Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 8 Mart Cuma Tavada Ballı Kadayıf Böreği Nasıl Yapılır? Kadayıf Böreğin Malzeme Listesi Ve Tarifi

Gelinim Mutfakta 255. bölümü ile Kanal D ekranlarında 8 Mart Cuma günü yani dünya kadınlar gününde final bölümü ile ekrana geldi. bu gün haftanın finali olduğu için tatlı yapacak olan gelinler harika lezzetleri yine ekrana getirmeye devam edecekler. Bu gün yapacakları tatlıya baktığımda hakikaten ilginç geldi. İsterseniz tatlının adını açıklayayım. Daha sonra üzerine konuşalım. Gelinim Mutfakta 8 Mart Cuma Günün tatlısı olarak seçilen Tavada Ballı Kadayıf Böreği Yapımı ile malzemelerini bu yazımızda sizler için hazırladık. 

=> 8 Mart 2022 Salı Gelinim Mutfakta Puanları ve sonucu için lütfen tıklayınız.

Hafta finalinde adını çok ilginç bulduğum hem börek hem de bal olması ile nasıl isim vereceğimizi bilemediğim için, bu gün muhtemelen bu tarifi yarışmacılardan hiç birinin bunu yaptığını zannetmiyorum. Böylesine önemli bir günde bu lezzetli tatlıyı kimin daha iyi yaptığını ve günün en yüksek puanını kimin aldığını görebilmek için ###[mavibuton]8 Mart Cuma Gelinim Mutfakta Puan Durumu[/mavibuton]### lütfen tıklayınız.

Gelinim Mutfakta 8 Mart Cuma Günün Tatlısı

Bu haftanın da son yemeği ve bir menünün tamamlanması için hafta başından beri yapılan yemekleri bir menü olarak değerlendirdiğimizde eksik olan bir tatlı kalıyor. Hafta finalinde de Gelinim Mutfakta yarışmasında günün tatlısı olarak tavada ballı kadayıf böreği yapacaklar ve menüde eksik olan tatlı da yapılmış olacak. Adına baktığımızda hem bal hem de börek bir araya nasıl geliyor diye çok ilginç buldum. Umarım lezzetli bir tatlıdır diyelim ve bu tatlının malzeme listesini hemen aktaralım.

Gelinim Mutfakta 8 Mart Tavada Ballı Kadayıf Böreği Malzemeleri

 • 300 gram tel kadayıf (ince telli)
 • 2 boğum dil peyniri
 • 2 adet yumurta
 • 1 çorba kaşığı yoğurt
 • 1/4 su bardağı süt
 • 1/4 su bardağı zeytinyağı
 • Bir çay kaşığı tuz

Üzeri için;

 • 1/2 su bardağı su bal
 • 1/2 su bardağı pekmez
 • Bir çay kaşığı vanilin

Gelinim Mutfakta Günün Yemeği

Genelde hafta finalinde uğraştırmayan tatlılar yapılıyordu. Bu gün de yapılan kadayıf tatlısı da aman aman uğraştıracak bir tatlı olmadığı için, 40 dakikalık bir süre yeterli oluyor. Gelinler için 40 dakikalık sürede yetiştirmesini isteyen Fatih Ürek de kolay bir tatlı olduğundan bahsetti. Bence siz de evinizde bu tarifi kolaylıkla bir saatten az bir sürede yapabilirsiniz. Bu tatlıyı daha önce hiç yapmayan yada nasıl yapılacağını karıştıranlar için al kısıma video ekliyorum. Onu takip edip kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Ballı Kadayıf Yapımı Videolu Anlatımı

Tavada yapılacağını ve fırında yapılan kadayıfa göre daha pratik olduğunu söyleyebilirim. Bu tatlıyı bilmeyenler hemen alt kısımda bulunan videoyu adım adım takip edip yapabilirsiniz. Afiyet olsun. bu arada video da yapan arkadaşımız tepside yapmış. Siz tavada yapacaksınız. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

 1. En güzeline en kötü puan verme yarışması hak yeme yarışması yalan dolan rezaletin tavan yaptığı program

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu