Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Ketojenik Ekmek Tarifi & Malzemeleri

Gelinim Mutfakta Ketojenik Ekmek  9 Nisan 2020 Perşembe günü bu haftanın dördüncü bölümü olan 499 bölümde yarışmacı gelinler tarafında yapıldı.

Bildiğiniz üzere ülkemizde ve dünyada etkisini gösteren Covid-19 salgını nedeniyle, insanlar evlerinden kendilerini karantina altına aldıkları için fırından alış veriş yapmak istemeyenler evlerinde kendi ekmeklerini üretmeye başladılar.

=> Gelinim Mutfakta Vişneli Bisküvi Tatlısı hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Kendi ekmeklerini evlerinde yapanlar kısa süre içinde kilo alacakları için program da bu duruma harika bir çözüm olarka Ketojenik ekmek yani unsuz karbonhidratsız ekmek yapacaklar.

=> 9 Nisan Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Birincisi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Gelinim Mutfakta Ketojenik ekmek

Ketojenik Ekmek yani unsuz ekmek malzemeleri için bir araştırma yaptığımda, ekmeğin sayısına göre içine konan malzemelerin miktarları değişim gösterdiğini, onun haricinde ekmeğin üzerine atılacak malzemeler de ufak bir farklılık olduğunu gördüm.

Bu yazımızda sadece Gelinim Mutfakta Ketojenik Ekmek malzeme listesi verip konuyu tamamlamayacağız. Bunun yanın da Ketojenik ekmeğin nasıl yapıldığını anlatan bir video da yazının sonunda sizleri bekliyor.

Gelinim Mutfakta Ketojenik Ekmek Malzeme Listesi

Ketojenik Ekmek Malzeme Listesi

Gelinim Mutfakta Ketojenik Ekmek Malzemeleri

  • 300 gram fındık
  • 3 adet yumurta
  • 3 yumurtanın beyazı
  • 100 gram eritilmiş tereyağ
  • 3 gram kabartma tozu (1 paket)

Gelinim Mutfakta yarışmasın 9 Nisan Perşembe günü ekmeğin unsuz da yapılabildiğini bizlere kanıtlayacak olan yarışma programında verilen malzeme listesi ile beraber nasıl yapıldığını anlatan ufak çaplı bir video da bu yazının son kısmına ekledim

Ekmeği yapmak bu kadar kolay mı derseniz. Gerçekten videoyu izleyince çocuklar da yapabilir. Sırasını kaçırmadan malzemeleri karşılaşılıp, alüminyum folyo kalıba koyup fırına vermeniz yeterli olacaktır.

Gelinim Mutfakta Ketojenik Ekmek Videolu Tarifi

9 Nisan 2020 Perşembe günü gelinim mutfakta yarışmasında yarışmacı gelinlerin yaptığı Ketojenik Ekmek (Unsuz) yapmak isteyenleri için hemen alt kısımda nasıl yapıldığını anlan video eklenmiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu