Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 9 Ocak 2019 Çarşamba Fırında Nohutlu Mercimekli Tavuk Nasıl Yapılır? Malzeme Listesi Videolu Anlatımı

Gelinim Mutfakta 213. bölümü ile Kanal D ekranlarında 9 Ocak 2019 Çarşamba günü ekranlara geldi. Dün Rekorları kıran Rümeysa günü sonuncu bitirdi. Bakalım bu gün yapılacak olan Fırında Mercimekli nohutlu tavuk için kaynanalardan kaç puan alacak? Merakla beklerken sizlerin de eminim evlerinizde bu yemeği yaptığınızı düşünüyorum. Ancak bu malzeme listesi ile yapan çok az olduğunu, bu yüzden sizlerinde evlerinize tercih edebileceğiniz harika tavuklu yemeği anlatacağım.

Bu arada [mavibuton]9 Ocak Çarşamba Gelinim Mutfakta Puan Durumu[/mavibuton] için lütfen tıklayınız.

Bu gün gelinlerimiz her zaman yaptığımı bir yemeği yapmaya çalıştılar. Ancak içine koyduğumuz malzeme listesinde ufak bir farklılık olduğunu görünce bu farklılığı kaçırmadan heyecanla yazmak istedim. İlk fırsatta kendim de bu yemeği yapacağım. Sizler de evlerinizde yapıp burada yemeklerimin resimlerini paylaşmak isterseniz sitemizin mail adresinden resimlerinizi gönderebilirsiniz.

Bu yazımızda gelinim mutfakta 9 Ocak Fırında Nohutlu Mercimekli Tavuk nasıl yapılır? Yarışma da verilen malzeme listesini ile birlikte anlatmaya çalışacağız. Sakın bizden ayrılmayın.

Bu yazımızda Hangi Yemeği Anlatacağız

 • Fırında Nohutlu Mercimekli Tavuk Çok Özel Malzemeleri
 • Fırında Nohutlu Mercimekli Tavuk nasıl yapıldığını anlatan video

Sözlerimi daha fazla uzatmadan bu gün 8 Ocak Salı günü, yarışmacıların yaptığı, Fırında Nohutlu Mercimekli Tavuk’un nasıl yapıldığını, tıpkı yarışma programında gelinlerin yaptığı gibi yapabilmek anlatacağız.

Gelinim Mutfakta Fırında Nohutlu Mercimekli Tavuk Yapımı Ve Malzemeleri

Fırında Nohutlu Mercimekli Tavuk’un malzeme listesini Gelinim Mutfakta yarışmada verilen malzeme listesini vereceğiz. Malzeme listesini vermeden önce bu malzeme listesi her yerde bulabilirsiniz ama ufak malzeme farklılıkların olduğunu gördüm ve nasıl lezzet katacağını şimdiden merak ettim. Ama %100 eminim ki çok lezzetli olacağı konusunda eminim. 

Özellikle Tavuk yemeği yapsam ama ne yapsam diye düşünenler için harika bir tercih olacağını düşündüğüm b12 vitamin açısında dolu ve doyurucu bir yemek olan yağda olmayan gayet sağlıklı yemeği içiniz rahat bir şekilde yiyebilirsiniz. Sözlerimi daha fazla uzatmadan malzeme listesini aktaralım.

Gelinim Mutfakta 9 Ocak Fırında Nohutlu Mercimekli Tavuk Ve Malzemeleri

Gelinim Mutfakta Puanları ile Puan durumu Resim 1

 • 4 Adet kemiği alınmış but
 • İki patates
 • Bir adet orta boy kereviz
 • Bir adet soğan
 • Bir diş sarımsak
 • Bir çay bardağı kadar haşlanmış mercimek
 • Bir çay bardağı kadar haşlanmış Nohut
 • 4,5 Yemek kaşığı Zeytinyağı
 • İki Çay Kaşığı tuz

Fatih Ürek 9 Ocak günün yemeğini Fırında Nohutlu Mercimekli Tavuk için gelinlere 40 dakikalık süre vermesine rağmen gelinler çok daha erken bitirdi. Sizler evlerinizde nohutu ve mercimeği haşlayacağınızı düşünerek biraz daha uzun süreceğini şimdiden söyleyeyim. Bu yemeği daha önce yapmayanlar için nasıl yapıldığını anlatan video ekliyorum.

Gelinim Mutfakta Fırında Nohutlu Mercimekli Tavuk Yapılışı (9 Ocak Çarşamba Günün Yemeği)

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu