Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Fırın Makarna Tarifi & Malzemeleri

Gelinim Mutfakta Fırın Makarna  26 Mart 2020 Perşembe günü bu haftanın dördüncü yemeği olarak yarışmacı gelinler yapacak. Biz de sizler için bu harika lezzetin hem malzeme listesini vereceğiz. Hem de önemli püf noktalarına değineceğiz.

=> Gelinim Mutfakta Salepli Tiramisu tarifi ve malzeme listesi için tıklayınız.

Daha önce Fırın makarna konusunda tecrübesi olmayanlar için yazının sonunda bu yemeğin nasıl yapıldığını anlatan bir video da sizleri bekliyor olacak.

Fırın Makarna malzemeleri konusunda geçmeden önce bu makarna farklı farklı yapılabildiğini, özellikle kremalı ve mantarlı fırın makarna son zamanların gözdesi olduğunu söylemek isterim. Biz sadece programda yapılan yemekleri anlattığımız için sade olanını yapacağız.

=> Gelinim Mutfakta 26 Mart Perşembe Günün Birincisi kim olduğunu görmek için tıklayınız.

Sözlerimi uzatmadan öncelikle Fırın Makarna malzeme listesini verdikten hemen sonra püf noktasını daha sonrada nasıl yapıldığını anlatan video yazının devamında sırası ile sizleri beklemektedir.

Gelinim Mutfakta Fırın Makarna Malzeme Listesi

Fırın Makarna Malzeme Listesi

Beşamel Soslu Fırın Makarna Malzemeleri

  • 1 paket makarna
  • 1 su bardağı kaşar peyniri

Beşamel sos Malzemeleri;

  • 4 yemek kaşığı tereyağ
  • 4 yemek kaşığı un
  • 5 su bardağı kadar süt
  • 2 çay kaşığı tuz
  • beyaz biber
  • muskat rendesi
  • 2 su bardağı kaşar peyniri
[/tie_list]

Gelinim Mutfakta yarışmasının 489. bölümünde yapılan Fırın Makarna için Fatih Ürek 45 dakika süre verdi. Bu süre gayet yeterli olduğunu, evde de bu süre içinde kolaylıkla yapabileceğinizi en baştan belirtmek isterim.

Fırın Makarna - (Gelinim Mutfakta)

Bugün Gelinim Mutfakta yarışmasında yapılan Fırın Makarna için en önemli olay makarnaların fırına girdiğinde çok kurumaması, beşamel sosunun ise yanmaması gerekiyor. Bu kıvamı ve dengeyi tutturduğunuzda harika lezzet sizleri bekliyor olacak.

Gelinim Mutfakta Fırın Makarna Videolu Tarifi

26 Mart 2020 Perşembe günü yarışmacı gelinlerin yaptığı Fırın Makarna yapacak olanlar için hemen alt kısımda nasıl yapıldığını anlan video sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

  1. Reyhan dan sıkıntı geldi , yapmacık hareketlerinden herşeyi den görmek istemiyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu