Gelinim Mutfakta

Gelinim Mutfakta Kremalı Patatesli Köfte & Malzemeleri

Kremalı Patatesli Köfte Yemeği Tarifi Ve Malzeme Listesi

 

Gelinim Mutfakta Tavuklu Kremalı Patatesli Köfte  yemeğini 14 Mayıs Perşembe günü yaptı. Oldukça lezzetli olan bu yemeğin programda verilen malzeme listesini, tarifini haberimizin devamında sizleri bekliyor.

14 Mayıs Perşembe günü bu haftanın son ana yemeği olarka seçilen Kremalı Patatesli Köfte yemeği için Fatih Ürek yarışmacılara, bu yemeği sunuma hazır etme süresi olarka 50 dakika verdi. Oldukça fazla bir süre olduğu için evde 40 dakika içinde yapılabilir. 

=> Gelinim Mutfakta İrmikli Puding tarifi ve malzeme listesi için lütfen tıklayınız.

Kremalı Patatesli Köfte malzemeleri için ufak çaplı da olsa araştırdığımız da genel de benzer malzemelerin kullanıldığını görebilmek mümkün. Aralarında ki fark ise ekledikleri malzemelerin oranları ile baharatlar arasında farklılıklar mevcut. En doğru malzeme listesini vermek ve tıpkı Gelinim Mutfakta yarışmasında yapılan Kremalı Patatesli Köfte yemeği gibi olmak için bizler de program da verilen malzemeleri aktaracağız.

Kremalı Patatesli Köfte - Gelinim Mutfakta

=> 14 Mayıs Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Birincisi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bu yazımızda sadece, Gelinim Mutfakta Tavuklu Kağıt Kebabı malzeme listesini verip, konuyu sonlandırmayacağız. Bu yemeği daha önce yapmayanlar için yazının sonunda nasıl yapıldığını aşama aşama anlatan bir video sizleri bekliyor olacak.

Gelinim Mutfakta Kremalı Patatesli Köfte Malzeme Listesi

Gelinim Mutfakta Kremalı Patatesli Köfte Malzeme Listesi

Gelinim Mutfakta Kremalı Patatesli Köfte Malzemeleri

Kremalı Patatesli Köfte Malzemeleri

 • 250 gram kıyma
 • 1/4 su bardağı ekmek kırıntısı
 • 1 çay kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • 1 çay kaşığı kuru kekik

İç Malzemesi

 • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 adeta kuru soğan
 • 3 diş sarımsak
 • 10 adet mantar
 • 1 adet orta boy patates
 • 1,5 su bardağı krema

 

Üzeri için;

 • Kaşar peyniri – Rendelenecek

Bu hafta 11 Mayıs ile 15 Mayıs 2020 haftasının da 14 Mayıs Perşembe günü Gelinim Mutfakta yarışmasın yarışmacılara Kremalı Patatesli Köfte yemeğinin yapılması istenildi. Ramazan ayında oldukça doyurucu olan bu yemeğin nasıl yapıldığını hangi malzemelerden oluştuğunu merak eden ve evlerinde bu tarifi denemek isteyenler oldu.

Kremalı Patatesli Köfte için dikkat edilmesi gereken en önemli  nokta yani püf noktası için pişirme süresine çok dikkat edilmesi gerektiğini, aynı zamanda ne lezzetin bir birine geçmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Bunun için baharatlarla bolca harmanlamak gerektiğini püf nokta olarka söyleyebiliriz.

Kremalı Patatesli Köfte Resimleri

Bu kısımda yemeğin en son hali nasıl diye merak edenler için eklenmiştir. Zira evde kendimiz yaparken neye benzeyeceğini merak edenler olabilir. Bu nedenle Kremalı Patatesli Köfte yemeğinin resimleri hemen alt kısımda verilmiştir.

Gelinim Mutfakta Kremalı Patatesli Köfte Videolu Tarifi

14 Mayıs 2020 Perşembe günü gelinim Mutfakta yarışmasının 524. bölümünde yapılan Kremalı Patatesli Köfte yemeğinin nasıl yapıldığını anlatan harika bir video sizleri hemen alt kısımda bekliyor. Videoyu adım adım takip ederek yemeği rahatlıkla yapabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu