Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Elif Kim? 18 Haziran Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? Ne Yemek Yapıldı?

Gelinim Mutfakta Elif Kimdir? Elif ile beraber yarışmaya katılan Elif’in kaynanası Hülya hanım kim? Nereli? Kendi gelininin tabağını bulabilecek mi? Yeni bir haftaya hep birlikte başlayalım.

Gelinim Mutfakta Elif Kim? Kaynanası Hülya Nereli? Elif’in Tabağına Kaç Puan Verdi?

Gelinim Mutfakta 19 Haziran Salı Günü Verilen Puanları yazdığımız yeni yazımıza ulaşmak için [pembebuton]Tıklayınız.[/pembebuton] Gelinim Mutfakta yarışma programında yeni hafta başlayacağız. Bayram sonrasında gelinlerimiz motive olmuş bir şekilde başladılar. Bu gün hafta başı olmasından dolayı yeni bir gelin ve kaynanada yarışmaya dahil olacak. Gelinim Mutfakta Elif nereli kaç yaşında nasıl biri olduğunu yarışma esnasında az çok öğreneceğiz.

Bize verilen bilgiler çerçevesinde Elif ve kaynanası Hülya hakkındaki bilgileri verelim. gelinim mutfakta elif kim sorusuna ancak bu kadar cevap verebiliyoruz. Elif aslen Giresun’lu şu an İstanbul ilimizde ikamet etmektedir. Fatih bey Hülya hanım ile gelini Elif bir birlerine çok benzediğini söyledi.

Hülya hanım ise aslen Kars’lı olduğunu  huyları açısından gelini ile çok zıt olduğunu söyledi. İzleme odasında ise Hülya hanım bu yarışmaya gelinime araba alacağız deyince Hüsniye ise beş altın ile araba alınamayacağını söyledi. Hülya hanım da burada bir haftalığına gelmediğini yarışma devam ettikte her hafta altınları kazanacaklarını söyleyerek gelinim mutfakta yarışmasına çok iddialı başladılar.

Gelinim Mutfakta geçtiğimiz haftayı bayram dolayısı ile izlemeyenler olabilir. Kısa bir özete geçelim. Geçen hafta yarışmaya katılan Bilge ve Münevver hanım yarışmaya iyi başlamış ancak son final günü tüm gelinlerin bir birleri ile arasındaki puanlar çok az olmasından dolayı Cuma günü yapına Burma kadayıf tatlısını en iyi yapan Başak ve Hatice 13 er puan alarak günün birincisi olurken, Özlem ise 12 puan aldığından dolayı haftalık total puanlarda Başak ve Hatice’den bir tık yüksek olması nedeni ile altınları Özlem 58 puanla kazandı.

Bilge ise altınları alan Özlem’den üç puan aşağı puan toplayarak Bilge yarışmaya veda etmiştir. Anlayacağınız birinci ile sonuncu arasında 3 puan vardı. Bu durum kaynanaları çok daha dikkatli puan vermeleri gerektiğini gözleri ile görmüş oldular. Geçen hafta ilk defa beş altını alan Özlem bu başarısını devam ettirmek isterken Hatice ise lezzetin kraliçesi olduğunu göstermek ve geçen hafta altınları 1 puan ile kaçırdığı için çok üzülmüştü.

Gelinim mutfakta elif kim (gelinim mutfakta günün birincisi kim) resim 1

Bu hafta hem kaynanası Hüsniye hanım puan verirken daha dikkatli davranacaktır. Hatice ise en iyi yemeği yapmak için tüm hünerlerini ortaya koyacaktır. Başak ise Hanife hanım kendi tabağını geçen haftalara göre çok az bulmuştu. Bu hafta benim tahminlerime göre Hanife hanım Başak’ın tabaklarını bulup 5 puan verdikten sonra diğer gelinlere birer puan verip geçen hafta final günü elenme potasından gelinini ve kendini kurtarmak isteyecektir.

Gelinim Mutfakta Elif kim nasıl biri olduğunu daha detaylı olarak yarışmada izleyip göreceğiz. Sözlerimizi daha fazla uzatmadan Gelinim Mutfakta 18 Haziran günün birincisini belirleyecek yemek ne olduğunu ve yemeğin malzeme listesini verelim.

Makarnalı Domates Dolması 18 Haziran Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta 18 Haziran günün birincisi şimdi vereceğim yemeğin yapımına göre verilecek. Her bir puanın ne kadar kıymetli olduğunu anlayan gelinlerimiz pür dikkat malzeme listesini not almaya başladılar. Ben bu makarnalı domates dolmasını yemeğini ilk defa duydum. Sizde benim gibi ilk defa duyduysanız evinizde yapmak isteyenler olabilir. O yüzden malzeme listesini ve ölçülerini vereceğiz. Makarnalı Domates Dolması nasıl yapılacağını da 18 Haziran Gelinim Mutfakta yarışmasındaki gelinlerimizi izleyip hep birlikte göreceğiz. Şimdi makarnalı domates dolması malzeme listesini verelim.

  • Çeyrek paket haşlanmış makarna
  • 8-10 adet orta boy domates
  • 100 gram salam
  • 100 gram eski kaşar peyniri
  • 2 tatlı kaşığı kuru fesleğen
  • 2 çay kaşığı tuz
  • 4 veya 5 kaşık zeytinyağı

Gelinler dikkatli bir şekilde malzemeleri ve gramajlarını dikkatlice not aldıktan sonra kaynanalar hemen yemeğin nasıl daha lezzetli olabileceğini gelinlere 90 saniyelik kısa süre içerisinde tüm bildiklerini gelinlerine anlatmaya çalıştılar. Süre bittikten sonra kaynanalar izleme odasının yolunu tutarken gelinlerde 45 dakikada Makarnalı domates dolmasını yapmak için hızla yemeği yapmaya odaklandılar. Özlem ise Bilge’yi gönderdiği için Bilge ilk geldiğinde herkese ayva hediye etmiş ve artık yarışmaya ben katıldım. Hepiniz ayvayı yediniz demek istemişti. Özlem ise o ayvaları alıp reçel yapıp yarışmaya getirdi ve gelinlere bu reçelden ikram etti. Bakalım Bu hafta yarışmaya kim daha iyi başlayacak. 18 haziran gelinim mutfakta günün birincisi kim olacak? Şimdiden merak konusu oldu. Önce hangi yemek yapıldı ondan bahsedeceğiz. Daha sonra ise gelinlerin aldığı puanları vereceğiz. 

Gelinim Mutfakta 18 Haziran Günün Birincisi Kim Oldu?

45 dakikalık süre içerisinde gelinler ellerinden geleni yaptılar ve süre bittikten sonra 18 haziran gelinim mutfakta günün birincisini belirlemek için kaynanalar puan vermeye birer birer gelecek. Ben bu gün verilen Gelinim Mutfakta puanlamasında Hanife hanım Başak’ın tabağını bulabilecek mi? Bir de yeni gelen Hülya kendi gelininin tabağına kaç puan vereceğini merak etmekteyim. Bu hafta yarışmada alınan puanların ayrıca toplam puan şeklinde en alt kısımda tek tek vereceğiz. Cuma gününe kim daha önde gittiğini rahatlıkla görebileceksiniz. Sözlerimizi daha fazla uzatmadan gelinim mutfakta 18 haziran günün birincisi için kaynanaların verdiği puanlara geçelim.

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puan
Hatice:3
Başak: 1
Özlem: 1
Elif: 5

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Hatice: 3
Başak: 5
Özlem: 2
Elif: 1

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Hatice: 5
Başak:  1
Özlem: 4
Elif: 2

Kaynana Hülya’nın verdiği Puan
Hatice: 1
Başak: 2
Özlem: 5
Elif: 4

Kaynanaların verdiği puanlar neticesinde 18 haziran gelinim mutfakta günün birincisi kim olduğunu ve kaç puan aldığını belli olmuş oldu. Gelinim Mutfakta 18 haziran günün birincisi oldu. Şimdi tüm gelinlerimizin aldığı puanları yarışmaya katıldıkları sıra baz alınarak verilmiştir. Hatice 12 puan, Başak 9 puan, Özlem 12 puan, Elif 12 Puan aldı. Haftanın toplam puanları ise alt kısımda verilmiştir. Bu günün birincileri 12’şer puan alan Hatice, Özlem ve Elif oldu.

Hatice’nin 18-22 Haziran Haftalık Toplam Puanı = 12
Başak’ın 18-22 Haziran Haftalık Toplam Puanı = 9
Özlem’in 18-22 Haziran Haftalık Toplam Puanı = 12
Elif’in 18-22 Haziran Haftalık Toplam Puanı = 12

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu