Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Havuçlu ve Kabaklı Tart Tarifi & Malzemeleri

Gelinim Mutfakta Havuçlu ve Kabaklı Tart  16 Mart 2020 Pazartesi günü bu haftanın ilk yemeği olarak karşımıza çıktı. Kanal D’nin sevilen yarışma programında bu haftanın ilk yemeği olarak yarışmacı gelinler yapacak

Biz de bu yazımızda sizlere Havuçlu ve Kabaklı Tart malzemeleri ve nasıl yapıldığını anlatan video ile birlikte harika bir yazı sizleri bekliyor.

=> Gelinim Mutfakta Yufkalı Darüzziyafe Köftesi  tarifi ve malzemeleri için tıklayınız.

Bu yazının içinde Gelinim Mutfakta Havuçlu ve Kabaklı Tart malzeme listesini baz alarak anlatacağız. Zira programdaki gibi yapabilmeniz için birebir malzemeleri aktarmak istiyorum. Nasıl yapıldığını merak edenler için en son kısmındaki videoyu izleyebilirsiniz.

=> Gelinim Mutfakta 16 Mart Pazartesi Günün Birincisi  ve puanları sonucunu görebilmek için tıklayınız.

Bu arada açıkça söylemem gerek ki programda verilen Havuçlu ve Kabaklı Tart Malzeme listesi ile alt kısımda verdiğim video de yer alan malzemeler farklılık gösterilir.

Gelinim Mutfakta Havuçlu ve Kabaklı Tart Malzeme Listesi

Havuçlu ve Kabaklı Tart Malzeme Listesi

Gelinim Mutfakta Kabaklı ve Havuçlu Tart Malzemeleri

Tart hamuru için

  • 250 gram kadar un
  • 125 gram tereyağı (Yumuşak)
  • 1 adet yumurtanın sarı kısmı
  • 1 tutam tuz

İç malzemesi için;

  • 2 adet kabak (Orta Boy)
  • 4 adet havuç (Büyük Boy)
  • 1 su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri
  • 3 çay kaşığı hardal
  • 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı

Fatih Ürek haftanın ilk yemeği olarak seçtiği günün yemeği için toplamda 50 dakika süre belirledi. 50 dakika içinde yarışmacılar hem yapıp hem de sunum kısmına hazırlanmasını düşündüğümüz de bizler evlerimizde bu yemeği 35-40 dakika içinde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Havuçlu ve Kabaklı Tart için püf noktası hamurunun tam kıvamda hazırlanması ve pişirilmesi çok önemli. Zaten iç malzemesi standart olduğu için hamur kısmı için özen göstermelisiniz.

Gelinim Mutfakta Havuçlu ve Kabaklı Tart Videolu Tarifi

16 Mart 2020 Pazartesi günü yarışmacı gelinlerin yaptığı Havuçlu ve Kabaklı Tart yapabilmek isteyen ama daha önce yapmayanlar için video eklenmiştir. Bu videodaki adımları takip edip, istediğiniz gibi tartı yapabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu