Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Frenk Kebabı Yapılacak (17 Kasım Salı)

Frenk Kebabı Tarifi ve Malzeme listesi

Gelinim Mutfakta Frenk Kebabı yapılacak. 17 Kasım Salı günü 577. bölümde daha önce programda hiç yapılmayan domates kebabı olarak da bilinen Fren kebabı yapılacak.

Bu hafta birbirinden lezzetli tarifleri yapan gelinim Mutfakta yarışmasında kıyma ve domatesin bir araya gelmesi ile harika lezzeti sizlere detaylı olarak anlatacağız. Bir çok kişi kıymanın yada etin sulu olmasını isterken, kimisi de etin kuru olması en önemli tercihidir.

=> Gelinim Mutfakta 17 Kasım Çarşamba 2021 Puanları sonucunu görebilmek için tıklayınız.

Bugün anlatacağımız yemeğin belki de en lezzetli ve en dikkat çeken noktası etin yani kıymanın kurumaması ve oldukça sulu kalmasıdır. Domatesin lezzeti ile bir araya gelmesi ile farklı bir lezzet olarak karşımıza çıkacak olan Fren Kebabı için seçeceğimiz domates salkım domates olmalı. 

=> Karalahana Çorbası Gelinim Mutfakta tarifi ve malzeme listesi için tıklayınız.

Frenk Kebabı Gelinim Mutfakta

Şanlıurfa ile Gaziantep bölgesinde daha çok yapılan ve o bölgenin insanları Fren Tava olarak da dillendirdiği bu lezzet için bir çok yerde içerinde konan baharatlar da değişiklik göstermektedir. Gaziantep yöresinde daha acılı versiyonu varken, Urfa bölgesinde daha az acılı olarak yapılmakta.

=> Gelinim Mutfakta 17 Kasım Salı Puanları ve sonucunu görebilmek için tıklayınız.

Yöre halkı Fren Tava olarak nitelendirdiği bu lezzeti yarışmada gelinler yapacak. Gelinlerin memleketlerine baktığımız da bir çoğu bu yemeği ilk defa duyduğu söyleyecektir.

Bu yazımızda 17 Kasım Salı Gelinim Mutfakta Frenk Kebabı malzeme listesini açıkladıktan sonra daha önce bu yemeği hiç yapmayanlar için malzemeleri nasıl bir araya getireceğini anlatan bir video ekleyeceğiz. Yani Frenk Kebabı nasıl yapılır konusunu detaylıca açıklayan videoyu yazının sonunda bulabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta Frenk Kebabı Malzemeleri

Gelinim Mutfakta Frenk Kebabı
Gelinim Mutfakta Frenk Kebabı resmi
 • 500 gram dana kıyma
 • 1 adet soğan (rendelenmiş)
 • 2 adet kapya biber
 • 1 yemek kaşığı kadar domates salçası
 • 1 yemek kaşığı kadar biber salçası
 • 1,5 çay kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı pul biber
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • 7 adet orta boy domates

Pişirmek İçin:

 • Yarım su bardağı sıvı yağ
 • 2 su bardağı su (ılık olacak)

Gelinim Mutfakta Puanları ile Puan durumu Resim 1

Bu hafta ilk bölümde Kafes köfte yapılmıştı. Bugün de Gelinim Mutfakta Frenk Kebabı yapılacak. Domates ile kıymanın bir araya geldiği bu lezzetin en önemli ve püf noktasında domateslerin kafes şeklinde şekil verilmesidir. Daha önce bu tarifi hiç denemeyenler için yazını en son kısmında nasıl yapıldığını anlatan bir video bırakacağız.

17 Kasım Gelinim Mutfakta Frenk Kebabı Nasıl Yapılır (Videolu Tarifi)

17 Kasım Salı günü Gelinim Mutfakta yarışmasında yapılacak olan Frenk Kebabı videolu tarifi…

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu