Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta İrmikli Puding & Malzemeleri

İrmikli Puding Tarifi Ve Malzeme Listesi

Gelinim Mutfakta İrmikli Puding  yemeğini 15 Mayıs Cuma günü kanal D ekranlarında yapıldı. Biz de bu yazımızda İrmikli Puding malzeme listesi ve videolu tarifini yazımızda devamında bulabilirsiniz.

=> Gelinim Mutfakta Erişteli Nohut Çorbası hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İrmikli Puding malzemeleri için kısaca İnternet de verilen tarifleri karşılaştırdığımda genelde aynı malzemeleri kullanıldığını görebiliyoruz. Aralarında ki fark sadece ölçülendirme farkı ve üzerine eklenecek malzemeler de ufak farklılıklar olabiliyor. 

=> Gelinim Mutfakta 15 Mayıs Cuma Puan Durumu hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Gelinim Mutfakta İrmikli Puding

Bu yazımızda sadece, Gelinim Mutfakta İrmikli Puding malzeme listesini yanı sıra daha önce bu tatlıyı hiç yapmayanlar yada nasıl yapıldığını unutanlar için her zaman olduğu gibi yazımızın sonunda sizleri bir video bekliyor olacak.

=> Gelinim Mutfakta 15 Mayıs Cuma Puanlaması hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Gelinim Mutfakta İrmikli Puding Malzeme Listesi

İrmikli Puding - Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta İrmikli Puding Malzemeleri

 

  • 5 su bardağı süt
  • 3/4 su bardağı irmik
  • 3 diş karanfil
  • 1 adet portakal
  • 10 yemek kaşığı şeker

Tabanı ve aralarına;

  • 1 Su bardağı bebe bisküvisi

Üzerine;

  • Toz Şeker

11 Mayıs 2020 tarihinde başlayan yarışma programında bu hafta 15 Mayıs Cuma günü yarışmacılar tatlı yapacak. Kaynanalar da bu tatlıya puanlar verecekler. Hafta içinde birbirinden iddialı ve lezzetli yemekler yapıldı. Hafta finalinde ise her zaman olduğu gibi yarışmacı gelinler tatlı yapacak.

Bu hafta 15 Mayıs Cuma günü yarışmacılar İrmikli Puding yapacak. Yapması kolay olduğu kadar harika bir lezzeti olan bu tatlının tüm aşamaları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fatih Ürek bu tatlının yapımı için toplam da 45 dakika süre verse de 30 dakika içinde hazırlanabilecek bir tatlı olduğunun altını çizdi. Evde bu tatlının yapım süresi için maksimum süre 35 dakika olarak aklınızda kalmasında fayda var.

İrmikli Puding için dikkat edilmesi gereken en önemli  nokta yani püf noktası İrmik ile süt oranı birinine dengeli. Bu oranı kaçırdığınızda, kıvamını asla tutturamazsınız.

İrmikli Puding Resimleri

Daha önce İrmikli Puding yapmayanlar için yapılmış son halini görmek isteyenler için tatlı ile alakalı bir kaç resim ekliyorum.

Gelinim Mutfakta İrmikli Puding Videolu Tarifi

15 Mayıs 2020 Cuma günü gelinim Mutfakta yarışmasının 525. bölümünde yapılan İrmikli Puding yemeğinin nasıl yapıldığını anlatan video, hemen alt kısımda sizleri bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu