Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Adana Kebap Yapıldı! [4 Mart 2020]

Gelinim Mutfakta Adana Kebap yemeği daha önce programda yapılmıştı. 4 Mart 2020 tarihinde ikinci defa yapılacak olan Adan Kebap malzemeleri tarifi ve videosunu bu yazımızda detaylıca bulabilirsiniz.

=> Gelinim Mutfakta Köfteli Makarna tarifi ve malzemeleri için tıklayınız.

Hafta içinde bildiğiniz üzere yarışmacılar ana yemekleri yaparken hafta finalinde ise tatlı yapmaktadır. Bugün hafta ortasında yarışmacılar Adana ilimiz ile ün yapmış kıymanın ateşle harika dansını olan Adan Kebap yemeğini gelinim mutfakta yarışmasında yapılacak.

=> Gelinim Mutfakta 4 Mart Çarşamba Puanları sonucunu görmek için tıklayınız.

Adana Kebap Gelinim Mutfakta

Adana Kebap ile Urfa Kebap arasında lezzet noktasında bir çok fark olsa da Adana kebabı Urfa Kebabına göre daha acı olduğunu keşfettim. Tabi Urfa kebabının da çok acılarına denk gelsem de genel itibari ile Urfa daha az acı diyebilirim.

Adana Kebap malzeme listesini bir kaç yerden baktığımda içerisine konan baharatlarda ciddi farklılıkların olduğunu gördüm. Kimizi bunu kebabı yorumlamak olarak değerlendirse de sizlere en orjinal hali ile vermek adına yarışma programında aktarılacak malzemeleri aynen aktarıyorum.

Gelinim Mutfakta Adana Kebap Malzeme Listesi

gelinim mutfakta 6 aralık günün yemegi resim 1
Gelinim Mutfakta Adana Kebap Malzemeleri
  • 200 gram dana döş kıyma (tek çekim)
  • 6 adet acı biber (yeşil olacak)
  • 1 çay kaşığı kadar tuz
  • 1 çay kaşığı pul biber
  • 2 adet lavaş
  • iki adet salkım domates
  • 1 kutu kırmızı biber
  • 2 diş sarımsak
Adana Kebap Gelinim Mutfakta 4 Mart 2020

Zamannda bu tarifi Fatih Ürek vermiş ve yarışmcılarada 50 dakika içinde bitirmesi istenmişti. Süre olarka 50 dakika çok fazla bir süre olduğunu 35 dakika içinde yemeğe hazır edileceğini söylemem gerek.

Sizde tıpkı gelinim mutfakta yarışmasında yapılan Adana Kebap yapmak istiyorsanız öncelikle yukarıda yer alan malzemeleri temin etmek, sonrasında ise alt kısımda vereceğim videoyu adım adım takip ederek 35 dakika içinde harika Adan Kebap yapabilirsiniz.

Kısaca evimizi ocak başına çeviriyoruz. Bu tarifi bizden alıp, resmini bizlerle paylaşmak isteyenler sitemizin iletişim kısmında buluna mail adresine görselleri gönderebilirsiniz.

Gelinim Mutfakta Yarışmasında Yapılan Adan Kebap (Videolu Tarif)

4 Mart 2020 Çarşamba günü 473. bölümümde yapılan Adana Kebap nasıl yapıldığını izlemek isteyenler için video ekliyorum.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu