Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Kesme Aşı (8 Ekim Perşembe)

Gelinim Mutfakta Kesme Aşı Çorbası yapılacak. 8 Ekim Perşembe günü Gelinim Mutfakta Programının 549. bölüm de yarışmacılar Kesme Aşı Çorbası için kolları sıvadı. Ekran başında bı çorbanın nasıl yapıldığını merak edenler için harika bir içerik sizleri bekliyor.

=> Gelinim Mutfakta 8 Ekim Cuma Haftanın Haftalık Puan Durumu Öğrenmek için tıklayınız. 

Özellikle İç Anadolu bölgesinde çok yapılan bu yemeğin ana malzemesi kesme aşını önceden hazırlamak gerekiyor. Yeşil mercimekle birlikte sunulan bu yemeğin b12 vitamini açısında oldukça zengin bir yemek. Bu nedenle çocuklara özellikle yedirilmesi gereken bu çorbayı yarışmada yapılacak.

=> Gelinim Mutfakta Karışık Meyveli Milföy Pasta sonucunu görebilmek için tıklayınız.

Kesme Aşı Çorbası Gelinim Mutfakta

Bu yazımızda 8 Ekim Perşembe Gelinim Mutfakta Kesme Aşı Çorbası malzeme listesini verdikten sonra kesme Aşı çorbası nasıl yapılır konusunda sizleri bir video yardımı ile bilgilendireceğiz.

=> Gelinim Mutfakta 8 Ekim Perşembe Puanları sonucunu görebilmek için tıklayınız.

Gelinim Mutfakta Kesme Aşı Çorbası Listesi

Gelinim Mutfakta Kesme Aşı Çorbası

 

 

  • 1 su bardağı yeşil mercimek
  • 1,5 su bardağı erişte
  • 5 su bardağı su
  • Bir tutam tuz

Sosu için:

  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 adet kuru soğan
  • 1 çay kaşığı kırmızı toz biber
  • 2 çay kaşığı kuru nane

 

Hazırlama süresi 25-30 dakika arasında olan bu çorbanın yapımı oldukça kolaydır. Ancak öncesinde çorbanın ana malzemesi olan erişte için önceden hazırlık yapılması gerekiyor. Hazır erişte ile de yapılabilen bu lezz4etli çorbayı mercimekli olarka tüketmek b12 vitamini açısında oldukça faydalı.

Gelinim Mutfakta Puanları ile Puan durumu Resim 1

Gelinim Mutfakta yarışmasında yapılan Kesme Aşı Çorbası püf noktası =>  Kesme aşı çorbasında bir çok kişi tereyağı kullanmıyor. Lakin tereyağı hem lezzet verir hem de çorbanın rengini değiştirir. Bu nedenle kesinlikle kullanmalısınız.

8 Ekim Gelinim Mutfakta Kesme Aşı Çorbası Yapılışı

8 Ekim Perşembe günü Gelinim Mutfakta yarışmasında Kesme Aşı Çorbası yapımı için alt kısımda video eklenmiştir. Bu videoyu izleyip, Kesme Aşı Çorbası yapabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu