Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Kazandibi Tarifi & Malzemeleri

Gelinim Mutfakta Kazandibi  20 Mart 2020 Cuma günü bu haftanın son günü olarak karşımıza çıktı. Bildiğiniz üzere hafta içi ana yemeklerin yapıldığı, hafta finali olan Cuma günü ise tatlının yapıldığı yarışma programında bugün Kazandibi yapacaklar. 

=> Gelinim Mutfakta Biber Kalyesi malzeme listesi ve videolu tarifi için tıklayınız.

Kazandibi malzemeleri konusunda bir çok yer kendi özel tariflerini yaparken genel olarak eklenen malzemeleri sizlere vereceğiz. Tabi yarışma programında aktarılan malzeme listesi de hemen alt kısımda resim halinde eklenecektir.

Bu yazı da sadece Gelinim Mutfakta Kazandibi malzeme listesi vermeyeceğiz. Bunun yanında püf noktasını ve nasıl yapıldığını anlatan bir video da yazının en sonunda sizleri bekliyor olacak.

=> 20 Mart Cuma Gelinim Mutfakta Günün Birincisi kim olduğunu görmek için tıklayınız.

Kazandibi Gelinim mutfakta programında daha önce hiç yapılmadı. Best of yarışmasında yer alan yarışmacılar da dahil olmak üzere ilk defa yapacaklar. 

Gelinim Mutfakta Kazandibi Malzeme Listesi

Kazandibi Malzeme Listesi - Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Kazandibi Malzemeleri

  • 6 su bardağı pişmiş süt
  • 3 yemek kaşığı pirinç unu
  • 3 yemek kaşığı mısır nişastası
  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 4 yemek kaşığı pudra şekeri
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 su bardağı toz şeker

Gelinim Mutfakta yarışmasının hafta finalinde yapılan kazandibi için Fatih Ürek 50 dakika süre verdi. Bu süre içinde sütlü tatlısı için rahat rahat hazırlama imkanı olacak.

Kazandibi için püf noktası ne diye soranlar için kesinlikle yanık kısmı çok yanmaması ve acı bir tat gelmemesi gerekiyor. Bu sebeple pişme oranı çok iyi ayarlanması gerekmektedir. Aksi takdirde tatlı değil acı yapmış olursunuz.

Bu tatlıyı benim gibi ilk defa yapacaklar için aşama aşama anlatılan videoyu alt kısıma ekledim. Bu arada video yer alan malzeme ile program da yapılan malzemeler farklılık arz edebilir. Bunun için öncelikle videoyu en baştan en sonunda kadar izleyip, eksik malzemeleri tespit etmeniz gerekiyor.

Gelinim Mutfakta Kazandibi Videolu Tarifi

20 Mart 2020 Cuma günü yarışmacı gelinlerin yaptığı Kazandibi yapacak olanlar için hemen alt kısımda nasıl yapıldığını anlan video eklenmiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu