Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Etli Pırasa Dolması Yapılacak

Gelinim Mutfakta Etli Pırasa Dolması yapılacak. 2 Aralık Çarşamba günü 588. bölümde Etli Pırasa Dolması yani Kıymalı pırasa dolması yapılacak. Biz de bu lezzetin tüm detaylarını haberimizin devamında sizler için hazırladık.

=> Gelinim Mutfakta Hünkar Beğendi (3 Aralık) Tarifi ve malzeme listesi için tıklayınız.

Etli Pırasa Dolması Nasıl yapılır konusun da merak edilen tüm bilgiler vermeden önce bu yemeğin adı yöreden yöreye göre farklılık göstermekte. Bir çok yer de kıymalı pırasa dolması olarka söylendiğini asla unutmayın.

Kış aylarında tüketilmesi tercih edilen hem doyurucu hem de vitamin ve protein açısında oldukça dolu bir yemek. Bir çok yemek uzmanı bu yemeğin hafta en az bir defa tüketilmesi gerektiğini düşünmekte.

Etli Pırasa Dolması Gelinim Mutfakta

Bu yazımızda 2 Aralık Çarşamba Gelinim Mutfakta yarışmasında yapılan Etli Pırasa Dolması malzeme listesini açıklayacağız. Daha önce bu yarışma programında yapılmadığını ve ilk defa yapılacağı için Kıymalı Pırasa Dolması Videolu tarifi yazının sonunda video eklenecektir.

=> 2 Aralık Çarşamba Gelinim Mutfakta Puan Durumu için tıklayınız.

Gelinim Mutfakta Etli Pırasa Dolması Malzemeleri

Gelinim Mutfakta Etli Pırasa Dolması

  • 350 gram dana kıyma
  • 200 gram kuzu kıyma
  • 1 su bardağı pirinç
  • 3 adet soğan (kuru)
  • 1 yemek kaşığı kadar domates salçası
  • 1 yemek kaşığı kadar biber salçası
  • 1 yemek kaşığı nar ekşisi
  • 2 çay kaşığı kaşığı tuz

Gelinim Mutfakta Puanları ile Puan durumu Resim 1

2 Aralık Çarşamba günü kanal D ekranların yapılacak olan Etli pırasa Dolması yapılacak. Bazı yerlerde Kıymalı Pırasa dolması olarka da adlandırılmakta. Zira içerisinde Kıyma konulduğu için etli olarka adlandırılmıştır.

Gelinim Mutfakta yarışmasında yapılan Etli Pırasa Dolması için dikkat edilmesi gereken en önemli unsur kesinlikle dolmaların patlamayacak şekilde sarılması gerekiyor. Tencerenin içinde girdiğinde bozulmadan pişmesi için içinin çok fazla doldurulmaması oldukça önemli.

2 Aralık Gelinim Mutfakta Etli Pırasa Dolması Nasıl Yapılır (Videolu Tarifi)

2 Aralık Çarşamba günü Gelinim Mutfakta yarışmasında bugün yapılacak olan Gelinim Mutfakta Etli Pırasa Dolması nasıl yapılır konusunda ki video…

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu