Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Bilge Kim? 11 Haziran Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? Hangi Tarif Yapıldı?

Gelinim Mutfakta Bilge kim olduğunu yarışmaya beraber katıldığı Münevver kendi tabaklarını bulabilecek mi? 11 haziran gelinim mutfakta günün birincisi kim oldu? En yüksek puanı kim aldı? hepsi ve daha fazlasını bu yazımızda sizler için hazırladık.

Gelinim Mutfakta Bilge Kim? Bilge’nin Kaynanası Münevver Nereli?

Gelinim Mutfakta yeni bir hafta başı ve yeni yarışmacılarla bu hafta son hızı ile başladı. Önce geçen hafta neler oldu kim elendi biraz onlardan bahsedelim. Geçen hafta yarışmaya katılan Özlem ilk iki gün çok iyi bir çıkış yapsa da çarşamba gününden itibaren sert bir düşüş yaşadı. İlk hafta geldiği gibi geri gitmekten son anda kurtuldu diyebiliriz.

Yarışmada 4 haftadır performansını sergileyen Yurdanur ise geçen hafta en düşük puanı alarak yarışmaya veda etti. Bence yarışmaya veda etmesinden kendi kaynanası Suna hanımın büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Çünkü diğer kaynanalar kendi gelinlerin tabakları kötü olsa da en yüksek puanı vermediğini bir çok kez gördüm. Bu durumu Fatih bey de fark etti. Gelinim Mutfakta 12 haziran salı günü alınan puanlar için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]

Direkten dönen Özlem ise artık daha dikkatli bir performans sergileyeceğinden eminim. Ayrıca kaynanası Nurten hanım aşçı olma özelliğini kullanıp kendi gelinin tabaklarını bulmalı ki kemikleşmiş kadro olan Başak veya Hatice’yi eleye bilsin ve birinci olup altınları alabilsin. Bakalım bu hafta bizlere ne getirecek.

Gelinim Mutfakta Bilge kim? kaç yaşında? 11 Haziran Gelinim Mutfakta Bilge yarışmaya dahil oldu. Doğal olarak 11 haziran Gelinim Mutfakta’ya Bilge’nin kaynanası Münevver de yarışma programına dahil oldu. Bilge 24 yaşında 1 sene sözlü 1 senedir de nişanlı olduğunu aslen Artvin Hopa’lıdır. Bilge’nin kaynanası Münevver hanım ise 46 yaşında muhasebeci olduğunu ama şu an mesleğini yapmadığını aslen Kayserili olduğunu söyledi.

Gelinim Mutfakta Bilge (11 Haziran GElinim Mutfakta Günün Birincisi) resim 1

11 Haziran günü hangi yemek yapıldı malzeme listesi var mı? Hiç merak etmeyin hepsine cevap vereceğiz. Bu tarifi evde yapmak isteyenler sitemizden malzeme listesini alabilirler. İlk gün olmasından dolayı Bilge kendi kalitesini ortaya koymak için Fatih Ürek’in söylediği malzeme listesini dikkatle not aldı. Gelinim Mutfakta Bilge kim olduğu hakkında kısıtlı bilgileri üst kısımda verdik. Hadi bizde 11 Haziran Gelinim Mutfakta yapılan yemeğin malzeme listesini verelim.

Köfteli Bezelye Malzeme Listesi 11 haziran Pazartesi Gelinim Mutfakta

 • 350 gr haşlanmış bezelye
 • 300 gr kıyma
 • 2 adet kuru soğan
 • 1 adet patates
 • 1 adet havuç
 • 1 adet domates
 • 2 yemek kaşığı sıvı yağ
 • 1 yemek kaşığı domates salçası
 • Yarım tatlı kaşığı biber salçası
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • 1 çay kaşığı kimyon
 • yarım tatlı kaşığı tuz
 • sıvı yağ (Köfteleri kızartmak için)

Fatih Ürek malzemeleri verdikten sonra bu yemeğin nasıl daha güzel yapılacağı konusunda kaynanalar gelinlerine tüyolarını 90 saniyelik sürede verdikten sonra kaynanalar izleme odasına geçerken gelinlerde köfteli bezelye yemeğini yapmaya koyuldular. Gelinim Mutfakta 11 Haziran günün birincisi alt kısımda kaynanaların verdiği puanlar ile birlikte verilmiştir.

Gelinim Mutfakta 11 Haziran Günün Birincisi Bulmak İçin Verilen Puanlar

Köfteli Bezelye için Fatih Ürek toplamda 45 dakikalı süre verildi. Gelinler hemen tarifi dikkatle yapmaya başlarken yeni gelen daha nişanlı olan Bilge’nin nişanlı olmasından dolayı kaynanan ile aranızda bir emanet havası olduğunu söylemesi Bilge’nin canını sıktığından bu durumu Başak’a hatırlatıp kendi kaynanası ile çok uzun zaman geçirdiğini ve yanlış düşündüğünü Başak’ın yüzüne söyledi.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Başak geçtiğimiz hafta diğer gelinlerin yaptıkları ve farklılaşma adına yapılanları tespit edip altınları aldığını ve elenmekten kurtulduğunu düşünüp bu gün de ara ara özellikle Hatice’nin yaptığına bakıp eleştirmeye ve yanlış yaptığını söylemeye çalıştı. 45 dakikalık süre bittikten sonra sunum aşamasına geçildi. Gelinim Mutfakta 11 Haziran günün birincisini belirleyen puanlama aşamasına geçildi. 

Kaynana Münevver’in verdiği Puan
Başak: 5
Hatice: 4
Özlem: 1
Bilge: 3

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puan
Başak: 2
Hatice: 5
Özlem: 1
Bilge: 1

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Başak: 5
Hatice: 1
Özlem: 3
Bilge: 3

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Başak: 1
Hatice: 2
Özlem: 4
Bilge: 5

Gelinim Mutfakta 11 Haziran günün birincisi Başak oldu, yukarıda verilen puanlar  neticesinde gelinlerin aldığı puanları sıra ile verelim. Başak 13 puan, Hatice 12  puan, Özlem 9 puan, Bilge 12 puan aldı. Haftanın son günü kim kaç puan aldı diye beklemenize artık gerek yok. Her günün sonunda gelinlerin aldığı total puanları en alt kısımda sizlere aktaracağız. 

Başak Total Puanı = 13
Hatice Total Puanı = 12
Özlem Total Puanı = 9
Bilge Total Puanı = 12

Gelinim Mutfakta 12 Haziran Salı Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

3 Yorum

 1. Sıralamaları kaydırarak yapmayın mesela bir nolu tabağı 2 veya 4 koyuyorsun hiç değiştirmeden aynı yere koyabilrsiniz bakalım o zaman bulacaklardır tabakları

 2. hatice kazansin hic biri hatice kadar olamaz lezetin kiralicesi hatice !!? basak sacmalama ozlem hic güzel digilsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu