafta çok ilginç ve bir o kadar da kolay yemeklerin yapıldığını görünce sevindim. Sonuçta kimisi işten kimizi okuldan geldiği için akşama en hızlı ve en pratik yemek ne diye İnternet sitelerinde saatleri geçiriyoruz. Bu yemek bence çok çabuk olması tercih sebebidir.  Sözlerimi daha faza uzatmadan bu gün yapılan yemeğin malzeme listesini verelim.

Gelinim Mutfakta 7 Mart Günün Yemeği Kıymalı Soğan Dolması Malzemeleri

  • 2,5 su bardağı su
  • 4 adet soğan 

İçi İçin;

  • 250 gram kıyma
  • 4/3 su bardağı pirinç
  • 1 demet maydanoz
  • 1/2 su bardağı sıvı yağ
  • 2 çay kaşığı tuz
  • 1 çay kaşığı karabiber

Gelinim Mutfakta Günün Yemeği

Fatih Ürek günün yemeği olarak verilen “Kıymalı Soğan Dolması” için 50 dakika gibi gayet iyi bir süre verdi. Bence evde de bu süre siz değerli okurlarımıza yeteceğini düşünüyorum. Kıyma ve soğanın harika dansı ile ortaya çıkacak olan bu yemeğin lezzetli bir yemek olduğu konusunda hiç kuşkum yok. burada tercih edeceğiniz soğanın  cinsi çok öne çıkıyor.

Şöyle ki her soğanın kendine göre bir lezzeti var beyaz soğan, mor soğan ve bilindik kahverengi soğanlar arasından en sevdiğinizi seçmeniz halinde eminim ki yemek de sizler için daha lezzetli bir hal alacak. Sözlerimi uzatmadan daha önce bu yemeği yapmamış olan arkadaşlarım için nasıl yapıldığını yazımıza eklemek istiyorum.

Kıymalı Soğan Dolması Yapımı Videolu Anlatımı

Kıymalı sağan dolmasının yapılışın ı anlatan video karşınızda. Bu videoyu izleyip adım adım yemeği yapabilirsiniz. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu