Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Cennet Kim? 28 Mayıs Pazartesi Günün Birincisi Kim Oldu?

28 Mayıs Gelinim Mutfakta Cennet yarışmacı olarak programa dahil oldu. Gelinim Mutfakta Cennet kim olduğunu ve bu gün yani 28 Mayıs Gelinim Mutfakta günün birincisi kim oldu? hangi yemek yapıldı? Tarifi ve daha fazlasını bu yazımızda ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta Cennet Kim?

Gelinim Mutfakta Cennet kim olduğunu bahsetmeden geçtiğimiz hafta Gelinim  Mutfakta tarihinde bir ilk yaşandı. Hatta ve hatta 2 hafta önce cuma günü en düşük puanı Hatice almasına rağmen ramazan ayına girilmesi nedeniyle eleme olmamıştı.

Geçtiğimiz haftaya Hatice iyi başlamış ve elenme potasından kurtulamamış ve haftanın en düşük puanını alarak elenen kişi olarak Fatih Ürek Hatice’nin adını açıklamıştı. Ancak Elif, sağlık sektöründe çalışmasından dolayı yarışmadan kendi isteği çekilmek istedi.

Fatih Ürek Elif’in bu teklifini kabul edince elenen Hatice olmasına rağmen Elif beni kimse gönderemez. Ben kendi isteğimle giderim diyerek yarışmadan çekilmişti. Geçen hafta beş altını Başak 69 puan alırken en düşük puanı alan Hatice olmasına rağmen yarışmadan çekilen Elif oldu.

Gelinim Mutfakta Cennet KimGeçen haftalarda yaşananları kısaca özetledik. Bu hafta yani 28 Mayıs Pazartesi yeni gelen Gelin kim? olduğunu kısaca bahsedelim. yarışmaya katılan gelin bu hafta Cennet Akgün oldu. Kaynanası Hüsnü Akgün de yarışmaya gelini ile birlikte katılmış oldu.

Gelinim Mutfakta Cennet 23 yıllık evli ve Sivaslı. Kocası ile 23 yıllık evli olduğunu iki çocuğu olduğunu çocuklarının biri 10 yaşında diğeri de 4 yaşında olduğunu bizlerle paylaştı. Cennet’in kaynanası Hüsnü ise memleketi tokat olduğunu bizler ile paylaştı. 

28 Mayıs Gelinim Mutfakta Tavuklu Kırmızıbiber Dolması Tarifi Ve Kaynanaların Verdiği Puanlar?

Yarışmaya Hatice ikidir elenme potasından dönmesi onu daha güzel yemekler yapmaya güdülendiği açıkça görülüyor. Yarışmaya yeni katılan Gelin Cennet geçen haftalarda Yurdanur gibi yarışmaya alışma süreci oldukça kısa oldu. Hemen de tartışmanın içerisinde kendisini buldu. Başak üstünlüğünü hal ve tavırları ile Cennet’i ezmeye çalışsa da Cennet baskın karakteri ile Başak’ın bu tavırlarına müsaade etmedi. Diğer taraftan Hatice’ye de gitmesi gerektiğini yüzüne söyledi. Gelinler aralarında çekişirken 28 Mayıs Gelinim Mutfakta hangi yemek yapıldı? Tavuklu Kırmızıbiber Dolmasının tarifi ne? Malzemeleri neler? 

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi
Tavuklu Kırmızıbiber Dolması Malzemeleri
500 gr tavuk göğsü
4 adet kapya biber
1 adet kuru soğan
1 diş sarımsak
1 adet domates
2 yemek kaşığı zeytinyağı
2 çay kaşığı tuz
1 çay kaşığı karabiber
150 gr taze kaşar rendesi

28 Mayıs Gelinim Mutfakta yarışmasına katılan Cennet yanında anten getirip herkesi oldukça şaşırttı. Daha ilk dakikalardan tüm gelinlere karşı en başından bir tavır aldı. Bu ortamda bir birlerini çekemeyen ve anlamayanların olduğu için ortamda çekim gücünü artırmak için kendi masasına anten koyması diğer gelinlerin direk tepkisi çekti.

Cennet sözlerine devam edip Hatice’ye sataşıp Bumerak Hatice olduğunu elenip elenip geri geliyor diyerek kaynana Hüsniye’nin tepkisi çekti. Gelinler Tavuklu Kırmızıbiber dolmasını verilen sürede tamamladılar ve kaynanaların puanlamasına geçildi.

Kaynana Suna’nın verdiği Puan
Başak: 1
Yurdanur: 4
Cennet: 3
Hatice: 5

Kaynana Hüsnü’in verdiği Puan
Başak: 3
Yurdanur: 4
Cennet: 5
Hatice: 1

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puan
Başak: 1
Yurdanur: 4
Cennet:  3
Hatice: 5

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Başak: 3
Yurdanur: 3
Cennet: 1
Hatice: 5

Bundan sonra artık haftanın total puanları her günün sonunda birlikte verilecektir. Yani Cuma günü beklemeden az çok kimin eleneceğini artık daha çabuk öğreneceğiz. O yüzden altta verilen gelinlerin total puanları yer almaktadır.  28 mayıs gelinim mutfakta günün birincisi alt kısımda verilmiştir.

Başak’ın Total Puanı =8
Yurdanur’un Total Puanı=15
Hatice’nin Total Puanı= 16
Cennet’in Total Puanı= 12

28 Mayıs Pazartesi Günün Birincisi Kim Oldu?

Gelinim mutfakta cennet kim? olduğunu yukarı kısımda bahsettik. Peki Cennet kaç puan aldı?  Cennet 12 puan aldı. 28 mayıs gelinim mutfakta günün birincisi kim oldu? Günün birincisi 16 puanla Hatice oldu.

28 Mayıs Gelinim Mutfakta Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

65 Yorum

 1. Filiz abla özür dilerim kendimi tanıtmamıştım
  Ad:Hayat
  Yaş:17
  Fen Lisesini okuyorum Hayalim matematik öğretmeni olmak?
  Boy:1.67
  Eskişehirliyim

  1. hayat memnun oldum canım meslektaş olacağız o zaman kız bende ingilizce öğretmenliği son sınıftaydım bu yıl bitecek inşallah adım filiz aslen kayseriliyim şu an ankara da okuyorum. sormak istediğiniz bir şey varsa cvplarım

   1. Aaaa ablam gerçekten mi ablam ya çok sevindim ayy ablam ikimizde aynı meslektaşız ? ben hep dua ediyorum kendime ve ablam sanada etmek istiyorum inşallah ikimizde vatana hayırlı öğretmen oluruz inşallah tanıştığıma çok memnun oldum ablam?

 2. Hayat sen isilin akrabasimisin ona soyle buraya gelsin bi zamet konusmak istiyorum ben oraya gedemiyorum lutfen isili buraya carirmisin???

 3. Yok esna ben ışılın akrabası değilim Gökhanın kız kardeşiyim ışıl benim arkadaşım ışıl şimdi uyuyor yarın sana yazmasını isterim canım ?

 4. Hayat bence nuranaayi mayani rojini mavini guljani ve isili buraya yazmaya ikna etsek ne dersin burasida cok guzelya

 5. Tylla abla biliyorsun oraya bursnın ismini verneyelim kimi belirsiz insanlar buraya gelip kötü olur ? buranında karışmasını istemiyorum orası gibi

 6. Deli hayat ya biliyorum gokanin ablasisin car onu buraya kizgin biliyorum gokan sen hele cagir gokani buraya konusacaklarim var lutfen hayat kendimi sana tanitmadim ama abin ne sor soyler sana canim ???evet lutfen baska site hakinda konusmayin vede orada bu siteye gitim dimeyin lutfen?????

 7. Tylla ablam ben buranın kurallarını okudum yazıyor ki burada site siteden davet yasak ve sitelerin isimlerini yazmak yasak ve reklamıda

 8. Esna abim hem kızgın hem üzgün hem kötü yani gelmez şimdi çağırsam beni tersler gerçekten gelmez abimi tanıyorum onun kalbi kırıldı mı yemin eder ve gelmez ki ?? koz beni dovdurecekmisin??? gece gece?? hiç dayak yemek istemiyorum ?

 9. Kizlar su an geldiniz sitede buraya girdiyinizi yazdinizmi lutfen yazdininizmi demeyin ya sakin simdi salduri baslayacak allah korusun evet buraya giren bidaha cikmak istemez yapisip kalir???lutfen geldiniz sitede bren bu sitedeyim yazmayin sapiklarida davet etmis olursunuz ya???

 10. Merak etme esna??? bana güvenebilirsin canım benim ??? şimdi ışıl hakkında konuştuk ya şimdi yatağında ters dönmüştür kız?????

 11. Ay sinirini soguk suyla hafiflet allahallah bundan hic bolis olmaz deve olur abinden deve ayol bu her seye sinirleniyor git ona bi bardak su ver esna abla dedi de unutunmu sinirlendinde bi bardak su icneni tavsiye etmisti deya????korkma dovmez seni terslersede ters dur????

 12. Bu arada esna Rabiayla yarın tl de konuşacam söylemek istediğin bir şey var mı??? ben orayı okudum sen almira rabiatla konuşuyordunuz şimdi tanıdım seni? ışıl diyince??

 13. Tyle kiz olmusmusun senle kionusmak istiyorum bu vampirlere bakiyosun dimi???vabires daresini izlemismidin onu bende izledim ya??klausu oldurmek istiyor anesi sonra ne oluyor sozan finalina baktim yeni finalina bakamadim eee sinra ne oluyor ???gulajan ablanada tl soylersin buraya gelmesini sakin o sitede burada oldugunu yazmayin ya ???

 14. Ay esna beni güldürmekten öldürdün kız??? abime su gotureyim??? ama abim bu konuda sinirlenmekle haklı sende bir bilsen sende çıldırırsın?? ben konuyu açmak istemiyorum çünkü kavga çıkar o yüzden ?? abime ilkez bu konuda hak veriyorum ??

 15. Haaa hayat ya he deli abine hak ver tanimadigi milet icin buynuzlarini cikartiyor???bos bos bakmalar sinirlenmeler ben neden cildirayim ben aca evde olan meseleye cildirarim sitede olan meseleye deyil ya????senin abin cocukluk yapiyor ya????

 16. O sitede soylemem ama guljana buraya gelmesini soylicem

  Bu arada evet klavusu annesi oldurmek istiyor ama cocuklari onu ilk olarak olduryolar sonra finalda klavusun kizi olyor o kizcocuk hem vompir hem boru cunki onun annesi boru babasi vampir oyle esnacim

 17. Esna ablam
  Tylla ablam
  Beni annem çağırıyor da
  Esna ablam benim annem 8 aylık hamile ve erkek kardeşim olucak inşallah burası güveli olduğu için yazdım haberiniz olsun ?? ben çıkıyorum sonra gelirim size iyi sohbetler ??

 18. Bakin kizlar yorum cikamayinca hizli yirum yaziliyorsa geri duymesini basin gonderiyi iki kes basin tekrar edilen yorum yazilacak ondan sonra geri duymesini vur yenileyin yorumunuz gorunecek tatlislarim???kiz ne klavyusun kizi var nezaman oldu ben hic gormedim ya????ay kilavyus sarisin olan vabir kizi istemiyormuydu ne oldu sozon finalina bajtimda stefan klavyusun anesinin tabutunu tasiykrdu suya atacakken kadin cadi cikib stefani tabuta koydu ati suya sonrasi kadin kendini stefan yapub aralarina dondu ben o sezona baktim ya????

 19. Teşekkür ederim Esna ablam bilgi verdiğin için teşekkürler ??
  Ben çıkıyorum sonra gelirim ???????

 20. He isallah sag salim dunyaya goz acir hayatcim bu arada bana abide de nede olsa senin abin deli????bana itiyacin olsa buradayim hayatim???

 21. Yok esnacim senin izledigin (vampire diyares) ondada klavus var ama stefeni tabuta tikan ester deyl saylas (birnci vompir)

 22. Ay ben nerden bileyim ya ben klavyusun anesi zanetim ya???benimde dediyim vampire daresi kuzum orada stefan demon ella bole isimler iste???yarin konusuruz isallah allah ratlik versin gorusuruz ben kactim???iy geceler kizlar???

 23. Ah ah esna ablam beni güldürmekten öldürdün kız ??????
  Tamam iyi geceler tatlı rüyalar diliyorum sana esna ablam ??
  Tylla ablam iyi geceler tatlı rüyalar diliyorum sana ??
  FİLİZ ABLAM İYİ GECELER TATLI RÜYALAR TEKRAR TEKRAR TEŞEKKÜR EDERİM CANIM ABLAM???

 24. Esnosum ah kalbim ailesine iyi geceler dediymi yazarmisin benim yorumlar cikmiyor acayip sinir oldum hhh ee
  tanu geri zekalisi varya onu sevmediyimden beni siteden atiyor aptalisko

 25. Kizlar size iyi geceler dilerim
  hayat abine
  soylermisin
  ruyamda ahtopot gordum acaba o mu
  ama saka yapiyorum kiz sonra bana kizmayin ben bu sitelerin kucuk deniziyim ordan oraya ziplaya ziplaya duruyorum ziplarken senin abin olan ahtopota rastladim
  ama o beni dinlemedi cikdi gitdi
  onun yuzunden Nuranaay ablaniz beni kovdu ona cok kizqinim bana o lafi neden soyledi ben zaten o siteden cikiyirdum

 26. Hayat abine lutfen soylermisin geri donsun
  lutfen
  artik darlik olmasin yoksa gelir annenize derim ona ucan tekme atar
  gelsin gelmesse bende ona terlik atarim hhhee
  ozledim onu

 27. Yok denizim benim kızmadım sana hiçte kırılmadım ben başkasına kırıldım sen bilirsin☹
  Ahtapot gördüysen o abim dir?? abim öyle deniz kimseyi dinlemeden çıkar hemen kimse anlamadığı için Ama neyse ? canım bunların hiç biri senin yüzünden değil bizat ben kendim okudum canım benim ? sen kafana takma
  Nuranaay ablam kötü biri değil o Gökhan kardeşini çok seviyor ve bir kaç kiz Gökhan abimin kalbini kırdı nuranaay ablamda seni sandı o yüzden sana öyle yazdı o olayı bilseydi eminimki sana öyle demezdi canım benim sen üzme kendini ? ?

 28. İnanki abim kötü biri değil ve asla olamaz ismi çalınıp durdu abimin adını kullanarak kötü şeyler yazıp durdular? oranın adminisi sanırım onları engelledi baya saldırı oldu orda abime karşı ?
  Ama hep yanlış anlaşıldı ama neyse onun gerçek dostları hep yanında oldullar Allah razı olsun onlardan? iyi geceler tatlı rüyalar sana canım benim benim uykum var da??? tamam abime diyecem? ben çıktım ??

 29. Ah be mavisim anladim hayat
  o isim hirsizlari varya db de cok oluyor bana benim adimla bela okumuslardi
  benimle alay etmislerdi
  hatda benim acilarimlada alay etmislerdi db nin kotu bir yer oldugunu simdi anliyorum

 30. Evet biliyorum kime kizdigni ama inan oda iyi ama oda bizi korumaya calisiyor
  vede koruyor her halde mavinin ismi calindigi an gormus o yuzden oyle dedi
  bende simdi anladim mavinin sucu yok
  hayat maviye soylermisin
  gelsin
  gelmesse gelir onu kuzenlerine veririm gorur
  gelmesini cok istiyorum

  ruyasinda ak sakalli dedeyi gorsun emi beni dinlemeyib gelmesse iyi olur ona :-P

 31. Evet canım benim bende abinin kötü biri olmadığını biliyorum sizleri koruyor Allah razı olsun ondan ben kızgınım hayla ama geçici kalıcı deği sabahtan beri ask sayfasını okuyorum abin iyi biri temiz kalpli merhametli okudum abin benim abimi yanlış anlıyor ama inanıyorum ki abin benim abime güvenecektir
  O sitede herkesin isimlerini çalıyorlar baktım 2017 ye kadar yorumlara baktım şimdi o isim hırsıları ve Aşalık pislikler Allahtan korksun
  Elimden bir şey gelmiyor onlarla yüzleşmek istiyorum ama olmuyor onları Allaha havale ediyorum canım benim sen üzme kendini bunlar senin yüzünden değil abininde değil o isim hırsızların yüzünden işler buraya kadar geldi abimle konuştum şimdi sahurunu yaptı biraz da olsa moreli düzeldi bunada şükür inşallah yanlış anlaşılmalar çözülür insan konuşa konuşa anlaşırçok teşekkür ederim denizim anlayışla karşıladığın için bunu anladım ki sen çok temiz kalplisin iyi birisisin bundan sonra sen üzülürsen bende üzülürüm tamam sen gülümse bende gulumsim hadi tatlı çiçeğim iyi geceler tatlı rüyalar diliyorum sana birtanem benim ? ? ? ? ☺ ☺ ☺ ? ? ? benim tatlı arkadaşım

 32. Tamam guzel arkadasim
  sende beni anladin tesekkur ederim

  eee sevdinizmi burayi bizim guzel evimizi
  burda emojilerde cikiyor

 33. Gunaydinlar
  hanimlar
  nasilsiniz
  hayat nasil
  gidiyor
  Tylla
  Guljan
  Hayat
  Mavi
  kendinize cici bakin aksama gorusuruz bays

 34. Gunaydin!?
  Gunaydin!?
  Gunaydin!?
  Nasilsiniz bakiyim ❤❤❤❤❤
  Guljan?
  Hayat?
  Mavi☆
  Esna?
  Araz?
  Filiz hanim? sabahiniz hayirli ugurlu olsun?????

 35. Sizinde sabahiniz hayirli ugurlu olsunda benim istedim adamin kulagindan cekib getirdinizmi acaba???ay ben yokken ne yasamissiniz bole anlamadim ya simdi hepinizi sorguya cekeceyim kendim haladereim sorunlarinizi ??hep yuz cevirerek sorunlardan kaciyirsunuz ya????simdi kecmis meseleleri kim sirtindan vurmussa kagiz gibi sirtinada yapistira bilirim???ness bos bos sinirlenmeleriniz hep havada ucusur????

   1. Hayırlı sabahlar günün aydın olsun Ablam günün güzel geçsin Amin teşekkür ederim canım ablam?? ?

 36. Ay esna ablam yine gülme krizine soktun beni?? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ben okuldayım buraya gelmeye çalışıcam?? ? ? ???

 37. Çok şükür ben iyiyim deniz? tylla ablam ? Esna ablam? derslerle uğraşıyorum ?? teneffüs zilindeyiz ??? Aaa zil çaldı ben kaçayım??? sizler nasılsınız bugün ???????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu