Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Altınları Kim Aldı 8 Haziran Cuma Final Günü Neler Yaşandı?

8 Haziran Gelinim Mutfakta altınları kim kazandı? Kim yarışmaya veda etti? Gelinim Mutfakta 8 Haziran en yüksek puanı kim aldı ? günün birincisi kim oldu? Bu sorulara cevap bulmaya çalışacağız. Sizlerde kimin gitmesini isterdiniz yorum kısmından bizlere bildirebilirsiniz.

Gelinim Mutfakta 8 Haziran Günün Birincisi Kim Oldu?

8 Haziran Gelinim Mutfakta altınları kim kazandı kim elendi bunlara geçmeden önce bu gün yaşananları ve yapılan tarifi verelim. Kanal d ekranlarında yayınlanan gelinim mutfakta programında nihayet gelinlerimiz bir hafta boyunca yaptıkları yemekler sonucunda kaynanalardan aldığı puanlar neticesinde bir gelinimiz yarışmaya veda ederken bir gelinimiz de beş altın bileziğin sahibi olacak.

Bu hafta öyle garip puanlama yaşandı ki son gün bile en geride olanın birinci olma ve altınları kazanma ihtimali var. O yüzden 8 Haziran Gelinim Mutfakta günün birincisi olan büyük ihtimalle altınlarında sahibi olacak. O yüzden bu durumdan gelinlerinden haberi olduğu için son gün en iyi işi çıkartmak için ellerinden geleni yapacaklar.

8 Haziran Gelinim mutfakta hangi yemek yapılacak? Hangi gelin bu tarifi daha önce evinde yaptı? Malzeme listesine? Sözlerimi daha fazla uzatmadan Gelinim Mutfakta final günü İrmik tatlısı yapılacak. Alt kısımda tarifin malzemeleri verilmiştir. Malzeme listesini kaçıranlar buradan alabilsinler diye ekliyorum.

İrmik Tatlısı Malzeme Lisetesi

  • 1 litre süt
  • 10 yemek kaşığı toz şeker
  • 10 yemek kaşığı irmik
  • 1 paket şekerli vanilya
  • 1 paket yulaflı bisküvi kırıntısı
  • 1 yemek kaşığı margarin
  • Üzeri için
  • Bisküvi tozu

İrmik tatlısı malzeme listesini ve ölçülerini dikkatle yazan gelinlerimiz 45 dk süre verilmeden önce kaynanalarından irmik tatlısının nasıl yapılacağı konusunda sırları ve tüyoları da alırlar. Kaynanalar izleme odasına giderken gelinler de bir taraftan irmik tatlısını yapmaya çalışırken diğer taraftan rakiplerine laf yetiştirmeyi de ihmal etmezler.

Yurdanur, Hatice’nin giydiği kıyafetinin abartı olduğu konusunda eleştiri de bulunurken Başak da Yurdanur’a katıldığını hatta lise mezuniyetine giden kızlar gibi giyindiğini söyleyince Hatice bu gün kocasının geleceğini, o yüzden böyle giyindiği söyledi. Bu sırada vanilyayı erkenden atan Özlem’i fark edip müdahale eder.

Özlem de hemen attığı vanilyayı geri çıkartır. Başak ise kaynanasına sinyal vermek için çabaladığını düşündüğünü söylerken İrmik için 10 kaşık değil verilen İrmiğin hepsini atmasına sinir olup kaynanası kendi tabağını bulmak için yaptığını söyler. Özlem ise ya herkesten bir alırsam ne diyeceksin dediğinde ise Başak hak etmişsindir diyerek Özlem ile karşı karşıya geldi.  

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Fatih Ürek’in verdiği 45 dakikalık süre sonra erdi ve sunum aşamasına geçildi. Bakalım 8 Haziran Gelinim Mutfakta günün birincisi kim oldu? Gelinim Mutfakta 8 haziran altınları kim kazandı? Bu soruların cevapları kaynanaların vereceği puanlar neticesinde ortaya çıkacak. 8 Haziran Gelinim Mutfakta altınları kim kazandı?Haydi puanlamaya geçelim. Bu sorunun cevabını bulalım. 

Gelinim Mutfakta 8 Haziran Günün Birincisi İçin  Kaynanaların Gelinlere Verdiği Puanlar

Kaynana Suna’nın verdiği Puan
Başak: 3
Yurdanur:  2
Hatice: 5
Özlem: 1

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puan
Başak: 3
Yurdanur: 1
Hatice: 5
Özlem: 1

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Başak: 1
Yurdanur:  1
Hatice: 1
Özlem: 5

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Başak: 5
Yurdanur: 1
Hatice: 2
Özlem: 1

8 Haziran Gelinim Mutfakta Altınları Kim Kazandı? Kim Elendi?

Gelinim Mutfakta 8 haziran günün birincisi (Cuma Final günü), yukarıda verilen puanlar dan sonra ortaya çıktı.  8 Haziran Gelinim Mutfakta altınları alan ve günün birincisi olan aynı kişi olduğunu artık rahatlıkla söyleyebilirim. Başak 12 puan, Yurdanur  5 puan, Hatice 13 puan, Özlem 8 puan aldı. Bu puanlar tam belli olmadan Gelinim Mutfakta 8 haziran gününü birincisi olan ve altınlar kazanan gelin Başak oldu

Fragmanda da bizim söylemlerimizi destekler nitelikte olduğunu gördüm. Yurdanur, beşleri aldın dediğini duyunca zaten en yüksek puan alan iki yarışmacıdan biri olan Başak eğer iki ve daha fazla beş puan alırsa lider olup altınları kazanan yarışmacı olacaktı.

Yurdanur da bunu fragmanda açıklayınca birinci ve altınları kazanan gelinde ortaya çıkmış oldu. Peki sizce kim elendi? Gelinim mutfakta yarışmasına kim veda etti? alt kısında haftanın toplam puanlarını verelim. Gidecek kişiyi hep birlikte bulalım. 

Başak Total Puanı = 58  > 8 Haziran Gelinim Mutfakta altınları kim kazandı? = Başak
Yurdanur Total Puanı = 43  
Hatice Total Puanı = 56 gelinim mutfakta 8 haziran günün birincisi 
Özlem Total Puanı = 55

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu